Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση RAM και TW


vagelispap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλήμερα σε όλη την παρέα. Θα ήθελα μια βοήθεια από την παρέα του φόρουμ και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο που θα αφιερώσετε σε αυτό το post. Εχω ενα λαπτοπ sony vaio με επεξεργαστη i3 και μνήμη Ram 1X4 GB 1600 MHz. Σκέφτομαι να προχωρήσω σε αναβάθμιση RAM και να προσθέσω άλλη μια μνήμη, ακριβώς σαν αυτή που έχω τώρα. Οι ερωτησεις μου ειναι οι εξης:

1) Ψάχνοντας στο διαδίκτυο έχω βρει αρκετές σαν την δικιά μου καμιά όμως με το ίδιο ΤW , το οποίο παρεμπιπτόντως δεν γνωρίζω τι σημαίνει (επισυνάπτω και 2 φωτογραφίες για να δείτε το αναγραφόμενο ΤW, η πρώτη είναι η δικιά μου μνήμη)

2) Αξίζει η αναβάθμιση; Θα βελτιωθεί η απόδοση του υπολογιστή αισθητά; (έχω αλλάξει ήδη τον σκληρό σε SSD και πραγματικά το laptop πετάει)

post-303865-0-94004200-1481269631_thumb.jpg

post-303865-0-03999500-1481269904_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λειτουργικό έχεις;

Αν,και μόνο αν,συνηθίζεις να browsarεις με πάρα πολλα tab ανοικτά που τρέχουν βαρύ περιεχόμενο,τότε αξίζει.

Ειδικά αφού μιλάμε για ένα κόστος περί τα 25 ευρώ.

Είναι κάτι που αργά,ή γρήγορα, θα χρειαστεί να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω Windows 10. Αναλυτικότερα στην φώτο

Τελικά με το TW το ακριβώς παίζει;

ΥΓ. Αυτό το 3,67 GB θα αυξηθεί επιτέλους? :)

  Τελικά με το TW το ακριβώς παίζει;-->> ειναι πολυ πιθανο να ερχονται απο taiwan ..made for.. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επικοινωνησα με καποιους πωλητες στο ebay και μου ειπαν να μην την αγορασω ( κατι για διαφορετικα βολτ μου ειπαν). Οι μνημες κατα τα αλλα ηταν εντελως ιδιες με ιδιο αριθμο και part number. Και εκει κολλησα λιγακι. Φιλε μου ΙΤ chef το λαπτοπακι μου δεν κολλαει μετα την αναβαθμιση του σκληρου. Σε γενικες γραμμες για την χρηση που του κανω ειναι μια χαρα. Απο την αλλη μπορω να δωσω 20-25 ευρω για αλλη μια τεσσαρα. Ηθελα απλα και την γνωμη σας. Καθε αποψη καλοδεχουμενη. Ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω 2 φωτογραφιες στο πρωτο μου ποστ που φαινεται  αναλυτικα ποιες ειναι οι μνημες και τι μοντελο ειναι ακριβως. Η πρωτη φωτο ειναι αυτη που φοραω. Αναλυτικοτερα η μητρικη που εχει το λαπτοπ μου (sony vaio) ειναι η ΗΜ55

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...