Προς το περιεχόμενο

Αναβολή για τον Απρίλιο στην έναρξη λειτουργίας του ηλεκτρονικού εισιτηρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

E "λογικό" η αναβολή... Εδώ στο Ελλαδιστάν, για κάτι τόσο "δύσκολο", θέλουμε κάνα 12μηνο την υλοποίηση.

 

Στην Κίνα που είναι... εξωγήινοι... (είχα πάει μερικούς μήνες πριν τους Ολυμπιακούς τους)... αυτοί μέσα σε 12 μέρες που έμεινα στο Πεκίνο, από... γιαπί, είδα να υψώνονται ΕΠΤΑ ΟΡΟΦΟΙ στο απέναντι κτήριο που έφτιαχναν!!! Μέσα σε περίπου δύο βδομάδες... επτά πλήρεις ορόφοι!!!!!! Αλλά εκεί... δούλευε το εργοτάξιο ΤΡΕΙΣ ΒΑΡΔΙΕΣ θώρου ΟΛΟ ΤΟ ΕΙΚΟΣΙΤΕΤΡΑΩΡΟ!

 

Όχι όπως εδώ στους δικούς μας Ολυμπιακούς... που είχα ξάδερφο στον "Μετροπόντικα" και έπιαναν δουλειά στις 09:00... έως τις 11:00 έπιναν καφεδάκι και διάβαζαν το "ΦΩΣ" (!)... και κατά τις 16:00 σχόλαγαν!!!

 

Γι' αυτό και εμείς, για μια ΑΠΛΗ ΜΕΤΑΤΟΠΗΣΗ του μετρού έναν-δυο σταθμούς πιο κάτω... θέλουμε 2-3 χρόνια!!!

"Λογικό" λοιπόν, το ηλεκτρονικό εισητήριο να μας πάρει... κάνα 6μηνο παραπάνω!

 

...ΠΙΟ ΑΡΧΙΤΕΜΠΕΛΑΡΟ ΕΘΝΟΣ απ' τον Έλληνα, δεν έχω συναντήσει! Και δεν ομιλώ για τον ΙΔΙΩΤΙΚΟ τομέα, που εκεί είναι ΣΚΛΑΒΟΙ (ομιλώ απ' το γραφείο μου... δουλεύω ΕΝΩ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΑΔΕΙΑ... αλλά μου "κόπηκε"... και ρίχνω ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ 2 ώρες υπερωρία!)...

 

...Ο άλλος γαμπρός του πεθερού μου... που είναι στο "Ελεκτικό Συνέδριο"... που ήταν βαρβάτο στέλεχος τραπέζης αλλά δούλευε ως το βράδυ (και τον "χαλούσε")... τώρα δουλεύει απ' τις 09:00 ως τις... 15:00 (το καλοκαίρι ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ στην παραλία γύρω στις 16:00!)... έχει ΕΒΔΟΜΗΝΤΑ ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΑΔΕΙΑ (προσθέστε αργίες και σαββατοκύριακα και βγάλτε ΠΟΣΟ ΚΑΘΕΤΑΙ ανά έτος!)...

...ενώ αλλάζει... πολιτικές πεπιθήσεις ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΚΟΜΜΑ είναι ο... εκάστοτε προϋστάμενός του!

 

Και μετά... περιμένουμε ΚΑΠΟΤΕ,... να γίνουμε κράτος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Iσως ο πιο αχρηστος υπουργος μεταφορών ever.
Αν λεει απριλιο,ισως εννοει του '19.
Eνδεικτική και η αδιαφορία του για την θεσσαλονίκη και το θέμα του οασθ/μη τήρηση συμβάσεων κλπ.

Δεν ειναι πολιτικό το σχολιο,δεν έχει να κανει με αριστερες/κεντρώες/δεξιες πεποιθήσεις.
Ειναι προσωπικό.
Ειναι αχρηστος.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Ο άλλος γαμπρός του πεθερού μου... που είναι στο "Ελεκτικό Συνέδριο"... που ήταν βαρβάτο στέλεχος τραπέζης αλλά δούλευε ως το βράδυ (και τον "χαλούσε")... τώρα δουλεύει απ' τις 09:00 ως τις... 15:00 (το καλοκαίρι ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ στην παραλία γύρω στις 16:00!)... έχει ΕΒΔΟΜΗΝΤΑ ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΑΔΕΙΑ (προσθέστε αργίες και σαββατοκύριακα και βγάλτε ΠΟΣΟ ΚΑΘΕΤΑΙ ανά έτος!)...

...ενώ αλλάζει... πολιτικές πεπιθήσεις ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΚΟΜΜΑ είναι ο... εκάστοτε προϋστάμενός του!

Το εχει πιασει το νοημα αυτος..ΟΦΑ (Οπου Φυσαει ο Ανεμος) και τα μυαλα στα καγκελα B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τετοιους εκτρεφαν ολα τα χρονια οι πολιτικοι μας και αυτα τα ζωντανα τους εφερναν στην εξουσια

Εγω που ημουν στην απεξω γιατι να πληρωνω τωρα τα γ!@##τικα τους και να υποφερω ?

Εχει παει ολα αυτα τα χρονια καποιος φυλακη ?

(σορρυ ξεχασα.εχει παει ο Ακης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζεύτηκαν όλοι να κράξουν πάλι. Κράζουν που δεν τηρείται το χρονοδιάγραμμα. Λες και ξέρουν πώς ορίστηκε και από ποιον το χρονοδιάγραμμα. Μνημόνια για πάντα θέλετε. Κλάψες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζεύτηκαν όλοι να κράξουν πάλι. Κράζουν που δεν τηρείται το χρονοδιάγραμμα. Λες και ξέρουν πώς ορίστηκε και από ποιον το χρονοδιάγραμμα. Μνημόνια για πάντα θέλετε. Κλάψες.

 

Προφανως απο καποιον που δεν ξερει ουτε απο δουλεια, ουτε απο χρονοδιαγραμματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως απο καποιον που δεν ξερει ουτε απο δουλεια, ουτε απο χρονοδιαγραμματα.

 

Μπορεί. Και μπορεί αυτός να λέγεται πρόεδρος του ΟΣΥ ή υπουργός μεταφορών. Ή και η εταιρία που ανέλαβε το έργο.

 

Όσο για κάποιους που κράζουν πως λειτουργεί το ελληνικό δημόσιο (και σίγουρα δεν είμαι οπαδός του) ας ρωτήσουν πως λειτουργούσαν τα ΜΜΜ της Αθήνας όταν ήταν ιδιωτικά (γιατί ήταν) και πως λειτουργούν τα ΚΤΕΛ (που είναι ιδιωτικά) στην επαρχία.

 

Τώρα το να σχολιάζουμε και να λέμε "σαπίλα, ασχετήλα" και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο, δεν δίνει καμία αξία στο thread. Είναι απλά μέρος του παιχνιδιού που θέλει ο καθένας μας να σχολιάζει τα πάντα και το insomnia (στην προκειμένη περίπτωση) να αυξάνει τα σχόλια κάτω από κάθε thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως τελικά ο διαγωνισμός κόλλησε στην γραφειοκρατία ή στο γεγονός ότι οι δημόσιες υπηρεσίες έχουν απαρχαιωμένα συστήματα; ιδού το ερώτημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως τελικά ο διαγωνισμός κόλλησε στην γραφειοκρατία ή στο γεγονός ότι οι δημόσιες υπηρεσίες έχουν απαρχαιωμένα συστήματα; ιδού το ερώτημα...

 

μόνος σου ρωτάς, μόνος σου απαντάς

είναι καλά εκεί, στον κόσμο σου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

μόνος σου ρωτάς, μόνος σου απαντάς

είναι καλά εκεί, στον κόσμο σου; 

 

Όταν κυκλοφορήσει το Jarvis του Zuck ο freegr θα αναβαθμιστεί, υπομονή... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί. Και μπορεί αυτός να λέγεται πρόεδρος του ΟΣΥ ή υπουργός μεταφορών. Ή και η εταιρία που ανέλαβε το έργο.

 

Όσο για κάποιους που κράζουν πως λειτουργεί το ελληνικό δημόσιο (και σίγουρα δεν είμαι οπαδός του) ας ρωτήσουν πως λειτουργούσαν τα ΜΜΜ της Αθήνας όταν ήταν ιδιωτικά (γιατί ήταν) και πως λειτουργούν τα ΚΤΕΛ (που είναι ιδιωτικά) στην επαρχία.

 

Τώρα το να σχολιάζουμε και να λέμε "σαπίλα, ασχετήλα" και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο, δεν δίνει καμία αξία στο thread. Είναι απλά μέρος του παιχνιδιού που θέλει ο καθένας μας να σχολιάζει τα πάντα και το insomnia (στην προκειμένη περίπτωση) να αυξάνει τα σχόλια κάτω από κάθε thread.

 

Παντως, και τα αστικα και το ΚΤΕΛ μια χαρα λειτουργουν σε ολες τις πολεις, αν και ανεκαθεν ιδιωτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...