Προς το περιεχόμενο

Αγορά Android με προτεραιότητα στις κάμερες στα 350€.


alagond3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι κάτοχος P9 Lite 2 GB το οποίο σκοπεύω να πουλήσω διότι δεν με ικανοποιεί η πίσω κάμερα του. Ότι δίνεις παίρνεις θα μου πείτε γι αυτό σκοπεύω να δώσω κάτι παραπάνω. Συμπληρώνω τη γνωστή φόρμα λοιπόν:
 

1) Το ποσό που διαθέτουμε:

350€ πολύ αυστηρά! Το ιδανικό ποσό θα ήταν γύρω στα 300€.

2) Την χρήση του κινητού (γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά):

Χρησιμοποιώ μόνο τις εξής εφαρμογές: Facebook, Messenger, WhatsApp, Viber, Instagram, Chrome σε ελαφριά sites.

3) Το μέγεθος της οθόνης που θα θέλαμε:

Από 4.7 έως 5.3 ίντσες αυστηρά!

4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει (Αναγνώστη Δαχτυλικών Αποτυπωμάτων, Αδιαβροχοποίηση κ.λ.π.):

Καλό θα ήταν να έχει δακτυλικό χωρίς να αποτελεί απαραίτητη προϋπόθεση. Η αδιαβροχοποίηση αδιάφορη.

5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες;

Ναι! Και η μπροστά και η πίσω.

6) Μας ενδιαφέρει το Dual SIM;

Όχι.

7) Αν ναι, θα προτιμούσαμε να έχει χωριστές θύρες για SD και για τις 2SIM;

...

8) Επιθυμούμε την Ελληνική γλώσσα;

Όχι απαραίτητα.

9) Μας ενδιαφέρει η μπάντα 800Mhz για το δίκτυο 4G;

Όχι απαραίτητα.

10) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό;

Όχι απαραίτητα αν και νομίζω πως σε αυτό το εύρος τιμής δεν θα βρω I-Phone στα χαρακτηριστικά που ψάχνω. Επίσης θα προτιμούσα να αποφύγω Microsoft.

11) Μας ενδιαφέρει ή μεγάλη μπαταρία;

Όχι.

12) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα;

Από οπουδήποτε αρκεί να έχει εγγύηση EE.

13) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης);

Όχι.

14) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο η και για μεταχειρισμένο;

Και για τα 2, διευκρινίζοντας ότι αγορά μεταχειρισμένου θα γίνει μόνο από σοβαρό πωλητή insomnia με καλές αξιολογήσεις.

 

Εν ολίγοις μπορώ να θυσιάσω μπαταρία, δακτυλικό αποτύπωμα και λίγο από επιδόσεις αν χρειαστεί (αν και δεν νομίζω) προκειμένου να ανέβω στην κάμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η κάμερα είναι το βασικό στοιχείο μόνο το Huawei honor 8 θα σε καλύψει χωρίς να θυσιάσεις τίποτα στα 325 περίπου ευρώ. Από την άλλη θυσιάζοντας σχεδόν τα πάντα έχεις στα 250 το nexus 5x.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lg g5. Σαυτα τα λεφτά με προτεραιότητα τις κάμερες νομίζω ειναι το τοπ

Καλημερα.Θελω οπωςσηποτε 5.7 ιντσες οθονη και πανω φιλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα το ειδα. Μάλλον μας κοροιδευει το παλικάρι. Πανω γραφη 4,7-5,3 αυστηρά τωρα λεει 5,7+... Καλα αστο...

Μαλλον δεν προσεξες οτι ειναι αλλος λογαριασμος... Ή καποιος μπηκε σφηνα ή ο t.s αλλαξε γνωμη ξαφνικα και απο εως 5.3" το ανωτερο τα γυρισε και θελει πανω απο 5.7 και εκανε και το λαθος να μπει απο 2ο λογαριασμο.... Μια αναφορα ισως λυσει το θεμα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον δεν προσεξες οτι ειναι αλλος λογαριασμος... Ή καποιος μπηκε σφηνα ή ο t.s αλλαξε γνωμη ξαφνικα και απο εως 5.3" το ανωτερο τα γυρισε και θελει πανω απο 5.7 και εκανε και το λαθος να μπει απο 2ο λογαριασμο.... Μια αναφορα ισως λυσει το θεμα...

Ρε παιδιά δεν έχω καμία σχέση με τον τύπο. Εγώ ακόμα ψάχνομαι. Κάτι που ρώτησα σε άλλο θέμα είναι το εξής:

 

"τα κινητα που ειναι αγορασμενα απο Αγγλια καλύπτονται με εγγύηση ΕΕ; Ή αντίστοιχα εαν αγοράσω ενα κινητο με εγγυηση ΕΕ, καλύπτεται στην Αγγλία;"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δεν έχω καμία σχέση με τον τύπο. Εγώ ακόμα ψάχνομαι. Κάτι που ρώτησα σε άλλο θέμα είναι το εξής:

 

"τα κινητα που ειναι αγορασμενα απο Αγγλια καλύπτονται με εγγύηση ΕΕ; Ή αντίστοιχα εαν αγοράσω ενα κινητο με εγγυηση ΕΕ, καλύπτεται στην Αγγλία;"

μην τον παρεξηγείς άπλα έχουμε πήξει στους διπλούς-τριπλούς...κτλ λογαριασμούς

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βρήκα να πάρω το P9 330€, μεταχειρισμένο (εδώ και 5 μήνες), σε αρκετά καλή κατάσταση.

 

Οι κάμερες του έχουν σημαντικές διαφορές με του Honor8 εκτός απ΄το ότι δεν υπάρχει η υπογραφή της Leica? Επί της ουσίας ρωτάω δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βρήκα να πάρω το P9 330€, μεταχειρισμένο (εδώ και 5 μήνες), σε αρκετά καλή κατάσταση.

 

Οι κάμερες του έχουν σημαντικές διαφορές με του Honor8 εκτός απ΄το ότι δεν υπάρχει η υπογραφή της Leica? Επί της ουσίας ρωτάω δηλαδή.

Παρτο, ειναι τουλάχιστον 120-150€ πιο ακριβό το s7 και μεταχειρισμένο. Το honor δεν το ξέρω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...