Προς το περιεχόμενο

Αναλώσιμα canon pixma mx925


tredicesima

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας. Ήρθε η ώρα μετά απο 3 μήνες περίπου, για πρώτη φορά, να αλλαξω τα μελάνια του canon pixma mx925.

Δε θα κάνω την κλασική ερώτηση συμβατά ή αυθεντικά γιατί έχω πάρει απόφαση να αγοράσω αυθεντικά.

Μια ερώτηση μόνο, αν γνωρίζει κάποιος: είναι 5 μελανάκια σύνολο και αν τα αγορασω χωριστά από όσα καταστήματα έχω κοιτάξει το συνολικό κόστος είναι ~ 50 ευρω. Υπάρχει καμιά καλύτερη τιμή - πακέτο και για τα 5 σε κάποιο μαγαζί με τέτοια είδη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι έχεις καταλήξει σε γνήσια; Τυπωνεις συστηματικά φωτογραφίες; Έχω τον ίδιο και με τα συμβατά είμαι πολύ ικανοποιημενος γιαυτό ρωτάω, μήπως μου διαφεύγει κατι... Γνώμη για γνήσια μελάνια δεν ξέρω να σου πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι έχεις καταλήξει σε γνήσια; Τυπωνεις συστηματικά φωτογραφίες; Έχω τον ίδιο και με τα συμβατά είμαι πολύ ικανοποιημενος γιαυτό ρωτάω, μήπως μου διαφεύγει κατι... Γνώμη για γνήσια μελάνια δεν ξέρω να σου πω.

Ναι, έχεις δίκαιο σε αυτό που λες, δεν μου είναι δηλαδή απαραίτητα τόσο για την ποιότητα των εκτυπώσεων, αλλα λόγω κακής εμπειρίας απο προηγούμενο εκτυπωτή με συμβατά μελάνια (έναν hp) έχω αποφασίσει να πάρω αυθεντικά κι ας κοστίσει κάτι παραπάνω (πολύ παραπάνω μάλλον απ οτι βλέπω). Εσένα το σύνολο των 5 πόσο σου βγαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πω αλλά μην βάλεις τα κλάματα :-D :-P

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00CYK1O7C/ref=ox_sc_act_image_4?smid=AJFMBHIQGSV1D&psc=1

 

Περίπου 11 ευρώ + μεταφορικα οι 4 5αδες!! 3 ευρώ η 5αδα!!! Δεν έχει την ποιότητα των γνησιων σίγουρα, ειδικά στο μαύρο χρώμα, αλλά παρόλα αυτά πάρα πολύ καλή ποιότητα. Έχω αλλάξει 2 σειρές σε 2 εκτυπωτές χωρίς κανένα πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πω αλλά μην βάλεις τα κλάματα :-D :-P

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00CYK1O7C/ref=ox_sc_act_image_4?smid=AJFMBHIQGSV1D&psc=1

 

Περίπου 11 ευρώ + μεταφορικα οι 4 5αδες!! 3 ευρώ η 5αδα!!! Δεν έχει την ποιότητα των γνησιων σίγουρα, ειδικά στο μαύρο χρώμα, αλλά παρόλα αυτά πάρα πολύ καλή ποιότητα. Έχω αλλάξει 2 σειρές σε 2 εκτυπωτές χωρίς κανένα πρόβλημα...

Τώρα πραγματικά προβληματίστηκα. Περίμενα η διαφορά να είναι γύρω στα 20 ευρώ αλλά εδώ μιλάμε για διαφορά 47 ευρώ. Άντε πες και τα μεταφορικά, αλλά και πάλι μιλάμε για χαοτική διαφορά. Πάω να συνέλθω από το σοκ και να πείσω τον εαυτό μου να αλλάξει γνώμη για τα συμβατά μελάνια.

Ευχαριστώ όπως και να έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το ένα άκρο στο άλλο...

Από το "Θέλω γνήσια αλλά κάνουν 50 ευρώ" στο "λέω να δοκιμάσω τα συμβατά που κάνουν 0,50 ευρώ το ένα".

 

Μετά βουλώνουν τα μηχανήματα και μπαίνουν όλα τα συμβατά ή ανακατασκευασμένα στο ίδιο τσουβάλι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς! Ανάλογα τις επιλογές και εμπειρίες! Εγώ έχω καταλήξει ότι η τιμή ΔΕΝ είναι κριτήριο για την ποιότητα του συμβατου(hp 500ps και Epson mx-κατι). Επίσης,τα γνήσια ΔΕΝ(!!!) είναι πάντα καλύτερα (Samsung clx-xxxx όπου είχα παααρα πολλά προβλήματα με τα γνησια). Τώρα,δοκιμάζω τη βοήθεια του κοινού. Βρήκα αυτά με καλές κριτικές και με 3-4 σειρές έχω βγάλει τον εκτυπωτή σε σχέση με τα γνήσια... Θα δείξει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το ένα άκρο στο άλλο...

Από το "Θέλω γνήσια αλλά κάνουν 50 ευρώ" στο "λέω να δοκιμάσω τα συμβατά που κάνουν 0,50 ευρώ το ένα".

 

Μετά βουλώνουν τα μηχανήματα και μπαίνουν όλα τα συμβατά ή ανακατασκευασμένα στο ίδιο τσουβάλι.

Δεν είπα οτι θα τα πάρω φυσικά απλά προβληματίστηκα. Δεν θα προβληματιζόσουν αν άκουγες οτι κάτι που σκοπεύεις να αγοράσεις 50 ευρώ, κάνει το πολυ 5?

 

Έχεις να μου προτείνεις εσύ highpriest κάποιο κατάστημα που να πουλάει την αυθεντική 5αδα πιο φθηνή αν τα πάρεις και τα 5 μαζί;

Και αν όχι ποια πιστεύεις οτι ειναι καλά συμβατά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα γνήσια για να σου βγει φθηνότερα θα πάρεις τα 4 χρώματα 551 CMYK μαζί σαν value pack και ξεχωριστά το 550 Black. Δεν μιλάμε για τρομακτικό όφελος, αλλά θα κόψεις 3-4 ευρώ από το σύνολο.

 

Για τα συμβατά που ρωτάς δεν μπορώ να βοηθήσω, επειδή δεν γνωρίζω κατάστημα που να δίνει την πεντάδα στα 5 ευρώ εδώ στην Ελλάδα. Θα σου πρότεινα αν πας σε συμβατά να πάρεις από κάποιο σοβαρό εξειδικευμένο κατάστημα της περιοχής σου που να γνωρίζει τι πουλάει και να μην έχει απλώς και μελάνια μέσα στο μαγαζί του, που θα σου λύσει όλες τις απορίες και θα σε καθοδηγήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα. επειδη σκεφτομαι και εγω για αυτα τα μελανια  https://www.amazon.co.uk/Go-Cartridges-repalce-Compatible-Printers/dp/B00CYK1O7C/ref=redir_mobile_desktop?_encoding=UTF8&psc=1&ref_=ox_sc_act_image_4&smid=AJFMBHIQGSV1D  λογω της τρομακτικα χαμιλης τιμης, αλλα και πολλων θετικων αξιολογισεων, θα ηθελα να ρωτησω ποσο περιπου κραταει μια 5αδα απο  αυτα ? 

Επεξ/σία από ababapanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα γνήσια κάνουν  π.χ. 500  εκτυπώσεις και αυτά 400 τι έγινε;;;;

Είναι τόσο μεγάλη η διαφορά στην τιμή που δεν χρειάζεται να σκέπτεται κανείς αυτό το πράγμα από τη στιγμή που

κάνουν για τον εκτυπωτή του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι εννοειται οτι δεν ρωταω για το αν αξιζει την διαφορα. Για αυτο και τα αγορασα ιδη. Απλα επειδη δεν ξερω γενικα ποσο βγαζει με ενα σετ μελανια για αυτο και ρωταω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με το πόσες σελίδες βγάζουν αλλα τα δοχεία είναι διάφανα και μπορείς να δείς και ο ίδιος οτι είναι σχεδόν γεμάτα μέχρι πάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...