Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη μπαταριας CMOS


gavros10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

 

Την δευτερα ανοιξα το pc, ξεκινησε και λιγα δευτερολεπτα μετα εκλεισε. Το ξανανοιξα και δεν ανοιγε. Περιμενα λιγο, πατησα το κουμπι και πηρε μπρος. 

 

Εχθες παρατηρηση οτι χανει στην ωρα. Τσεκαρα λιγο τον επεξεργαστη και ειδα οτι εχασε τις ρυθμισεις του overclock (αναθεμα αν θυμαμαι τι ειχα κανει)

 

Η μπαταρια cmos δεν φταιει; Αν ναι, απο που μπορω να αγορασω μια αξιοπιστη και πως την αλλαζω; Χρειαζεται κατι ιδιαιτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου κάνει διακοπες ίσως είναι το τροφοδοτικό , έχεις ανοίξει ξανά desktop ; Πόσα χρόνια έχεις το τροφοδοτικό αυτό ; Αν χάνει τις ρυθμίσεις είναι λογικα η μπαταρία όπως είπες , απλά την βγάζεις πας σε ένα μαγαζί με μπαταρίες , παίρνεις μια και τέλος B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου κάνει διακοπες ίσως είναι το τροφοδοτικό , έχεις ανοίξει ξανά desktop ; Πόσα χρόνια έχεις το τροφοδοτικό αυτό ; Αν χάνει τις ρυθμίσεις είναι λογικα η μπαταρία όπως είπες , απλά την βγάζεις πας σε ένα μαγαζί με μπαταρίες , παίρνεις μια και τέλος B)

 

Ναι το εχω ξανα ανοιξει. Εδω εχω κανει overclock. Το τροφοδοτικο ειναι απο περσυ τον σεπτεμβριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαγή μπαταρίας , αν μπορείς να δανιστείς ένα τροφοδοτικό , να δεις εαν κάνει τις διακοπές που σου κάνει το δικό σου , ποιο τροφοδοτικό έχεις ; Άνοιξε κουτί , πες μας B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαταρία πάρε κάτι επώνυμο μείνε μακριά από energizer που πουλάει το πλαίσιο με 1Ε είχα πάρει και αδιασε μέσα σε 1 χρόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κανει διακοπες το pc. Μονο την δευτερα οταν παταγα το κουμπι για να ανοιξει δεν ανοιξε τις πρωτες δυο φορες που το εκανα. Το Coolermaster g550m εχω

 

Μιας και θα βγω εξω, θα παω να παρω μια μπαταρια λιθιου CR2032 οπως γραφει αυτη που εχει τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργο να κάνει διακοπές έτσι , εγώ θα δοκίμαζα άλλο τροφοδοτικό να σιγουρευόμουν πως είναι εντάξει , δες μήπως δεν κάνει καλή επαφή στο κουμπί της έναρξης του σταθερού B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλε την toshiba να δεις παλι θα χασεις τις ρυθμισεις του bios αμα πεσει το ρευμα,  τουλαχιστον το παλιο σου overcklock τα ξανα εκανες  ή οχι; το θυμόσουνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...