Προς το περιεχόμενο

Με ποια εταιρεία στέλνει Ελλάδα το amazon UK ?


MessatsuRoku

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ενα δεμα και εχει αργησει 3 μερες απο το " Estimated Delivery Date " , εκανα chat με το amazon και μου λενε οτι το εστειλαn με Royal Mail χωρις δυνατοτητα tracking ( 8.5 ευρω μεταφορικα ... ) . Τελος παντων μου ειπαν να περιμενω λιγο ακομα , μπορω να παρω να ρωτησω καμια εταιρεια απο Ελλαδα ( ACS νομιζω ) για το που βρισκετε το δεμα λεγοντας το ονομα μου και την διευθυνση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΛΤΑ. Και φυσικά από την στιγμή που δεν υπάρχει tracking δεν θα μπορούσες να ρωτήσεις τίποτα ακόμη και σε κούριερ να ήταν. Αν δεν έχει πέσει σε καμιά περίεργη κατάσταση (απεργίες , κακοκαιρία κτλ) και δεν στο έφαγε κανείς, λογικά εώς τα μέσα της ερχόμενης βδομάδας θα σου έρθει. Εξαρτάται βεβαίως και που είσαι και πως είναι τα ελτά της περιοχής σου.

Εγώ στην θέση σου θα επικοινωνούσα με άμαζον την Τρίτη , όπου και θα σου πούνε να περιμένεις μέχρι το τέλος της εβδομάδας λογικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα προχθές πακέτο από Amazon Γαλλίας 2 ημέρες πριν το Estimated Date. Και εμένα είχε σταλεί με Royal Mail χωρίς tracking number και το έφερε ο ταχυδρόμος από τα ΕΛΤΑ! Αφού και το δικό σου δεν έχει tracking number, τα ΕΛΤΑ θα στο φέρουν! Να πάρεις τηλ κάπου δεν έχει νόημα αφού δεν υπάρχει tracking number, απλά κάνε υπομονή θα έρθει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΛΤΑ. Και φυσικά από την στιγμή που δεν υπάρχει tracking δεν θα μπορούσες να ρωτήσεις τίποτα ακόμη και σε κούριερ να ήταν. Αν δεν έχει πέσει σε καμιά περίεργη κατάσταση (απεργίες , κακοκαιρία κτλ) και δεν στο έφαγε κανείς, λογικά εώς τα μέσα της ερχόμενης βδομάδας θα σου έρθει. Εξαρτάται βεβαίως και που είσαι και πως είναι τα ελτά της περιοχής σου.

Εγώ στην θέση σου θα επικοινωνούσα με άμαζον την Τρίτη , όπου και θα σου πούνε να περιμένεις μέχρι το τέλος της εβδομάδας λογικά

Η ελτα ειναι κοντα στην περιοχη που μενω , θα περιμενω και δευτερα αμα δεν ερθει μετα παλι support ... επισης τα ΕΛΤΑ στην περιοχη δουλευουν αξογα , οτι περνω απο ebay παντα στελνουν ειδοποιηση και παω το περνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Να ρωτήσω κάτι, θέλω 4 πράγματα, να τα βάλω όλα μαζί σε μια παραγγελία η χωριστά Μήπως και πληρώσω λιγότερα μεταφορικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Παιδιά τι ακριβώς σημαίνει αυτό?  Και τι πρέπει να κάνω? 

Delivery attempted

 

DHL tried to deliver your package

 

Please look for a notice of attempted delivery or contact DHL for the next steps.

Was expected Monday

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...