Προς το περιεχόμενο

Παιδια εχω ενα προβλημα. Toshiba TV model: 37Z3030DG


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα αμα γνωριζει καποιος ας μου απαντηση.
Toshiba TV model: 37Z3030DG μετα απο διακοπη ρευματος αναβει κανονικα και σβηνει.
αναβει η κοκκινι ενδειξη ακολουθη η πρασινη και μετα σβηνει και μενει μονο η κοκκινι.
εαν την ξανα αναψω τα ιδια . 
Η οθονη μενει παντα μαυρη δεν αναβει καν.
ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα αμα γνωριζει καποιος ας μου απαντηση.

Toshiba TV model: 37Z3030DG μετα απο διακοπη ρευματος αναβει κανονικα και σβηνει.

αναβει η κοκκινι ενδειξη ακολουθη η πρασινη και μετα σβηνει και μενει μονο η κοκκινι.

εαν την ξανα αναψω τα ιδια . 

Η οθονη μενει παντα μαυρη δεν αναβει καν.

ευχαριστω..

 

Για αρχη

Βγαλε το καλωδιο τροφοδοσιας απο την πριζα και αστο καμια ωρα ετσι,και κρατα πατημενο το κουμπι λειτουργιας

της τηλεορασης για 1 λεπτο.

Και δοκιμασε παλι μετα.

 

Μαλλον τροφοδοτικο ειναι.

Την ειχες απευθειας στη πριζα δεν ειχες καποιο πολυπριζο αφαλειας ups κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχη

Βγαλε το καλωδιο τροφοδοσιας απο την πριζα και αστο καμια ωρα ετσι,και κρατα πατημενο το κουμπι λειτουργιας

της τηλεορασης για 1 λεπτο.

Και δοκιμασε παλι μετα.

 

Μαλλον τροφοδοτικο ειναι.

Την ειχες απευθειας στη πριζα δεν ειχες καποιο πολυπριζο αφαλειας ups κλπ?

Σε  ευχαριστω φιλε για τον χρονο σου ,το εκανα αυτο με το κουμπι οπως τα ειπες τπτ ομως.

Οχι δεν ειχα μπριζα ασφαλειας.

και αν εινια τροφοδοτικο που πιστευεις χτύπησε  η ασφαλεια εινια κομπλε την κοιταξα , μηπως κανενας πυκνοτης οπτυκα ολοι εινια σε καλη κατασταση ουτε σπασιμο ουτε φουσκομα ,

και αμα γνωριζεις ποιο κοματι ποναει περισοτερο σε διακοπη ρευματος ευχαριστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε  ευχαριστω φιλε για τον χρονο σου ,το εκανα αυτο με το κουμπι οπως τα ειπες τπτ ομως.

Οχι δεν ειχα μπριζα ασφαλειας.

και αν εινια τροφοδοτικο που πιστευεις χτύπησε  η ασφαλεια εινια κομπλε την κοιταξα , μηπως κανενας πυκνοτης οπτυκα ολοι εινια σε καλη κατασταση ουτε σπασιμο ουτε φουσκομα ,

και αμα γνωριζεις ποιο κοματι ποναει περισοτερο σε διακοπη ρευματος ευχαριστο.

 

Σε διακοπη μια πανασονικ μου ειχε χτυπησει μητρικη εμενα.Αν παντως ειναι να διαλέξεις μεταξυ πανελ μητρικης και τροφοδοτικο καλυτερα τροφοδοτικο.Γιατι τα αλλα κοστιζουν οσο μια καινουρια αν εισαι εκτος εγγυησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε διακοπη μια πανασονικ μου ειχε χτυπησει μητρικη εμενα.Αν παντως ειναι να διαλέξεις μεταξυ πανελ μητρικης και τροφοδοτικο καλυτερα τροφοδοτικο.Γιατι τα αλλα κοστιζουν οσο μια καινουρια αν εισαι εκτος εγγυησης.

Σε ευχαριστω, θα το ψαξω λιγο με το τροφοδοτικο, ειμαι εκτος εγγυησης.

και παλι ευχαριστω για τον χρονο σου . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η TV μπαινει σε protection, πιθανόν τροφοδοτικό όπως το περιγράφεις. Αν πας σε τοπικό service η καποιο ιδιώτη σωστό ειναι επισκευασιμο χωρίς αντικατασταση. Τα τροφοδοτικά είναι εύκολα σε επισκευή επίπεδου component level... Ακόμα ομως και η αντικατασταση μιας πλακέτας, αν γινει αγορά μτχ η απο ''εξω'' είναι φθηνή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η TV μπαινει σε protection, πιθανόν τροφοδοτικό όπως το περιγράφεις. Αν πας σε τοπικό service η καποιο ιδιώτη σωστό ειναι επισκευασιμο χωρίς αντικατασταση. Τα τροφοδοτικά είναι εύκολα σε επισκευή επίπεδου component level... Ακόμα ομως και η αντικατασταση μιας πλακέτας, αν γινει αγορά μτχ η απο ''εξω'' είναι φθηνή..

σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου ,την εχω ανοιξει την τβ θα δοκιμασω να αντικαταστησω εναν πικνοτη και μια αντισταση και αμα δεν θα ψαξω και νουργιο σε ευχαριστω για τον χρονο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...