Προς το περιεχόμενο

Καρτα ηχου


salonikios01

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ενισχυτη με 5.1 ηχεια και θελω καρτα ηχου για να χρησιμοποιω την οπτικη εξοδο παιζει ρολο τι καρτα ηχου θα παρω; Γιατι ειδα μια απο κινα με 8 δολαρια αλλα το σκεφτομαι..παιζουν ρολο τα khz; Γιατι ειδα εδω απο σκρουτζομαγαζο μια με 48 khz ενω η κινεζικη 44.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εχω ενισχυτη με 5.1 ηχεια και θελω καρτα ηχου για να χρησιμοποιω την οπτικη εξοδο παιζει ρολο τι καρτα ηχου θα παρω; Γιατι ειδα μια απο κινα με 8 δολαρια αλλα το σκεφτομαι..παιζουν ρολο τα khz; Γιατι ειδα εδω απο σκρουτζομαγαζο μια με 48 khz ενω η κινεζικη 44.1

Αν δεν κανω λαθος απο την στιγμη που συνδεεις με οπτικη αποδικωποιηση κανει ο ενισχυτης σου και οχι η καρτα οποτε οτι πιο φτηνο βρεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρε μια που να υποστηριζει 5.1 dts-dolby ,αλλιως θα παίζει με οπτική αλλά με 2 κάναλο ήχο μόνο.

Κάτι μου λέει οτι με 8 ε δε πληρώνεις ουτε τα δικαιώματα για dts-dolby χεχεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ειναι 5,1 αλλα χρησιμοποιω τα 2,1 χωρις εφφεκτ για μουσικη οποτε μια πολυ φθηνη οτι νανε με εξοδο οπτικη θα ειναι το ιδιο με το αν παρω μια στα 300 με οπτικη σωστα; αυτο θελω να μαθω.. γιατι την δουλεια την κανει ο ενισχυτης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αν είναι φίλε μου να παίξεις με οπτική μένεις και με την onboard . Απλά αν έχεις σκοπό να αγοράσεις κάτι κινέζικο με ότι συνεπάγεται αυτό εγώ θα πρότεινα να κοιτάξεις στις αγγελίες του forum για μεταχειρισμένη κάρτα που κάποιοι τις δήνουν σε καλή τιμή . Γενικά ο κανόνας λέει οτι όσο ποιό ακριβή η κάρτα ήχου τόσο καλύτερο αποτέλεσμα στον ήχο , και πίστεψε με μετράει και για την ψηφιακή έξοδο άσχετα αν ο ενισχυτής θα είναι ο τελικός αποδέκτης για τη μετατροπή απο ψηφιακό σε αναλογικό σήμα .  ( Θα επέλεγα κάτι απο τις παλιότερες σειρές της Creative XFI , Elite pro, platinum , κτλ ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...