Προς το περιεχόμενο

Μπλέ σημάδια και λωρίδες σε apple


alfas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου παρουσιάζει το μηχάνημα αυτές τις λωρίδες και τα σημάδια. Επειδή δεν ξέρω και πολλά απο τα mac, σκέφτηκα να ρωτήσω εδω χρήστες των προϊόντων. Το μυαλό μου πήγε σε κάρτα γραφικών ...

 

post-53443-0-62686700-1482954569_thumb.jpg

post-53443-0-82938200-1482954760_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιό μοντέλο είναι ακριβώς; Είναι σε εγγύηση;

 

Είναι του 2011 μοντέλο 21.5 inches . Είναι εκτός εγγύησης...

 

 

οθόνη; καρτα γραφικών; θελει ψαξιμο

 

Το περίεργο είναι πως πριν 2 βδομάδες ξαφνικά κόλλησε. Δεν αναβε κόλλαγε στο μήλο και του έκανα ξανά εγκατάσταση χωρίς να πειράξω τα αρχεία μέσα τότε έφτιαξε και ήταν κομπλέ. Και οι λωρίδες και τα σημάδια ήταν κομπλέ.

Μετα απο 1 βδομάδα ξανακόλλησε (πάλι το ιδιο σκηνικό) και τώρα του έκανα erase και εγκατάσταση απο την αρχή. Τσεκαρα το σκληρό μπας και ειχε θέμα και κολλούσε δεν μου έβγαλε κάποιο σφάλμα.

 

Αν ήταν η οθόνη και η κάρτα γραφικών θα έστρωνε με το install?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει εξοδο εικονας το εν λογω imac μηπως το συνδεσεις σε ενα εξωτερικο μονιτορ, να δεις; Αν τα γραφικα ειναι κι εκει ετσι, δεν φταιει η οθονη.

Μπορεις να δοκιμασεις ενα γενικο restore αλλα πιστευω δυσκολα θα ναι software το προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει εξοδο εικονας το εν λογω imac μηπως το συνδεσεις σε ενα εξωτερικο μονιτορ, να δεις; Αν τα γραφικα ειναι κι εκει ετσι, δεν φταιει η οθονη.

Μπορεις να δοκιμασεις ενα γενικο restore αλλα πιστευω δυσκολα θα ναι software το προβλημα.

 

 

Νομίζω  δεν εχει αλλα θα το τσεκάρω τώρα..

 

Τελικά δεν εχει κάτι για να συνδέσω την οθόνη μου.

 

Να τώρα που εχει ξεκινήσει η εγκατάστση απο την αρχή του λειτουργικου δεν υπάρχουν σημάδια ή λωρίδες...

 

post-53443-0-69657800-1482958476_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δεν εχει κάτι για να συνδέσω την οθόνη μου.

 

Φυσικά και έχει. Υπήρχε περίπτωση να μην έχει;

 

Στη θύρα Thunderbolt στο πίσω μέρος (με βύσμα Mini DisplayPort) μπορείς να συνδέσεις HDMI, DVI, VGA, συν πολλά άλλα. Απλά χρειάζεσαι το αντίστοιχο καλώδιο Mini DisplayPort -> σε ότι θέλεις να συνδέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και έχει. Υπήρχε περίπτωση να μην έχει;

 

Στη θύρα Thunderbolt στο πίσω μέρος (με βύσμα Mini DisplayPort) μπορείς να συνδέσεις HDMI, DVI, VGA, συν πολλά άλλα. Απλά χρειάζεσαι το αντίστοιχο καλώδιο Mini DisplayPort -> σε ότι θέλεις να συνδέσεις.

 

Λάθος μου. Δεν εχω τέτοιο καλώδιο... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 11 έχει μείνει στις μαύρες σελίδες της apple

ψαξε να δεις τι γίνεται με τα γραφικά σου

 

χοντρικά αυτά που περιγράφεις τα είχα περάσει με ενα macbook του 11,

ύστερα από καθαρή εγκατάσταση για λίγη ώρα όλα ήταν καλά

και γενικότερα δηλαδή μετά το άνοιγμα, μέχρι που θα έμπαινε στο παιχνίδι η κάρτα γραφικών

 

 Αν ήταν η οθόνη και η κάρτα γραφικών θα έστρωνε με το install?
 

δυστυχώς όχι δε στρώνει, όπως ανέφερα στη περίπτωση των γραφικών, φαίνεται αρχικά για λίγο κάτι να έχει διορθωθεί αλλά δεν έχει γίνει τίποτα

 

ψάξε για επισκευή από apple.. για τα macbook είχε βγει προγραμμα επισκευων, πιστεύω και για μερικά imacs της ίδιας χρονιάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 11 έχει μείνει στις μαύρες σελίδες της apple

ψαξε να δεις τι γίνεται με τα γραφικά σου

 

χοντρικά αυτά που περιγράφεις τα είχα περάσει με ενα macbook του 11,

ύστερα από καθαρή εγκατάσταση για λίγη ώρα όλα ήταν καλά

και γενικότερα δηλαδή μετά το άνοιγμα, μέχρι που θα έμπαινε στο παιχνίδι η κάρτα γραφικών

 

 

δυστυχώς όχι δε στρώνει, όπως ανέφερα στη περίπτωση των γραφικών, φαίνεται αρχικά για λίγο κάτι να έχει διορθωθεί αλλά δεν έχει γίνει τίποτα

 

ψάξε για επισκευή από apple.. για τα macbook είχε βγει προγραμμα επισκευων, πιστεύω και για μερικά imacs της ίδιας χρονιάς

 

 

Σε ευχαριστώ θα το κοιτάξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...