Προς το περιεχόμενο

Πώς η Nintendo προετοιμάζει μέσω των smartphones το έδαφος για το Switch


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δεν έχω καμία κονσόλα αυτή την στιγμή, παίζω κανένα παιχνίδι σε ένα λαπτοπ και αυτό αν θα παίξω. Αλλά σε ps τρία παιχνίδια τον χρόνο? Μην τρελαθούμε κιόλας. Να τα λέμε όπως είναι τα πράγματα

 

Συμφωνω 100% μαζι του. Το τελευταιο παιχνιδι που αγορασα για το PS4 (αγοραζω κατα μεσο ορο 3-4 τιτλους τον μηνα) ηταν περιπου 9 μηνες πριν και αυτο επειδη ηταν sequel ενος αγαπημενου ps2 τιτλου μετα απο τοσα χρονια (Amplitude). Το επομενο που θα αγορασω θα ειναι επισης remake αγαπημενης σειρας (Wipeout Omega Collection). Τα καλυτερα παιχνιδια πλεον ειναι remakes παλαιοτερων αφου οι προγραμματιστες στερουνται φαντασιας, εκτος και αν γυρισουμε στα indie. Εκει λεφτα δεν υπαρχουν οποτε κανουν οτι μπορουν για κορυφαιο gameplay με μονο μειονεκτημα την μικρη τους διαρκεια. (και ευτυχως τα καλυτερα indie βγαινουν ταυτοχρονα σε ps4 και ps vita και προτιμω να τα κατεβαζω στο 2ο).

 

Οσο για το αρθρο, διαφωνω στο σημειο που λεει "δεν αποσκοπούσε στους παίκτες, το πιστό της κοινό, εκείνους που είχαν ήδη εκτεθεί στη σειρά στο παρελθόν αλλά σε κόσμο “φρέσκο”, καινούριους πελάτες". Δεν νομιζω να εμαθε κανενας τα pokemon απο εναν τοσο απλοϊκο τιτλο και να αρχισε ξαφνικα να ειναι φανατικος των RPG τιτλων της σειρας, έτσι και αλλιώς την σειρα την γνωριζουν ολοι. Εκτος και αν μιλαμε για πελατες του mobile τιτλου γιατι δεν γνωριζω αν εχει in game αγορες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίτλους θέλουμε όχι hardware. Δεν μιλάμε για pc μιλάμε απλά για παιχνιδομηχανές οι οποίες έχουν μόνο μία βασική χρησιμότητα. Gaming. Ή Ninty ελπίζω να βοηθηθεί από το αφεντικά της όσον αφορά το μάρκετινγκ γιατί έφαγε τόση απομόνωση από τους απανταχού gamers καθαρά λόγω του εγωισμού της. Μάρκετινγκ λοιπόν σωστή προώθηση και θα πάει καλά. Άλλωστε στα exclusives μόνο ή Sony μπορεί να την κοντραρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Off topic αλλα η αναμονή αξίζει. Θα με θυμηθείς. Στο λέει καποιος που έχει λιώσει όλα τα Halo και ειναι μέγας fan των FPS από τα σπάργανα τους πριν τα καταντήσουν τα έκτρωματα pay to win που τα περισσότερα είναι σημερα.

Καλά προφανώς και αξίζει η αναμονή. Και εγώ τα έχω παίξει όλα εως τώρα εκτός του 5. Πρόκειται για σειρά έπος!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ο Μάριος, όταν ήμουν μικρός ζήλευα τους φίλους μου με τα super nintendo να τον παίζουν, η οικογένεια μου δεν είχε την δυνατότητα να μου αγοράσει και το σέβομαι, καθώς μεγάλωσα και πήρα το πάνω χέρι έσκασα στην nintendo (σταδιακά) πολλά χρήματα αλλά πιο είναι το πρόβλημα... πλέον δεν με ενθουσιάζει κανένα παιχνίδι της nintendo (ζητώ συγνώμη από τους φαν). Κάτι έχουν τα παιχνίδια της, δεν ξέρω μήπως η νοοτροπία φταίει που τα απεχθάνομαι. Το μόνο παιχνίδι που απόλαυσα την τελευταία δεκαετία πραγματικά ήταν το metroid prime, αριστούργημα ρε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω 100% μαζι του. Το τελευταιο παιχνιδι που αγορασα για το PS4 (αγοραζω κατα μεσο ορο 3-4 τιτλους τον μηνα) ηταν περιπου 9 μηνες πριν και αυτο επειδη ηταν sequel ενος αγαπημενου ps2 τιτλου μετα απο τοσα χρονια (Amplitude). Το επομενο που θα αγορασω θα ειναι επισης remake αγαπημενης σειρας (Wipeout Omega Collection). Τα καλυτερα παιχνιδια πλεον ειναι remakes παλαιοτερων αφου οι προγραμματιστες στερουνται φαντασιας, εκτος και αν γυρισουμε στα indie. Εκει λεφτα δεν υπαρχουν οποτε κανουν οτι μπορουν για κορυφαιο gameplay με μονο μειονεκτημα την μικρη τους διαρκεια. (και ευτυχως τα καλυτερα indie βγαινουν ταυτοχρονα σε ps4 και ps vita και προτιμω να τα κατεβαζω στο 2ο).

 

Οσο για το αρθρο, διαφωνω στο σημειο που λεει "δεν αποσκοπούσε στους παίκτες, το πιστό της κοινό, εκείνους που είχαν ήδη εκτεθεί στη σειρά στο παρελθόν αλλά σε κόσμο “φρέσκο”, καινούριους πελάτες". Δεν νομιζω να εμαθε κανενας τα pokemon απο εναν τοσο απλοϊκο τιτλο και να αρχισε ξαφνικα να ειναι φανατικος των RPG τιτλων της σειρας, έτσι και αλλιώς την σειρα την γνωριζουν ολοι. Εκτος και αν μιλαμε για πελατες του mobile τιτλου γιατι δεν γνωριζω αν εχει in game αγορες.

Και την ακουσα και την Prodigιά μου προς το τελος του τρέηλερ! (Invaders Must Die).

 

Τελικα ειχες δικιο πως ειχαν στα σκαρια ενα Wipeout. Ακομα και αν δεν ηταν τελικα,,, "φρεσκος" τιτλος.

 

Ομολογω οταν πατησα το link σου ευχομουν να ηταν remake των Wipeout 20297 & Wip3out!!

 

Ξερω  ξερω... υπαρχει το "Wipeout Special Edition" αλλα αντε βρες το...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κονσολα φαινεται τοσο gimmick και κακοφτιαγμενη που οσο και αν μου εχουν λειψει μερικα παιχνιδια της και οσο απιστευτα γαματο βρισκω το νεο zelda πραγματικα μονο απο εκνευρισμο δεν θα αγορασω τιποτα nintendo. Δεν μπορω να καταλαβω το θρασος της εταιριας να απογοητευει τοσο κοσμο και ακομα να ειναι στην αγορα. Τη μια θα εχει mini disc, την αλλη θα ειναι kinect, την αλλη θα ειναι κατι που ο μισος πλανιτης δεν εχει καταλαβει ακομα αν ειναι handheld η επιτραπαιζια κονσολα και τωρα αλλο ενα τρανσφορμερ στην αγορα. Μονο που τη βλεπω αναρωτιεμαι ποσες φορες αν βαζω/βγαζω οθονη χειρηστιρια θα χρειαστει για να κλαταρουν και να μην κανουν επαφη καλα. Και η τιμολογιακη πολιτικη..... Ανεκδοτο. Οσο κανει το ps4 xone κανει το wiiu. Πως δικαιολογειται αυτο οταν εχει τοσο υποδεεστερο hardware ενας θεος ξερει. Flappy Mario δεκα δολλαρια.? Ρε παμε καλα μηπως νομιζει πως ειμαστε τελειως μ****ς αυτη η εταιρια.

 

Δεν φτάνοι που δεν αίβγαλαις το σχωλείο, αίχοις και άπωψι.  :-D

δεν είναι προς το όφελος κανενός καταναλωτή οι αρπαχτές 

 

Φυσικά και είναι. Άμα δεν το βγάλει, πώς θα το αγοράσω;

Ή Ninty ελπίζω να βοηθηθεί από το αφεντικά της όσον αφορά το μάρκετινγκ γιατί έφαγε τόση απομόνωση από τους απανταχού gamers καθαρά λόγω του εγωισμού της. 

 

Πραγματικά, εγώ τα καταγράφω όλα σε μια βάση δεδομένων και τα περνάω κάθε 2ή Κυριακή του μήνα στο D3.js, βγάζω γραφήματα επιπέδων εγωισμού και τα λαμβάνω υπόψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κονσολα φαινεται τοσο gimmick και κακοφτιαγμενη που οσο και αν μου εχουν λειψει μερικα παιχνιδια της και οσο απιστευτα γαματο βρισκω το νεο zelda πραγματικα μονο απο εκνευρισμο δεν θα αγορασω τιποτα nintendo. Δεν μπορω να καταλαβω το θρασος της εταιριας να απογοητευει τοσο κοσμο και ακομα να ειναι στην αγορα. Τη μια θα εχει mini disc, την αλλη θα ειναι kinect, την αλλη θα ειναι κατι που ο μισος πλανιτης δεν εχει καταλαβει ακομα αν ειναι handheld η επιτραπαιζια κονσολα και τωρα αλλο ενα τρανσφορμερ στην αγορα. Μονο που τη βλεπω αναρωτιεμαι ποσες φορες αν βαζω/βγαζω οθονη χειρηστιρια θα χρειαστει για να κλαταρουν και να μην κανουν επαφη καλα. Και η τιμολογιακη πολιτικη..... Ανεκδοτο. Οσο κανει το ps4 xone κανει το wiiu. Πως δικαιολογειται αυτο οταν εχει τοσο υποδεεστερο hardware ενας θεος ξερει. Flappy Mario δεκα δολλαρια.? Ρε παμε καλα μηπως νομιζει πως ειμαστε τελειως μ****ς αυτη η εταιρια.

Η κονσόλα φαίνεται τέλεια. Και τα παιχνίδια της Nintendo είναι χιλιάδες φορές καλύτερα από τα παιχνίδια του PS και του Xbox οπότε και πιο ακριβή να είναι πάλι τ'αξίζει τα λεφτά της. 

Όσο για το Mario, θυμήσου πως πρόκειται για το πιο επιτυχημένο παιχνίδι ever και 10 ευρώ είναι μια πολύ λογική τιμή αν αναλογιστείς την πραγματική αξία του παιχνιδιού και τις συγκινήσεις/gameplay που προσφέρει στον gamer. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κονσόλα φαίνεται τέλεια. Και τα παιχνίδια της Nintendo είναι χιλιάδες φορές καλύτερα από τα παιχνίδια του PS και του Xbox οπότε και πιο ακριβή να είναι πάλι τ'αξίζει τα λεφτά της. 

Όσο για το Mario, θυμήσου πως πρόκειται για το πιο επιτυχημένο παιχνίδι ever και 10 ευρώ είναι μια πολύ λογική τιμή αν αναλογιστείς την πραγματική αξία του παιχνιδιού και τις συγκινήσεις/gameplay που προσφέρει στον gamer. 

To ''χιλιάδες φορές καλύτερα απο τα παιχνίδια του PS και του Xbox'' είναι τελείως άτοπο.Αποτελεί προσωπική γνώμη και τίποτα άλλο οπότε καλό θα είναι να το ξεκαθαρίζεις.

 

Για ένα Μάριο και ένα Ζέλντα δεν αξίζει σε καμμία περίπτωση να πληρώσεις υποδεέστερο hardware ακριβότερα.

 

To Mario το πιο επιτυχιμένο παιχνίδι ever.? Και πάλι προσωπική γνώμη και εντελώς άσχετη.Το πιο επιτυχιμένο βάση τι.? Γιατί σε πωλήσεις το Tetris έχει σχεδόν διπλάσιες.

Επίσης τι σχέση έχει το παρελθόν ενώς παιχνιδιού με την τιμή πώλησης ενώς νέου κακοσχεδιασμένου mobile game.? Που όπως είπα είναι απλά ένα flappy bird με mario.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και την ακουσα και την Prodigιά μου προς το τελος του τρέηλερ! (Invaders Must Die).

 

Τελικα ειχες δικιο πως ειχαν στα σκαρια ενα Wipeout. Ακομα και αν δεν ηταν τελικα,,, "φρεσκος" τιτλος.

 

Ομολογω οταν πατησα το link σου ευχομουν να ηταν remake των Wipeout 20297 & Wip3out!!

 

Ξερω  ξερω... υπαρχει το "Wipeout Special Edition" αλλα αντε βρες το...

ΟΧΙ ΑΛΛΑ REMAKE!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι κάν έλληνας.Κάτι επι του σχολίου έχεις να πείς ή μόνο παπαριές.?

 

α) Και τι μας λες; Ότι οι μη Έλληνες δεν είναι ικανοί να μάθουν Ελληνικά; Φίλος από το εξωτερικό έμαθε την Νεο-Ελληνική, μετά την Αρχαία και όταν λέω έμαθε, εννοώ έμαθε κανονικά (φροντιστήρια με φιλόλογους κτλ.). Όχι λεξούλες για μόστρα. Οπότε μην προβάλλεις τα κενά σου στους άλλους για να δικαιολογήσεις την αδιαφορία σου.

 

β) Τις παπαριές τις ξέρεις καλά βλέπω.  :-D

 

γ) Το σχόλιό σου ανταγωνίζεται σε επίπεδο την ωρθςγαφοια σου, οπότε σου απάντησα και για τα 2 ταυτόχρονα. Απλώς δεν το κατάλαβες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...