Προς το περιεχόμενο

Υπότιτλοι σε mkv σε mac?


elvetia2005

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας παιδιά,θα χρειαστώ λίγο την βοήθεια σας γιατί δεν ξέρω και πολλά απο το θέμα.

Εχω Mac και ακόμα ψαχνω πράγματα!

Κατεβάζω ταινίες και θέλω να τις δω στην tv με στικακι.Η ταινίες είτε θα κατεβούν mkv είτε avi.Αν ειναι avi και ενσωματωμένοι τοτε ολα καλα.

Αν είναι avi και είναι σε άλλο φακελο τι μπορώ να κάνω για να βγαλει και τους υπότιτλους??

Κατεβασα εγω(3.99€) το sub edit αλλα δεν μπορεσα να το καταλάβω.

Όπως και μπορώ κα κάνω μετατροπή απο κάποιο αρχείο σε avi

Σε mac ολα αυτά!!!

Σας ευχαριστώ πολύ που τα διαβάσατε και θα περιμένω την βοήθεια σας!!!

Λίγο υπομονή...

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβασε το subtitles. Κανεις εγκατασταση,  και δεν ξανασχολεισαι με υποτιτλους. Τα κανει ολα μονο του. Βρισκει που εχεις κατεβασμενες ταινιες στον υπολογιστη και ψαχνει για υποτιτλους, τους αλλαζει το ονομα να ειναι  ιδιο με του αρχειου και παιζει παντου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβασε το subtitles. Κανεις εγκατασταση,  και δεν ξανασχολεισαι με υποτιτλους. Τα κανει ολα μονο του. Βρισκει που εχεις κατεβασμενες ταινιες στον υπολογιστη και ψαχνει για υποτιτλους, τους αλλαζει το ονομα να ειναι  ιδιο με του αρχειου και παιζει παντου.

 

Στο mac το κατεβάζω φίλε μου?

Στείλε μου ενα σύνδεσμο σε παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο mac το κατεβάζω φίλε μου?

Στείλε μου ενα σύνδεσμο σε παρακαλώ.

https://subtitlesapp.com/el/

Ειναι δωρεαν για εναν μηνα και μετα αν θες δινεις 10 ευρω που εχει τωρα.. Για εμενα αξιζει τα χρηματα και με το παραπανω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://subtitlesapp.com/el/

Ειναι δωρεαν για εναν μηνα και μετα αν θες δινεις 10 ευρω που εχει τωρα.. Για εμενα αξιζει τα χρηματα και με το παραπανω. 

πολυ καλο, συνθηθως βρισκει καλους υποτιτλους, αλλα επειδη με εκνευρισε οταν απο δωρεαν πηγε στα 10 ευρω, προσωπικα χρησιμοπιω πλεον την δωρεαν εκδοση αυτου http://www.flixtools.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά πρέπει να δεις αν η TV σου υποστηρίζει εξωτερικούς υπότιτλους. π.χ. αρχεία με κατάληξη ".srt" και έπειτα αν υποστηρίζει αναπαραγωγή ".mkv", που αναφέρεις, και αν υποστηρίζει αναπαραγωγή ".mkv" με ενσωματωμένους (soft coded) υπότιτλους.  

 

Αν υποστηρίζει, το μόνο που χρειάζεται να κάνεις είναι να βάλεις την ταινία και τους υπότιτλους στον ίδιο φάκελο, χρησιμοποιώντας το ίδιο όνομα.

 

π.χ.

Movie.avi

Movie.srt

 

ή αν έχεις περισσότερους από ένα υπότιτλούς

 

Movie.avi

Movie.001.srt

Movie.002.srt

 

Αν υποστηρίζει αναπαραγωγή ".mkv" με ενσωματωμένους υπότιτλους, τότε θα πρέπει να ψάξεις το μενού της TV για εμφάνιση υποτίτλων.

 

Αν δεν υποστηρίζει είτε εξωτερικούς υπότιτλους είτε ".mkv" με ενσωματωμένους υπότιτλους, τότε θα πρέπει να κατεβάσεις εσύ τους υπότιτλους (υπάρχουν πολλές σελίδες) και μετά να τους ενσωματώσεις με κάποιο πρόγραμμα, π.χ. το Link.png Site: handbreak . Αλλά να ξέρεις ότι πιθανότατα θα χάσεις στην ποιότητα, οπότε κάν' το μόνο αν δεν υποστηρίζει υπότιτλους η TV σου

 

Για αναπαραγωγή στο mac, απλά χρησιμοποίησε την ονομασία όπως αναφέρω πιο πάνω και δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Παρεμπιπτόντως, το ίδιο ισχύει για κάθε συσκευή για αναπαραγωγή βίντεο, είτε είναι android, windows, mac, iphone, TV, projector, κ.τ.λ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά πρέπει να δεις αν η TV σου υποστηρίζει εξωτερικούς υπότιτλους. π.χ. αρχεία με κατάληξη ".srt" και έπειτα αν υποστηρίζει αναπαραγωγή ".mkv", που αναφέρεις, και αν υποστηρίζει αναπαραγωγή ".mkv" με ενσωματωμένους (soft coded) υπότιτλους.  

 

Αν υποστηρίζει, το μόνο που χρειάζεται να κάνεις είναι να βάλεις την ταινία και τους υπότιτλους στον ίδιο φάκελο, χρησιμοποιώντας το ίδιο όνομα.

 

π.χ.

Movie.avi

Movie.srt

 

ή αν έχεις περισσότερους από ένα υπότιτλούς

 

Movie.avi

Movie.001.srt

Movie.002.srt

 

Αν υποστηρίζει αναπαραγωγή ".mkv" με ενσωματωμένους υπότιτλους, τότε θα πρέπει να ψάξεις το μενού της TV για εμφάνιση υποτίτλων.

 

Αν δεν υποστηρίζει είτε εξωτερικούς υπότιτλους είτε ".mkv" με ενσωματωμένους υπότιτλους, τότε θα πρέπει να κατεβάσεις εσύ τους υπότιτλους (υπάρχουν πολλές σελίδες) και μετά να τους ενσωματώσεις με κάποιο πρόγραμμα, π.χ. το Link.png Site: handbreak . Αλλά να ξέρεις ότι πιθανότατα θα χάσεις στην ποιότητα, οπότε κάν' το μόνο αν δεν υποστηρίζει υπότιτλους η TV σου

 

Για αναπαραγωγή στο mac, απλά χρησιμοποίησε την ονομασία όπως αναφέρω πιο πάνω και δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Παρεμπιπτόντως, το ίδιο ισχύει για κάθε συσκευή για αναπαραγωγή βίντεο, είτε είναι android, windows, mac, iphone, TV, projector, κ.τ.λ.

 

Ευχαριστώ παρά πολύ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

πολυ καλο, συνθηθως βρισκει καλους υποτιτλους, αλλα επειδη με εκνευρισε οταν απο δωρεαν πηγε στα 10 ευρω, προσωπικα χρησιμοπιω πλεον την δωρεαν εκδοση αυτου http://www.flixtools.com

 

και αυτό για 7 μερες είναι δωρεαν μόνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

https://mkvtoolnix.download

 

Για μένα το κορυφαίο και δωρεάν !!!

 

 

 

+1000 και από μένα.

Καθώς και τα περισσότερα release groups το MKVToolNix χρησιμοποιούν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...