Προς το περιεχόμενο

Iphone 4s αλλαγή τζαμιού


paris_chav

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στο φόρουμ.

 

Έχω ένα iphone 4s του οποίου το τζάμι έχει ραγίσει. Η ζημιά αφορά μόνο το εξωτερικό τζάμι, η οθόνη είναι λειτουργικότατη σε όλα τα σημεία.

 

Το λοιπόν έχω αγοράσει και έχω φέρει μέσω ebay καινούργιο τζάμι. Το θέμα είναι οτι δε θέλω να κάνω μόνος μου την αλλαγή γιατί δεν έχω ξανακάνει κάτι παρόμοιο και γνωρίζω οτί είναι λεπτή διαδικασία και μπορεί να μείνει ... κουσούρι στην οθόνη αν πάει κάτι στραβά.

 

Γι αυτό θα ήθελα τα φώτα σας. Γνωρίζετε κάποιο κατάστημα εντός Αττικής που κάνει οικονομικά αυτή τη δουλειά ; Η συσκευή είναι εδώ και καιρό στην άκρη και δεδομένου ότι το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζει είναι αυτό, αν γίνει η αλλαγή, μπορώ να την πουλήσω γύρω στα 60-70 ευρώ που για μένα δεν είναι διόλου ευκαταφρόνητο ποσό. Αν είναι όμως να μου κοστίσουν κάπου τόσο τα εργατικά για την αλλαγή του τζαμιού, δεν με συμφέρει καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο φόρουμ.

 

Έχω ένα iphone 4s του οποίου το τζάμι έχει ραγίσει. Η ζημιά αφορά μόνο το εξωτερικό τζάμι, η οθόνη είναι λειτουργικότατη σε όλα τα σημεία.

 

Το λοιπόν έχω αγοράσει και έχω φέρει μέσω ebay καινούργιο τζάμι. Το θέμα είναι οτι δε θέλω να κάνω μόνος μου την αλλαγή γιατί δεν έχω ξανακάνει κάτι παρόμοιο και γνωρίζω οτί είναι λεπτή διαδικασία και μπορεί να μείνει ... κουσούρι στην οθόνη αν πάει κάτι στραβά.

 

Γι αυτό θα ήθελα τα φώτα σας. Γνωρίζετε κάποιο κατάστημα εντός Αττικής που κάνει οικονομικά αυτή τη δουλειά ; Η συσκευή είναι εδώ και καιρό στην άκρη και δεδομένου ότι το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζει είναι αυτό, αν γίνει η αλλαγή, μπορώ να την πουλήσω γύρω στα 60-70 ευρώ που για μένα δεν είναι διόλου ευκαταφρόνητο ποσό. Αν είναι όμως να μου κοστίσουν κάπου τόσο τα εργατικά για την αλλαγή του τζαμιού, δεν με συμφέρει καθόλου.

δεν υπάρχει περίπτωση να στο αλλάξει κάποιος το μόνο που μπορείς είναι να βρεις μια άλλη οθόνη και να την αλλάξεις πράγμα που δεν συμφέρει από Ελλάδα κακώς προχώρησες σε μια τέτοια αγορά χωρίς να ρωτήσεις υπάρχουν λύσεις και σχετικά φθηνές που θα έπαιρνες ολόκληρη την οθόνη και θα μπορούσες να πουλήσεις και το κινητό τώρα έχεις ένα ανταλλακτικό και σου είναι άχρηστο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας για να αλλαξεις το τζαμι θελει αρκετη διαδικασια δεν ειναι τοσο ευκολο για καποιον που ξερει να την φτιαξει συν οτι θα πρεπει να χρησιμοποιησει αρκετα εργαλεια και πραγματακια ωστε να ερθει στη μορφη του καινουργιου.τωρα αν δεν καιγεσαι πολυ μπορεις να κανεις την αγορα ολοκληρου του σετ καξ εχεις το κεφαλι σου ησυχο και την αλλαζεις και μονος σου που λεει ο λογος ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...