Προς το περιεχόμενο

Lcd iphone 5s???


patsakos. D

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδες.Εσπασε το τζαμακι απο το κινητο μου και οσους ρωτησα ειπαν πως δεν μπορουν να βγαλουν μονο το τζαμακι και τωρα θα παρω καινουργεια οθονη!!κοιταω στο ebay και βρηκα μερικες αλλα δεν ξερω την ποιοτητα τους!

Οποιος ξερει απο που να παρω κ τι οθονη ας προτεινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά οθόνες έχει με 25-30€ μεταφέρεις το παλιό κουμπί και ηχείο και είσαι κομπλε. Παρά πολύ εύκολη η αντικατάσταση δες βίντεο στο YouTube και θα είσαι κομπλε. Κάποιο μαγαζί στην Ελλάδα(μου διαφεύγει το όνομα του αλλά το είχα δει στο φβ) αλλάζει μόνο τζαμακι(γίνεται αλλαγή τζαμιού απλά θέλει ειδικό εξοπλισμό) με λίγα χρηματα και το στέλνεις σε αυτούς αν είσαι επαρχία.

 

Η καλύτερη λύση όμως είναι να πάρεις από eBay μια οθόνη και να την αλλάξεις εσυ είναι εύκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά οθόνες έχει με 25-30€ μεταφέρεις το παλιό κουμπί και ηχείο και είσαι κομπλε. Παρά πολύ εύκολη η αντικατάσταση δες βίντεο στο YouTube και θα είσαι κομπλε. Κάποιο μαγαζί στην Ελλάδα(μου διαφεύγει το όνομα του αλλά το είχα δει στο φβ) αλλάζει μόνο τζαμακι(γίνεται αλλαγή τζαμιού απλά θέλει ειδικό εξοπλισμό) με λίγα χρηματα και το στέλνεις σε αυτούς αν είσαι επαρχία.

Η καλύτερη λύση όμως είναι να πάρεις από eBay μια οθόνη και να την αλλάξεις εσυ είναι εύκολο.

Ναι απο επαρχεια ειμαι.Οσους ρωτησα με ειπαν οτι και εσυ να παρω μια lcd,αλλα δεν ειναι αμαρτια για ενα τζαμι να αλλαξω την γνησια οθονη???

Αυτες του εμποριου ειναι εφαμιλης ποιοτητας με την γνησια?

Και αν ναι ποια να παρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες στο eBay είναι ίδιες σε ποιότητα γύρω στα 25-30€ από ποιότητα κατά 90% δεν θα καταλάβεις διαφορά είναι παρά πολύ καλή ποιότητα. Η αλλαγή τζαμιού είναι παρά πολύ δύσκολη και θέλει επαγγελματία όπως προανέφερα. Ψάξε στο eBay.co.uk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι απο επαρχεια ειμαι.Οσους ρωτησα με ειπαν οτι και εσυ να παρω μια lcd,αλλα δεν ειναι αμαρτια για ενα τζαμι να αλλαξω την γνησια οθονη???

Η οθόνη είναι κολλημένη στο τζαμάκι. Είναι σχεδόν απίθανο να καταφέρεις να την ξεκολλήσεις χωρ΄ςι να την χαλάσεις αλλά και να την κολλήσεις σε νέο τζαμάκι χωρίς πρόβλημα.

Αυτες του εμποριου ειναι εφαμιλης ποιοτητας με την γνησια?

Και αν ναι ποια να παρω?

Όχι, δεν είναι εφάμιλλης ποιότητας. Το κακό είναι πως δεν ξέρεις τί θα σου κάτσει. Όλοι τις πουλάνε ως τέλειες. Από ποιότητα οθόνης μπορεί να πέσεις σε πολύ καλή, μπορεί και όχι. Εκεί που υστερούν όλες είναι στην αντοχή του τζαμιού. Καμία οθόνη του εμπορίου δεν έχει τζάμι το ίδιο ανθεκτικό με το original. Δηλαδή, είναι 10 φορές πιο εύκολο να σου σπάσει.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οθόνη είναι κολλημένη στο τζαμάκι. Είναι σχεδόν απίθανο να καταφέρεις να την ξεκολλήσεις χωρ΄ςι να την χαλάσεις αλλά και να την κολλήσεις σε νέο τζαμάκι χωρίς πρόβλημα.

Όχι, δεν είναι εφάμιλλης ποιότητας. Το κακό είναι πως δεν ξέρεις τί θα σου κάτσει. Όλοι τις πουλάνε ως τέλειες. Από ποιότητα οθόνης μπορεί να πέσεις σε πολύ καλή, μπορεί και όχι. Εκεί που υστερούν όλες είναι στην αντοχή του τζαμιού. Καμία οθόνη του εμπορίου δεν έχει τζάμι το ίδιο ανθεκτικό με το original. Δηλαδή, είναι 10 φορές πιο εύκολο να σου σπάσει.

Έχω δει από κοντά 2 οθόνες τύπου eBay. Από ποιότητα δεν μπορούσα να καταλάβω διαφορά με την αυθεντική από μεριά στο πως φαίνονται οι εικόνες κλπ. Όμως ήταν ολπφανερο ότι το γυαλί δεν ήταν το ίδιο με την αυθεντική. Αλλά για 25€ νομίζω μια χαρά είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...