Προς το περιεχόμενο

Cooler Master MasterKeys Lite L RGB Combo Review


erasmia394

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Cooler Master βρίσκεται στο χώρο της τεχνολογίας σχεδόν 25 χρόνια και έχει εδραιωθεί ανάμεσα σε κορυφαία ονόματα. Με έδρα την Ταϊβάν και παραρτήματα σε διάφορες χώρες ανά τον κόσμο, τα τελευταία χρόνια η εταιρία, ψάχνει να βρει «το κοκαλάκι της νυχτερίδας», που θα την αναδείξει ως μια από τις κυρίαρχες εταιρίες στον όλο και πιο απαιτητικό κόσμο του gaming. Αυτό βέβαια είναι κάτι αρκετά δύσκολο, μιας και ο ανταγωνισμός είναι ιδιαίτερα έντονος.
 
Έχοντας συμπεριλάβει κατά καιρούς δυνατά ονόματα καθώς και πρωτότυπες ιδέες στο σχεδιαστικό της επιτελείο, η Cooler Master, προσπαθεί να μπει στο μυαλό και το πνεύμα κάθε χρήστη υπολογιστή και να δημιουργήσει υλικό (hardware) το οποίο θα επιτρέπει εκτεταμένες τροποποιήσεις (modding). Σε αυτό παραπέμπει επίσης και το κεντρικό Logo της εταιρίας «Make it Yours».

 

front2.jpg

 
Σήμερα έχουμε στα χέρια μας τον οικονομικό συνδυασμό Masterkeys Lite L RGB που αποτελείται από ένα πληκτρολόγιο και ποντίκι, με τιμή που φαίνεται να είναι σχεδιασμένη θα λέγαμε, για τα ελληνικά (πλέον) δεδομένα, στο ποσό των 60€.
 

Link.png Site: Cooler Master MasterKeys Lite L RGB Combo Review

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά πολύ καλογραμμένο review. Σκέφτομαι να το πάρω το bundle για το Keyboard μόνο και μόνο το Σάββατο, μιας και ήδη έχω το Logitech G403 Prodigy για ποντίκι αλλά θα είναι άξιο upgrade από το CM Devastator keyboard που χω τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

inb4 "60 ευρώ για μεμβράνης πεταμένα λεφτά" και "σε αυτά τα χρήματα παίρνω motospeed" :P

 

επίσης

"Make it yours"?? srsly?? αφού δε σου λένε σκάσε και πλήρωνε πάλι καλά δηλαδή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά πολύ καλογραμμένο review. Σκέφτομαι να το πάρω το bundle για το Keyboard μόνο και μόνο το Σάββατο, μιας και ήδη έχω το Logitech G403 Prodigy για ποντίκι αλλά θα είναι άξιο upgrade από το CM Devastator keyboard που χω τώρα;

Όλα είναι άξια upgrade από το CM devastator

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό άρθρο.

Σε σχέση με το Cougar 450Κ που είχατε κάνει review παλιότερα ποιο θα λέγατε ότι είναι καλύτερο μίας και απευθύνονται στο ίδιο κοινό. Αναφέρομαι καθαρά στην χρήση και την απόδοση και όχι στο πλεονέκτημα π.χ. της ομορφιάς ή του RGB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν παρόμοια πληκτρολόγια, μ' όλα αυτά που έχουν τούτα τα επώνυμα, στην μισή τιμή - αρκεί να ψάξετε.

 

Φυσικά το συγκεκριμένο έχει μια χαρά τιμή - απλά τα περισσότερα επώνυμα, από 120 και άνω ξεκινούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι το τόσο χάλια έχει το Dev?

Δική μου γνώμη: Είναι ένα wannabe gaming keyboard, που σημαίνει ότι είναι καλο μόνο για να λες "Look at me! I have a keyboard with lights! I am a hardcore gamer!" . Εγώ έχω το μπλε και επειδή δεν έχει σκάλες στο φως μερικές φορές με ταλαιπωρεί. Είναι όμως άθλιο για typing, δουλειά και άλλα τέτοια. Που σημαίνει ότι είναι ακριβό μόνο για τα φωτάκια του. Επίσης επειδη δεν είναι μηχανικό πληκτρολόγιο αλλά τα πλήκτρα είναι αρκετά μεγάλα μερικές φορές κολλάει, που σημαίνει ότι θα ήταν καλύτερα να ήτανε πιο soft τα κουμπιά του. In my opinion πάντα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δική μου γνώμη: Είναι ένα wannabe gaming keyboard, που σημαίνει ότι είναι καλο μόνο για να λες "Look at me! I have a keyboard with lights! I am a hardcore gamer!" . Εγώ έχω το μπλε και επειδή δεν έχει σκάλες στο φως μερικές φορές με ταλαιπωρεί. Είναι όμως άθλιο για typing, δουλειά και άλλα τέτοια. Που σημαίνει ότι είναι ακριβό μόνο για τα φωτάκια του. Επίσης επειδη δεν είναι μηχανικό πληκτρολόγιο αλλά τα πλήκτρα είναι αρκετά μεγάλα μερικές φορές κολλάει, που σημαίνει ότι θα ήταν καλύτερα να ήτανε πιο soft τα κουμπιά του. In my opinion πάντα. 

Λες να πάρω το MasterKeys Lite ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό άρθρο.

Σε σχέση με το Cougar 450Κ που είχατε κάνει review παλιότερα ποιο θα λέγατε ότι είναι καλύτερο μίας και απευθύνονται στο ίδιο κοινό. Αναφέρομαι καθαρά στην χρήση και την απόδοση και όχι στο πλεονέκτημα π.χ. της ομορφιάς ή του RGB.

XAXAX Kοίτα φάτσα αβαταρ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα πρόσφατα, αρκετά καλό πληκτρολόγιο / ποντίκι (αν και το ποντίκι δεν με βόλεψε είναι πολύ ελαφρύ), βέβαια δεν ξέρω αν ειναι μόνο το δικό μου η γενικό το κακό αν χτυπήσεις οποιοδήποτε πλήκτρο υπό γωνία 4-5 φορές πετάγεται / βγαίνει από τη θέση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα πρόσφατα, αρκετά καλό πληκτρολόγιο / ποντίκι (αν και το ποντίκι δεν με βόλεψε είναι πολύ ελαφρύ), βέβαια δεν ξέρω αν ειναι μόνο το δικό μου η γενικό το κακό αν χτυπήσεις οποιοδήποτε πλήκτρο υπό γωνία 4-5 φορές πετάγεται / βγαίνει από τη θέση του.

Δοκίμασε να πάρεις MAC. Νομιζω θα λυθεί το πρόβλημα. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες θα δούμε κάνα review για steelseries στο μέλλον? Δεν νομίζω πως ο κόσμος εκτιμά πολύ την συγκεκριμένη εταιρία και έχει και γ@μ@ουα προιόντα.

 

Σχετικά με το συγκεκριμένο review: ποτέ φαν των μηχανικών πληκτρολογίων. Δεν αντέχω τα ψηλά πλήκτρα που με κάνουν να μπουρδουκλώνομαι, πόσο μάλλον όταν κάνουν 50 φεύγα dba :P

 

Το ποντίκι με ανησυχεί. Λιγότερο από 100 γραμμάρια δεν είναι άσχημο, αλλά είναι με καλώδιο, το οποίο επηρεάζει την κίνηση πιο πολύ όταν είναι ελαφρύ. Εδώ με χάλασε ομολογουμένως, διότι δείχνει αξιότιμο πραγματικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...