Προς το περιεχόμενο

Xiaomi MI Account


electron77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.

 

Γνωριζει κανεις αν σε τηλεφωνο Xiaomi κανεις factory reset καταργειται υπαρχον λογαριασμος MI account?

 

Ρωτω γιατι πηρα ενα τηλεφωνο απο καταστημα που ειχε περασμενη ελληνικη ρομ. Κατα την εγκατασταση ειδα ενα mi account περασμενο με ενα email.

 

Εκανα factory reset

 

To mi account δεν υπηρχε πλεον και εφτιαξα ενα δικο μου verified κλπ.

 

Ειδα ομως μια φοτογραφια απο την προηγουμενh μερα (τραβηγμενη πριν το factory reset) να να υπαρχει στο Gallery που ζηταγε και sync.

 

To factory reset δεν σβηνει και τις foto? Και αν ναι πως βρεθηκε εκει ? Το προηγουμενο account εχει καποια σχεση ?

 

Τα φωτα σας παρακαλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα να κανω μου ζητησε τον  κωδικο του mi account που εκανα. (Αρα πριν το account που υπηρχε δεν ηταν ενεργοποιημενο?)

 

Το θεμα ειναι γτ μετα το factory reset βρηκα φοτογραφια μεσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα το φακτορυ ριζετ και σεταροντας το,σιγουρα σου εβγαλε μνμ οτι αυτη η συσκευη ειναι ηδη συνδεδεμενη με εναν λογαριασμο ξιαομι. Πρεπει να συνδεθεις με αυτον τον λογαριασμο και να πατησεις επειτα στ mi account αποσυνδεση. Μετα χαρντ ριζετ και εχει φυγει για παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Gallery εχει γινει αυτοματη ενεργοποιηση να αποθηκευονται η φωτο στο MI account (μαλλον) ή στο Google+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Καλησπέρα σε όλους.Εχω κάνει wipe data και μου ζήτησε να συνδεθώ.Εγω δε θυμόμουν κωδικό.Δημιουργησα από τον υπολογιστή μου έναν λογαριασμό mi και πήγα να συνδεθώ αλλά τίποτα.Μου λέει αποτυχία σύνδεσης και ότι γράφω λάθος τον κωδικό μου.Εκανα πάλι από τον υπολογιστή μου delete my occount επιτυχώς και έκανα restart το κινητό μου και πάλι μου ζητά να συνδεθώ. Και κάπως έτσι έχω πρόβλημα γιατί δεν μπορώ να ανοίξω το κινητό μου.Εχει κάποιος καμία ιδέα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.Εχω κάνει wipe data και μου ζήτησε να συνδεθώ.Εγω δε θυμόμουν κωδικό.Δημιουργησα από τον υπολογιστή μου έναν λογαριασμό mi και πήγα να συνδεθώ αλλά τίποτα.Μου λέει αποτυχία σύνδεσης και ότι γράφω λάθος τον κωδικό μου.Εκανα πάλι από τον υπολογιστή μου delete my occount επιτυχώς και έκανα restart το κινητό μου και πάλι μου ζητά να συνδεθώ. Και κάπως έτσι έχω πρόβλημα γιατί δεν μπορώ να ανοίξω το κινητό μου.Εχει κάποιος καμία ιδέα??

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/15938-Ξεχασα-τον-κωδικο-στο-mi-account/

Και αυτό είναι από ένα ποστ τις κοινότητάς που το έφτιαξε το παιδί.

"Παιδια ευτυχώς βρηκα ακρη. Έστειλα στο support της Xiaomi.us φωτο με τη φατσα μου και την ταυτότητα μου, το κουτι του κινητού με τα Ιμει κλπ, αποδεικτικά αγορας απ το αλι και το lock id που εμφανιζόταν στη συσκευή και τους ζητησα να μου το ξεκλειδώσουν. Αποψε μάλιστα το κινητό λειτουργεί και πάλι κανονικά."

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...