Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα κατανάλωσης mb


sam75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω μια εφαρμογή που να μετρα την ημερήσια κατανάλωση mb του κινητού, προσοχή μόνο όταν είναι 4g όχι όταν είναι με WiFi. Η εφαρμογή ας είναι και με πληρωμή αλλά φθηνή. Κινητό Android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω μια εφαρμογή που να μετρα την ημερήσια κατανάλωση mb του κινητού, προσοχή μόνο όταν είναι 4g όχι όταν είναι με WiFi. Η εφαρμογή ας είναι και με πληρωμή αλλά φθηνή. Κινητό Android.

3G Watchdog pro

Δες αυτο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιο άλλο; δεν έχει και τις καλύτερες κριτικές βλέπω.

4,6/5 δεν ειναι καλή κριτική;

δοκίμασε το 

 

*και εγω αυτό χρησιμοποιούσα παλιά, πλεον δεν το χρειαζομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4,6/5 δεν ειναι καλή κριτική;

δοκίμασε το

 

*και εγω αυτό χρησιμοποιούσα παλιά, πλεον δεν το χρειαζομαι

Το κατέβασα οκ... Βασικά θέλω να δω πόσα gb χρειάζομαι την ημέρα γιατί έτσι όπως πάω δεν μου φτάνουν τα 5gb.

 

Αυτά που γράφουν μέσα εννοώ δεν λένε τα καλύτερα όχι η βαθμολογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατέβασα οκ... Βασικά θέλω να δω πόσα gb χρειάζομαι την ημέρα γιατί έτσι όπως πάω δεν μου φτάνουν τα 5gb.

 

 

5gb traffic ειναι υπεραρκετό για κινητό ΕΚΤΟΣ αν βλέπεις βιντεο (πχ youtube) ή τσακίζεις sites/apps με φωτογραφίες.

Με το πρόγραμμα θα δεις ποια apps σου τρώνε bandwidth. Πχ instagram/fb/gmail καλύτερα να τα βλέπεις online με browser γιατί με τα αντίστοιχα app κατεβάζουν τα πάντα (εικόνες, attachments, κλπ) οποτε αυξάνεται κατακόρυφα το traffic.

 

Προσωπικά δεν τρώω πάνω από 300-400mb / μήνα αλλά δεν βλέπω βιντεο και εικονες από mobile data εκτός αν υπάρχει ειδικός λόγος 

 

 

 

Αυτά που γράφουν μέσα εννοώ δεν λένε τα καλύτερα όχι η βαθμολογία.

 

να θυμάσαι οτι η ψυχολογία του ανθρώπου ειναι να γκρινιάζει για κάτι που δεν λειτουργεί και πολύ σπάνια να λέει/γράφει οτι δουλέυει αψογα. Οταν λοιπον βλέπεις χιλιάδες downloads και μετρημενα αρνητικά, απλά πιστεύεις την απολυτη μειοψηφία και παρασύρεσαι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κατεβασεις την απλη εκδοση να δεις αμα σου κανει και μετα αν θες παρε την pro

Παντως ξερω οτι ειναι αρκετα καλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5gb traffic ειναι υπεραρκετό για κινητό ΕΚΤΟΣ αν βλέπεις βιντεο (πχ youtube) ή τσακίζεις sites/apps με φωτογραφίες.

Με το πρόγραμμα θα δεις ποια apps σου τρώνε bandwidth. Πχ instagram/fb/gmail καλύτερα να τα βλέπεις online με browser γιατί με τα αντίστοιχα app κατεβάζουν τα πάντα (εικόνες, attachments, κλπ) οποτε αυξάνεται κατακόρυφα το traffic.

 

Προσωπικά δεν τρώω πάνω από 300-400mb / μήνα αλλά δεν βλέπω βιντεο και εικονες από mobile data εκτός αν υπάρχει ειδικός λόγος 

 

 

να θυμάσαι οτι η ψυχολογία του ανθρώπου ειναι να γκρινιάζει για κάτι που δεν λειτουργεί και πολύ σπάνια να λέει/γράφει οτι δουλέυει αψογα. Οταν λοιπον βλέπεις χιλιάδες downloads και μετρημενα αρνητικά, απλά πιστεύεις την απολυτη μειοψηφία και παρασύρεσαι

5GB και το λιωνω συνεχεια αλλα βιντεο ΟΧΙ δεν βλεπω Γιατι το εχω στη δουλεια,email πολλα,viber κλπ.

 

οσο για την ψυχολογια σωστα τα λες...Περασα το απλο αν μου κανει θα παρω το αλλο .

 

νομιζω οτι το insta μου καταναλωνει πανω απο 2 giga το μηνα αλλα θελω να το δω εν πραξη.

Σημερα ας πουμε μου εφαγε πανω απο 350MB  ( συμφωνα με την εφαρμογη της wind) γιαυτο θελω να το τσεκαρω .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνει οκ, από τις 8 το πρωί έως τώρα είμαι στα 100mb, άρα μέχρι τέλος της μέρας θέλω σίγουρα 200mb, άρα τον μήνα σίγουρα 5gb.

Οπότε με το φοιτητικό της wind θέλω 30 ευρώ ανά μήνα περίπου.

Συμφέρει η υπάρχει κάτι καλύτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...