Προς το περιεχόμενο

Θέλετε να δώσετε μια γνώμη;


papadope.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν οι χρήστες των φόρουμ ενδιαφέρονται για ερασιτεχνική μουσική αλλά ήθελα να ρωτήσω αν σας αρέσει το παρακάτω τραγούδι. Αν έχετε λίγη ώρα και λίγη όρεξη να το ακούσετε και να δώσετε μια γνώμη θα ήμουν ευγνώμων. Κάθε άποψη είναι καλοδεχούμενη, αλλά θα το εκτιμούσα αν εξηγούσατε και την άποψη σας.

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

https://www.youtube.com/watch?v=y85n78I-i-s 

Μπορείτε να διαβάσετε τους στίχους είτε στην περιγραφή είτε στο genius.com
http://genius.com/Papadpe-howling-wolves-lyrics

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο πράγματα χρειάζονται.

1ον πολυ πολυ πολυ πολυ πολυ διάβασμα και ψάξιμο για ενορχήστρωση mixing mastering,mixing vocals κλπ κλπ κλπ.Γενικά ότι χρειάζεται μια παραγωγη για να ακουγεται με αξιοπρέπεια.

και

2ον πρέπει να ξοδέψετε κάποια χρήματα για μικρόφωνο,preamp,studio monitors καρτα ήχου ίσως κ.α.

 

Τώρα αν δεν θέλετε να μπείτε σε αυτό το τρυπάκι η αν δεν σας περισεύουν ενορχηστρώστε μια παραγωγή και στειλτε την σε κάποιον επαγγελματια για mixing-mastering και πάτε σε ένα studio για να ηχογραφήσετε τις φωνές.

 

Δεν είναι άσχημο σαν ιδέα αυτό που άκουσα αλλά τελείως φιλικά το αποτέλεσμα δεν ικανοποιεί σε καμία περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο πράγματα χρειάζονται.

1ον πολυ πολυ πολυ πολυ πολυ διάβασμα και ψάξιμο για ενορχήστρωση mixing mastering,mixing vocals κλπ κλπ κλπ.Γενικά ότι χρειάζεται μια παραγωγη για να ακουγεται με αξιοπρέπεια.

και

2ον πρέπει να ξοδέψετε κάποια χρήματα για μικρόφωνο,preamp,studio monitors καρτα ήχου ίσως κ.α.

 

Τώρα αν δεν θέλετε να μπείτε σε αυτό το τρυπάκι η αν δεν σας περισεύουν ενορχηστρώστε μια παραγωγή και στειλτε την σε κάποιον επαγγελματια για mixing-mastering και πάτε σε ένα studio για να ηχογραφήσετε τις φωνές.

 

Δεν είναι άσχημο σαν ιδέα αυτό που άκουσα αλλά τελείως φιλικά το αποτέλεσμα δεν ικανοποιεί σε καμία περίπτωση.

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τα σχόλια. Θα τα λάβω υπ'όψη μου και είμαι σίγουρος ότι θα είναι ιδιαίτερα βοηθητικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δε γνωριζω απο μουσικη και πολλα αλλα"αντεξα" γυρο στα 30 δευτερα και το κλεισα. Η μουσικη σκεπαζει πολυ τις φωνες και δεν ακουγετε τι λεει, γενικα λιγο χαμος με ηχητικα εφε (λυκους) κτλ δεν "γλυστραει" στο αυτι η μουσικη.

 

Tone it down λιγο και θα ναι πολυ καλυτερο. Οι στιχοι ειναι ωραιοι που διαβασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...