Προς το περιεχόμενο

Άμεση αγορά smartphone με budget 200€


alexisgt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας!

Θέλω να κάνω δώρο μια νέα συσκευή (Android) λόγω των γιορτών σε φιλικό πρόσωπο και θα ήθελα τη βοήθειά σας.

Το budget που διαθέτω είναι 200€ και η αγορά θα πρέπει να γίνει από ελληνικό κατάστημα λόγω πίεσης χρόνου (δυστυχώς δεν υπάρχει η πολυτέλεια για αναμονή από Κίνα κλπ).

Αν πρόκειται για κάτι που να το αξίζει, μπορώ να ανέβω 20-30€ παραπάνω, αλλά θα ήθελα να μείνω στο αρχικό budget.

Τι προτείνετε;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας!

 

Θέλω να κάνω δώρο μια νέα συσκευή (Android) λόγω των γιορτών σε φιλικό πρόσωπο και θα ήθελα τη βοήθειά σας.

 

Το budget που διαθέτω είναι 200€ και η αγορά θα πρέπει να γίνει από ελληνικό κατάστημα λόγω πίεσης χρόνου (δυστυχώς δεν υπάρχει η πολυτέλεια για αναμονή από Κίνα κλπ).

 

Αν πρόκειται για κάτι που να το αξίζει, μπορώ να ανέβω 20-30€ παραπάνω, αλλά θα ήθελα να μείνω στο αρχικό budget.

 

Τι προτείνετε;;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά για δώρο δεν θα γνωρίζεις τι μετράει και τι όχι πάνω στο κινητό για το αγαπημένο σου πρόσωπο. Τεσπα.

Από μένα προτάσεις, κοιτάς σε Moto G4, Huawei P9 Lite (οριακά εντός budget η έκδοση με 2 GB RAM) ή Honor 7 Lite που προτάθηκε και πιο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας!

 

Θέλω να κάνω δώρο μια νέα συσκευή (Android) λόγω των γιορτών σε φιλικό πρόσωπο και θα ήθελα τη βοήθειά σας.

 

Το budget που διαθέτω είναι 200€ και η αγορά θα πρέπει να γίνει από ελληνικό κατάστημα λόγω πίεσης χρόνου (δυστυχώς δεν υπάρχει η πολυτέλεια για αναμονή από Κίνα κλπ).

 

Αν πρόκειται για κάτι που να το αξίζει, μπορώ να ανέβω 20-30€ παραπάνω, αλλά θα ήθελα να μείνω στο αρχικό budget.

 

Τι προτείνετε;;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

 

https://www.skroutz.gr/s/8515183/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-32GB.html

Απο το You με Ελληνικη εγγυηση 2 χρονια απο infoquest

Και μετα αυτο παλι απο το ιδιο καταστημα

https://www.skroutz.gr/s/9520860/Xiaomi-Redmi-3s-32GB.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν πολυασχολειτε ο/ή φίλος σου με το κινητό πάρε ένα Moto g4 dual/Huawei p9 lite/Redmi 3s.

Εάν πάλι πρόκειται για "gadgetακια" κάνε την υπέρβαση και παρε το Xiaomi note 3 pro κάνοντας μία υπερβαση ~30 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Note 3 από You και Κωτσόβολο είναι η έκδοση Pro, σωστά; (γιατί δε βλέπω να το αναφέρει κάπου)

Γιατι ειναι το μονο μαζι με το redmi 3s που εχουν εγγυηση 2 χρονια απο την infoquest

http://www.infoquest.gr/news/el-info-quest-technologies-and-xiaomi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι γιατί είμαι μπετόν όσον αφορά τα xiaomi. Θέλει ένας φίλος μου να πάρει κινητό είναι μεγάλος σε ηλικία και το θέλει για ιντερνετ, φβ και social media(για φωτογραφίες (όχι να βγάζει με το κινητό) επειδή ανεβάζει συνέχεια-φωτογράφος). Δηλαδή μια 10αρια εφαρμογές το πολύ. Μου είπε ότι ο κωτσόβολος έχει αυτά που κάνατε και εσείς Link (Xiaomi Redmi Note 3) 

Ερώτηση τώρα... λειτουργεί οκ Out of the box? Δηλαδή χωρίς custom rom, είναι  με ελληνικά μενου και υποστήριξη σε τελευταία έκδοση κτλ κτλ βάζω την κάρτα sim και μπορεί να το χρησιμοποιήσει (επειδή πριν έπρεπε να περάσεις ελληνική ρομ)? Είχαμε δει και το P9lite 220ευρώ από πάμπλικ έκδοση με 2giga ram. Ποιο είναι καλύτερο ; Δεν αλλάζει συσκευές και το προηγούμενο του είναι ένα moto g 1st gen το οποίο μια χαρά λειτουργεί εδώ και δυόμιση χρόνια αλλά είπε να πάει σε κάποιο με μεγαλύτερη οθόνη και να του κρατήσει άλλα 2 χρόνια περίπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι γιατί είμαι μπετόν όσον αφορά τα xiaomi. Θέλει ένας φίλος μου να πάρει κινητό είναι μεγάλος σε ηλικία και το θέλει για ιντερνετ, φβ και social media(για φωτογραφίες (όχι να βγάζει με το κινητό) επειδή ανεβάζει συνέχεια-φωτογράφος). Δηλαδή μια 10αρια εφαρμογές το πολύ. Μου είπε ότι ο κωτσόβολος έχει αυτά που κάνατε και εσείς Link (Xiaomi Redmi Note 3)

Ερώτηση τώρα... λειτουργεί οκ Out of the box? Δηλαδή χωρίς custom rom, είναι με ελληνικά μενου και υποστήριξη σε τελευταία έκδοση κτλ κτλ βάζω την κάρτα sim και μπορεί να το χρησιμοποιήσει (επειδή πριν έπρεπε να περάσεις ελληνική ρομ)? Είχαμε δει και το P9lite 220ευρώ από πάμπλικ έκδοση με 2giga ram. Ποιο είναι καλύτερο ; Δεν αλλάζει συσκευές και το προηγούμενο του είναι ένα moto g 1st gen το οποίο μια χαρά λειτουργεί εδώ και δυόμιση χρόνια αλλά είπε να πάει σε κάποιο με μεγαλύτερη οθόνη και να του κρατήσει άλλα 2 χρόνια περίπου.

Ολα στα Ελληνικα κανενα προβλημα με miui 8 ουτε αλλαγες ουτε τιποτα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...