Προς το περιεχόμενο
LiquidTroll

Απαλλαγη ΟΑΕΕ αν έχεις ΙΚΑ?

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι παιζει ρε παιδιά , αν έχεις ΙΚΑ και 8ωρη εργασία ,τελικα πληρώνεις εισφορές αν έχεις 2ο επάγγελμα?

Αν κανεις δηλαδή δουλειές δικες σου , και θελεις να εχεις μπλοκακι , τι παίζει , γιατί δεν βγαζω ακρη με τα διαφορα σάιτς..

Οποιος ξέρει ας μου πει παρακαλώ.

Ευχαριστώ :)

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, μέχρι τώρα δικαιούσαι απαλλαγή και αν μετά την εργασία με ΙΚΑ βγεις ταμείο ανεργίας.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

όλα αυτά,μέχρι 31/12_2016.μετα,οαεε κανονικά,και ΙΚΑ.δεν ξέρω ομως,αν θα δίνουν και δυο συνταξεις.αν δεν δίνουν,μας έχουν για εντελώς μαλακές.....

• Like 3

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

1/1/2017 τέλος οι απαλλαγές

ακριβως

μια ακομα εξυπναδα για να σταματησουν να ειναι νομιμοι και οι λιγοι μαλακες που ηθελαν να κοβουν αποδειξεις και να δινουν λεφτα στο κρατος

• Like 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι. Ένας φίλος μου δούλευε σαν πωλητής και είχε σουβλατζίδικο. Μπορούσε να πάρει απαλλαγή;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

όλα αυτά,μέχρι 31/12_2016.μετα,οαεε κανονικά,και ΙΚΑ.δεν ξέρω ομως,αν θα δίνουν και δυο συνταξεις.αν δεν δίνουν,μας έχουν για εντελώς μαλακές.....

Οι δεύτερες εισφορές πάνε υπέρ πατρίδας δεν είναι συντάξιμες.

Μετά τον πλούτο διώκουν κ τους δουλευταράδες.

Άχρηστοι κ επικίνδυνοι.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Επίσης, μέχρι τώρα δικαιούσαι απαλλαγή και αν μετά την εργασία με ΙΚΑ βγεις ταμείο ανεργίας.

Καλησπέρα

επειδή με ενδιαφέρει και εμένα το θέμα της απαλλαγής από ΟΑΕΕ αν μετά την εργασία με ΙΚΑ βγεις ταμείο ανεργίας, μπορείς μήπως να δώσεις κάποια παραπάνω πληροφορία;

Ευχαριστώ

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

ερωτηση....

αν εχω ενσημα ικα ας πουμε πανω απο 22 με 24 το μηνα μπορω να εχω απαλλαγη απο τον οαεε.???

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Καλησπέρα

επειδή με ενδιαφέρει και εμένα το θέμα της απαλλαγής από ΟΑΕΕ αν μετά την εργασία με ΙΚΑ βγεις ταμείο ανεργίας, μπορείς μήπως να δώσεις κάποια παραπάνω πληροφορία;

Ευχαριστώ

Να απαντήσω κι εδώ σε περίπτωση που ενδιαφέρει κι άλλους :)

Με την απόφαση του ΟΑΕΔ ότι δικαιούσαι ταμείο ανεργίας μπορείς να συνεχίσεις την απαλλαγή σου για όσο διάστημα είσαι σε τακτική ανεργία (για όσο παίρνεις ταμείο δηλαδή).

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.