Προς το περιεχόμενο

Κωνσταντινούπολη: ένοπλη επίθεση σε νυχτερινό κέντρο


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τουλάχιστον 35 νεκροί και δεκάδες τραυματίες είναι ο απολογισμός ένοπλης επίθεσης σε δημοφιλές νυχτερινό κέντρο της Κωνσταντινούπολης.

Πρόκειται για το κλαμπ Reina στις ακτές του Βοσπόρου στην περιοχή Ορτάκιοϊ της Πόλης. Οι πρώτες πληροφορίες έκαναν λόγο για περισσότερους από έναν ενόπλους, οι οποίοι εισέβαλαν στο κλαμπ μεταμφιεσμένοι σε Αγιοβασίληδες. Τελικώς, όπως δήλωσε στους δημοσιογράφους ο κυβερνήτης της Κων/πολης, Βασίπ Σαχίν, επρόκειτο για έναν ένοπλο, ο οποίος καθώς έμπαινε στο κλαμπ πυροβόλησε και σκότωσε έναν αστυνομικό κι έναν πολίτη κι αμέσως μετά -έχοντας πλέον εισβάλει στο νυχτερινό κέντρο- άρχισε να πυροβολεί αδιακρίτως κατά των θαμώνων που γιόρταζαν την έλευση του νέου έτους.

 

http://www.cnn.gr/news/kosmos/story/60974/konstantinoypoli-epithesi-enoplon-se-nyxterino-kentro

http://www.newsbomb.gr/kosmos/news/story/758942/epithesi-stin-konstantinoypoli-vinteo-sok-apo-to-esoteriko-toy-klamp-ligo-prin-to-makeleio

http://www.cnn.gr/news/kosmos/story/60976/protoxroniatiko-sok-stin-konstantinoypoli-pics-vid

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 39 νεκρούς κάτι είδα νωρίτερα...συνεχίζουμε να μη πάμε καλά. Καλά για την Κωνσταντινούπολη ούτε που θυμάμαι ποια επίθεση ήταν αυτή τα τελευταία χρόνια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε κάποιο θέμα, νομίζω κατα 99% σε αυτό το φορουμ στο μπλα μπλα, όταν κάποιος είχε γράψει για την ασφάλεια στην Τουρκία κάποιοι πέσανε να τον φάνε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν κάποιος είχε γράψει για την ασφάλεια στην Τουρκία κάποιοι πέσανε να τον φάνε.

 

Αυτός ο κάποιος νομίζω είναι ακριβώς από πάνω.. :ρ  και δυστυχώς δικαιώνεται.. Κάθε λίγο και λιγάκι τα ίδια στην Τουρκία

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος ενδιαφερεται να παει στην Τουρκια ,και απο τα προηγουμενα γεγονότα εχει ήδη ανησυχησει .

Το θέμα είναι ποιος ενδιαφέρεται να πάει στην Τουρκία!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σύμπτωμα των επιλογών του Μέγιστου Σουλτάνου τούτα τα γεγονότα.

Μια με την υποστήριξη διαφόρων "Σύριων" "μετριοπαθών" (που δεν βγήκε όπως τα περίμενε), μια με το κλασσικό θέμα των Κούρδων που το έκανε χειρότερα και τώρα έχει σύνορα,όχι με ένα,αλλά με δύο Κουρδικά "κράτη", πολλοί οι φανατικοί που δεν διστάζουν σε τίποτα.

 

Από εκεί και πέρα μακάρι να μην περάσει στην Ελλάδα το συμπούρμπουλο τούτο,είτε από τους καράμπαμπες που τινάζονται, είτε από το επίσημο βαθύ κράτος της Τουρκιάς που ψάχνεται για εχθρούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 39 νεκρούς κάτι είδα νωρίτερα...συνεχίζουμε να μη πάμε καλά. Καλά για την Κωνσταντινούπολη ούτε που θυμάμαι ποια επίθεση ήταν αυτή τα τελευταία χρόνια!

 

Ότι τρομοκρατική ενεργεια ακουμε τον τελευταιο καιρο .... προέρχεται από τους μουσουλμάνους - φανατικούς ισλαμιστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι τρομοκρατική ενεργεια ακουμε τον τελευταιο καιρο .... προέρχεται από τους μουσουλμάνους - φανατικούς ισλαμιστες.

Tέτοιος ήταν πάλι; Δεν διάβασα λεπτομέρειες, το αποφεύγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σύμπτωμα των επιλογών του Μέγιστου Σουλτάνου τούτα τα γεγονότα.

Μια με την υποστήριξη διαφόρων "Σύριων" "μετριοπαθών" (που δεν βγήκε όπως τα περίμενε), μια με το κλασσικό θέμα των Κούρδων που το έκανε χειρότερα και τώρα έχει σύνορα,όχι με ένα,αλλά με δύο Κουρδικά "κράτη", πολλοί οι φανατικοί που δεν διστάζουν σε τίποτα.

 

Από εκεί και πέρα μακάρι να μην περάσει στην Ελλάδα το συμπούρμπουλο τούτο,είτε από τους καράμπαμπες που τινάζονται, είτε από το επίσημο βαθύ κράτος της Τουρκιάς που ψάχνεται για εχθρούς.

Με ευχολογια δεν γινεται δουλεια. Το προβλημα το ξερουν στην ΕΕ. Τι ακριβως κανουν ολη μερα απ το να βριζουν την Ελλαδα και να ζητανε τα χρηματα τους με τις αξιολογησεις τους;

Ο στρατος μας τι ακριβως κανει; Στην Ιταλια, Γαλλια Αγγλια ειναι ολοι εξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λαος λεει,όταν καιγεται το σπιτι του γείτονα σου περιμενε ζημια και στο δικο σου .Καλο είναι να λαμβανονται μετρα προληψης ,χωρις κορωνες για τα καναλια .Καποια στιγμη στατιστικά κατι θα γίνει και στην χώρα μας ,προς το παρον έχουμε το θεμα με τους προσφυγες.Πιθανον ότι γίνεται στα νησια από ταραχες να γίνουν και σε άλλες περιοχες γενικευμένα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tέτοιος ήταν πάλι; Δεν διάβασα λεπτομέρειες, το αποφεύγω.

 

Kαι εγω το αποφευγω να σου πω την αληθεια. Τέτοιος ηταν ναι. Ολοι τέτοιοι είναι.

 

Πρέπει να παρθουν μέτρα κατά του ισλαμικου φανατισμου ... σε παγκοσμιο επιπεδο.

 

Εγω από εδώ και πέρα αμα συναντησω μουσουλμανο σε καμια παρέα (ως τωρα δεν εχει συμβει) και καταλαβω ότι είναι φανατικος θα σηκωθω και θα φυγω. Εγω στο ιδιο τραπεζι με αυτούς δεν καθομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εγω το αποφευγω να σου πω την αληθεια. Τέτοιος ηταν ναι. Ολοι τέτοιοι είναι.

 

Πρέπει να παρθουν μέτρα κατά του ισλαμικου φανατισμου ... σε παγκοσμιο επιπεδο.

Σίγουρα πρέπει, αλλά δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει πρακτικά. Είναι πολύ δύσκολο να αντιμετωπιστούν τέτοιες επιθέσεις όπως αυτές που κάνουν. Αν ο άλλος δεν φοβάται ούτε να συλληφθεί, ούτε να σκοτωθεί, είναι πολύ δύσκολο να τον αντιμετωπίσεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα πρέπει, αλλά δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει πρακτικά. Είναι πολύ δύσκολο να αντιμετωπιστούν τέτοιες επιθέσεις όπως αυτές που κάνουν. Αν ο άλλος δεν φοβάται ούτε να συλληφθεί, ούτε να σκοτωθεί, είναι πολύ δύσκολο να τον αντιμετωπίσεις...

 

Αυτό που ελεγα κάνουν και δεν απαντουσε στο άλλο θρεντ η Ανδρομέδα. Τους έχουν πει πως αν ανατιναχθουν θα βρεθουν στον παράδεισο και ότι ο αλλόθρησκος είναι εχθρος και άλλες τέτοιες μαλακιες. Είναι τρελοι οι άνθρωποι. Ζώα και πιθηκια είναι. Εγω στη χώρα μου θα ειχα απαγορευσει την μαντιλα. Τέλος. Γυναικα εισαι και αρα θηλυκο θα κυκλοφορεις χωρις μαντηλες και άλλες τέτοιες βλακείες.

 

Μπορει να ηταν ακραιο αλλα θα μπορουσες να κυρηξεις τον ισλαμισμο ως απαγορευμενη θρησκεια στην χώρα σου.

Επαναφορά της θανατικης ποινης σε τρομοκράτες επισης με βρισκει συμφωνο. Μια και εξω.

 

Είναι ντροπη και ονειδος για τις οικογενειες των θυματων να κυκλοφορουν μετα από λιγο καιρο οι δολοφονοι των παιδιων τους ελευθεροι. Ισοβια σημαινει ισοβια. Ξαναβγαινεις στα 80. Ας προσεχες. Ο άλλος λεει ειχε επιχειρησει μεσα από τις φυλακες να ξανακανει τα ιδια και τελικα τον ελευθερωσαν. Σε τι κοσμο ζουμε ρε φιλε .... το χρημα κυβερνάει και η επιστημη το προσκυνάει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοιος ηταν ναι. Ολοι τέτοιοι είναι.

 

Το ξέρω ότι στο φόρουμ μπορεί ο καθένας να λέει ό,τι του κατέβει ελεύθερα, αλλά επειδή εσύ έχεις αποδείξει ότι δεν είσαι τέτοιος... πού το διάβασες αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...