Προς το περιεχόμενο

logistics


kayato

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ασχολείται κανεις με το συγκεκριμένο κλάδο??

Χρειάζεται καποιος πτυχίο lοgistics για να ασχοληθεί, ή να γνωρίζει καποια πραγματα ,προγράμματα κλπ?

οποιος γνωριζει ας πει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται οτι χρειάζεται και πτυχίο, υπάρχουν και πανεπιστημιακά τμήματα και τμήματα ΤΕΙ και μεταπτυχιακά προγράμματα σον συγκεκριμένο κλάδο. Είναι αρκετά δυνατός κλάδος και λόγο της γεωγραφικής θέσης της χώρας μας έχει αρκετή "περατζάδα". Γενικά έχει τα τελευταία χρόνια ανάπτυξη και έχουν εμφανιστεί πολλές εταιρείες 3PL. Απο προγράμματα δεν είναι ένα συγκεκριμένο, πρέπει να ξέρεις σίγουρα ERP το οποίο υπάρχουν 100άδες εταιρείες που φτιάχνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Εννοείται οτι χρειάζεται και πτυχίο, υπάρχουν και πανεπιστημιακά τμήματα και τμήματα ΤΕΙ και μεταπτυχιακά προγράμματα σον συγκεκριμένο κλάδο. Είναι αρκετά δυνατός κλάδος και λόγο της γεωγραφικής θέσης της χώρας μας έχει αρκετή "περατζάδα". Γενικά έχει τα τελευταία χρόνια ανάπτυξη και έχουν εμφανιστεί πολλές εταιρείες 3PL. Απο προγράμματα δεν είναι ένα συγκεκριμένο, πρέπει να ξέρεις σίγουρα ERP το οποίο υπάρχουν 100άδες εταιρείες που φτιάχνουν.

αυτό εδώ πως το βλέπετε αξίζει ??http://www.futurebs.gr/seminario.php?idSem=171

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ξέρω πως υπάρχουν μεταπτυχιακά αν έχεις κάνει πτυχίο σε οικονομικά και επαγγέλματα που διαχείρισης/διοίκησης.

εχω πτυχίο μαθηματικου ,εχω βρει αυτό http://www.tex.unipi.gr/master/kateuthinseis/10-dioikisilogistics αλλα κοστίζει 6000 και ψάχνω κτ ποιο lite... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εχω πτυχίο μαθηματικου ,εχω βρει αυτό http://www.tex.unipi.gr/master/kateuthinseis/10-dioikisilogistics αλλα κοστίζει 6000 και ψάχνω κτ ποιο lite... 

πως μπορεί να ασχοληθεί καποιος μ τον συγκεκριμενο κλαδο χωρις σπουδες??

Υπάρχει ένα τει της Χαλκίδας το οποίο λειτουργει από το 2005 νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδιά, σπουδαζει φιλος μου πανω στο συγκεκριμένο αντικειμενο στο ΤΕΙ Θήβας. Υπάρχει αλλο ενα τμημα στο ΤΕΙ Σερρών. Φυσικα μιλαω για προπτυχιακό επιπεδο. Γενικα, οι καθηγητές του μιλουν για εναν κλαδο ο οποιος θα εχει αρκετα μεγαλη ανάπτυξη στο προσεχες μελλον. Η γεωγραφικη μας θεση παίζει πολυ μεγαλο ρολο σε αυτο. Ο φιλος μου σκεφτεται να το συνδυασει με ενα μεταπτυχιακό στα ναυτιλιακά, κατι που εμενα μου φαινεται σαν μια έξυπνη κινηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά επί 100 δε θα τα πάρει  εκτός αν μιλάς για όλη του την εργασιακή πορεία ή σε κάποια άλλη χώρα, αλλά όπως και να χει αν τον ενδιαφέρει το κομμάτι αυτό ναι πρέπει να το σπουδάσει αφού πλέον προτιμούνται αυτοί που το έχουν σπουδάσει από αυτούς που δεν το έχουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τα logistics όντως είναι σε ανάπτυξη στην χώρα μας και τα πάμε αρκετά καλά. Υπάρχουν πολλές εταιρείες που παρέχουν υπηρεσίες 3PL και συνεχώς εμφανίζονται καινούργιες και δυνατές. Ειναι και ένα αντικείμενο στο οποίο ασχολούνται πάρα πολλές εταιρείες consulting καθώς όλες οι μεγάλες βιομηχανίες/εταιρείες έχουν κανάλια διανομής και έχουν δει οτι υπάρχει μεγάλο περιθώριο βελτίωσης της διαδικασίας αυτής γιαυτό καταφεύγουν σε εξωτερικές εταιρείες συμβούλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι πολλα τα money παιδια για μεταπτυχιακό αλλα υπάρχουν κ πολλα σεμινάρια ακόμα και e learnings στο παπει στο εκπα κ αλλου δεν ξέρω αν μπορουν να σε βοηθήσουν γνωρίζεται τπτ εσείς??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...