Προς το περιεχόμενο

Led-ταινία για σύνθετο


Skr1ll3x

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρες και χρόνια πολλά.
Ξέρει κανεις κανενα ελληνικο site να παραγγειλω ετοιμη ledoταινια για να την βαλω πισω απο συνθετο τηλεορασης? 3 μετρη κατα προτιμηση και αν εχει και τηλεχειρισμο θα ειναι ακομα καλυτερα.. αν ειναι και rgb, no problem..

 

Thnx!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το rgb no problem είναι πολύ γενικό. Στις rgb το λευκό είναι ψυχρό και περισσότερο θα σε παραπέμπει στο μπλέ. Άν θέλεις θερμό λευκό θα πάς σε μονόχρωμη.

Άν θέλεις τις επιλογές που προσφέρει το rgb και δεν σε ενδιαφέρει το πόσο 'ζεστό' θα είναι το λευκό βλέπεις εδώ και το κόβεις κοντά στα μέτρα που θές(ανα τρία led έχει ένδειξη)

https://www.skroutz.gr/c/1618/ledstrips.html?from=most-popular&keyphrase=led+%CF%84%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%AF%CE%B1+%CF%83%CE%B5%CF%84+rgb

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το rgb no problem είναι πολύ γενικό. Στις rgb το λευκό είναι ψυχρό και περισσότερο θα σε παραπέμπει στο μπλέ. Άν θέλεις θερμό λευκό θα πάς σε μονόχρωμη.

Άν θέλεις τις επιλογές που προσφέρει το rgb και δεν σε ενδιαφέρει το πόσο 'ζεστό' θα είναι το λευκό βλέπεις εδώ και το κόβεις κοντά στα μέτρα που θές(ανα τρία led έχει ένδειξη)

https://www.skroutz.gr/c/1618/ledstrips.html?from=most-popular&keyphrase=led+%CF%84%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%AF%CE%B1+%CF%83%CE%B5%CF%84+rgb

 

Ναι καταλαβα τι εννοεις με την αποδοση του λευκου στο rgb.. με ενδιαφερει αρκετα το λευκο γιατι το συνθετο ειναι μαυρο με λευκο.. Λευκη με τηλεχειρισμο παιζει να βρω? (για να μην βαζω βγαζω πριζες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι από κινητό οπότε αν δεν απαντήσει κανείς κανε αναζήτηση στο skroutz `σετ ταινία led λευκο` ομοίως με το rgb έχουν χειριστήριο για ντιμαρισμα απλά δώσε βάση στα watt και στο θερμο-ψυχρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μια αναζήτηση τώρα και δεν βρήκα σετ με χειριστήριο σε μονόχρωμη, πρέπει αναγκαστικά να τα πάρεις ξεχωριστά.

Οπότε ή πας σε rgb ή ζητάς να στο κολλήσουν στην ταινία που θα επιλέξεις για να μη μπλέξεις εσύ με κολλητήρια, αρκεί το κατάστημα να είναι αποκλειστικά με ηλεκτρολογικό υλικό.  Πχ http://www.ergo-tel.gr/product_info.php?cPath=426_462&products_id=22765

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα σε τοπικο με ηλεκτρολογικα/leds κτλ ταινια 2μετρη λευκο ψυχρο με dimmer ασυρματο κτλ 20-25 ευρω.. καλα ειναι πιστευω..

Μου δειξε και το λευκο του rgb και ειναι λιγο τραγικο.. μπλεδιζει παρα πολυ οντως..

Βεβαια το σκεφτομαι ακομα για το ψυχρο ή το θερμο γιατι θα μπει απο την πισω πλευρα σε επιπλο τηλεορασης χρωματος venge και ο τοιχος χρωμα καφε.. το σκεφτομαι και για το θερμο η αληθεια ειναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιt's up to you..

Για Ελλάδα καλά είναι άν και το 2m μου φαίνεται λίγο, συνήθως αυτές είναι 5μετρες. Θα το επέλεγα πάντως εφόσον είχα καφέ τοίχο.

 

offtopic θερμά συγχαρητήρια για το 'locked n loaded'. Ήταν εκείνο που ζήλεψα και με τη βοήθεια του Doc έφτιαξα το δικό μου πρίν κανένα χρόνο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιt's up to you..

Για Ελλάδα καλά είναι άν και το 2m μου φαίνεται λίγο, συνήθως αυτές είναι 5μετρες. Θα το επέλεγα πάντως εφόσον είχα καφέ τοίχο.

 

offtopic θερμά συγχαρητήρια για το 'locked n loaded'. Ήταν εκείνο που ζήλεψα και με τη βοήθεια του Doc έφτιαξα το δικό μου πρίν κανένα χρόνο ;)

 

Ακομα στην σκεψη ειμαι μεταξυ καφε και ψυχρου.. θα το σκεφτω κανα 2 μερουλες ακομα..

 

Σε ευχαριστω θερμα φιλε μου για το σχολιο σου για το pc.. αν και απ'οτι βλεπω οι φωτογραφιες εχουν εξαφανιστει, πρεπει να τις ξανα-ανεβασω καποια στιγμη ή να πω σε καποιον mod να μου διορθωσει τα links.. πως τις ειδες εσυ?

Ο Doc ειναι μαστορας απο τους λιγους και με πολυ μερακι! Τον εχω χασει αρκετο καιρο βεβαια και δεν ξερω αν ασχολειται ακομα με projects..

Οσο για το δικο μου ειναι ακομα γυαλισμενο οπως τοτε.. καθε 2 μηνες το λυνω και το καθαριζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα στην σκεψη ειμαι μεταξυ καφε και ψυχρου.. θα το σκεφτω κανα 2 μερουλες ακομα..

 

Σε ευχαριστω θερμα φιλε μου για το σχολιο σου για το pc.. αν και απ'οτι βλεπω οι φωτογραφιες εχουν εξαφανιστει, πρεπει να τις ξανα-ανεβασω καποια στιγμη ή να πω σε καποιον mod να μου διορθωσει τα links.. πως τις ειδες εσυ?

Ο Doc ειναι μαστορας απο τους λιγους και με πολυ μερακι! Τον εχω χασει αρκετο καιρο βεβαια και δεν ξερω αν ασχολειται ακομα με projects..

Οσο για το δικο μου ειναι ακομα γυαλισμενο οπως τοτε.. καθε 2 μηνες το λυνω και το καθαριζω...

 

Μέχρι πρότινος τις έβλεπα, τώρα όχι είναι η αλήθεια.

Επιβάλλεται να τις ανεβάσεις ξανά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...