Προς το περιεχόμενο

Galaxy Tab E vs MLS Prim


AlexXd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας!! Σκέφτομαι για τα Χριστούγεννα να αγοράσω ένα tablet και ειμαι ανάμεσα στο Samsung Galaxy Tab E (http://www.skroutz.gr/s/7390278/Samsung-Galaxy-Tab-E-9-6-WiFi-8GB.html) και στο MLS Prim (https://www.mediamarkt.gr/el/product/_mls-prim-wifi-8core-iqt108b-1190262.html?rbtc=ema%7Cpai%7C2016_12_18_mls_1190262%7Ctablet%7Cp%7Cxmas_singleproduct%7C&sc_src=email_1014548&sc_lid=77884317&sc_uid=ncodhP95mo&sc_llid=291897&sc_customer= ). Ποιό από τα δύο να προτιμήσω ή αν έχετε κάποια άλλη πρόταση.

Επεξ/σία από AlexXd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα σου πρότεινα να ανέβεις λίγο στο budget ώστε να πας σε καλύτερη ανάλυση οθόνης.

Συγκεκριμένα στο Lenovo Tab 10-70 190€ ή στο Samsung Tab A 2016 10.1 στα 200.

 

10.1 ίντσες είναι πολλές για τόσο χαμηλή ανάλυση που έχουν τα 2 tablet που παρέθεσες.
Η μπορείς να κατέβεις και σε μέγεθος και να πας στο Lenovo Tab 3 a8-50 στις 8'' στα 140 περίπου αν δεν κάνω λάθος.

Βέβαια δεν μας λες ούτε πόσο διαθέτεις, ούτε τι χρήση θα κάνεις οπότε όλα αυτά που σου λέω είναι με βάση υποθέσεων.

 

Επεξ/σία από petran91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαθέτω μέχρι 150€ και η χρήση μου είναι ελαφριά. Browsing, Youtube, ταινίες, σειρές και κανένα παιχνίδι αλλά όχι πολύ βαρύ.

Τότε σου προτείνω το Tab 3 A8-50 που έχει και τα ηχειάκια μπροστά και προσφέρει καλή εμπειρία για βιντεάκια γενικότερα.

Αν δεν σε πειράζει που έχει 8 ίντσες οθόνη και όχι 10, είναι καλή λύση κατά την άποψη μου.

 

Για τα 2 που παρέθεσες δεν έχω προσωπική εμπειρία και δεν μπορώ να σε συμβουλέψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε σου προτείνω το Tab 3 A8-50 που έχει και τα ηχειάκια μπροστά και προσφέρει καλή εμπειρία για βιντεάκια γενικότερα.

Αν δεν σε πειράζει που έχει 8 ίντσες οθόνη και όχι 10, είναι καλή λύση κατά την άποψη μου.

 

Για τα 2 που παρέθεσες δεν έχω προσωπική εμπειρία και δεν μπορώ να σε συμβουλέψω.

Οκ, σε ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες, μια παραπανω βοηθεια για τα δυο tablet που εχει κατα νου και ο φιλος? εγω προσωπικα ενδιαφερομαι για το mls απλα αναφερεται ως Prim και στο official site της MLS δεν μπορω να το βρω, βρισκω αλλα παρομοια ως Prime,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

 

Για το MLS, σε τόσο λίγες ίντσες, δεν νομίζω ότι έχει και μεγάλη διαφορά η ανάλυση της οθόνης. Τουλάχιστον πρακτικά. Και οι κάμερές του, είναι πολύ καλές σε σχέση με την τιμή του.

 

Επειδή πρόκειται να αγοράσω το MLS αύριο, θα ήθελα να μάθω αν υποστηρίζει την προσθήκη πληκτρολογίου, είτε με bluetooth ή με usb.

 

Αν γνωρίζει κανείς, θα με βοηθήσει πολύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

 

Για το MLS, σε τόσο λίγες ίντσες, δεν νομίζω ότι έχει και μεγάλη διαφορά η ανάλυση της οθόνης. Τουλάχιστον πρακτικά. Και οι κάμερές του, είναι πολύ καλές σε σχέση με την τιμή του.

 

Επειδή πρόκειται να αγοράσω το MLS αύριο, θα ήθελα να μάθω αν υποστηρίζει την προσθήκη πληκτρολογίου, είτε με bluetooth ή με usb.

 

Αν γνωρίζει κανείς, θα με βοηθήσει πολύ.

 

10 ίντσες δεν ειναι λίγες για ταμπλετ και σε ενα πιο "έμπειρο μάτι" η διαφορα ειναι παρα πολυ μεγάλη.

 

Για το ερώτημα σου τωρα, εφοσον ειναι android το συστημα, δεν βλεπω το λογο που δεν θα μπορούσε να υποστηρίζει πληκτρολογιο. Επομένως ναι, θα υποστηρίζει πληκτρολογιο είτε με Bluetooth είτε με καλωδιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...