Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Galaxy S4


cris41

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα καλη χρονια.

 

Εχω για 2η συσκευη ενα galaxy s4 εκει που το λειτουργουσα κανονικα εσβησε. Το παρατησα καμια βδομαδα αφου δεν ανοιγε και μετα το ανοιξα και εμφανιζε το λογοτυπο της σαμσουνγκ αλλα με περιεργα χρωματα γραμμες και κολλαγε και εκλεινε. 

 

Το ανοιξα εχτες παλι ενω το ειχα στη πριζα και φορτιζε και ανοιξε κανονικα μπηκε στο μενου εκανε ενημερωσεις ολα οκ και μετα απο λιγο παλι εκλεισε. Μετα απο κανα 2ωρο.

 

 

Να σημειωσω οτι παρολο που ανοιγει και κολλαει το συνδεω στο λαπτοπ και παιρνω οτι θελω απο μεσα. Η οθονη δε μπορει να ειναι καμμενη  αφου λειτουργησε κανονικα.. Μηπως εχει τιποτα απο αυτα τα Soft Brick κλπ; Δεν εχω κανει ποτε ροοτ.

 

Ειδα λιγο τα βηματα να κανω αλλα δε μπορω να βρω την σωστη ρομ και θελει 8 ωρες κατεβασμα απο το σαμμυκατι.

 

 

Να ειναι μητρικη; Οχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περνα του official rom μεσω Odin και μετα βλεπεις αν ειναι hardware η software θεμα

 

Που θα την βρω; Εχω κατεβασει το odin. Την εχει το κιες την ρομ σαν αρχειο;

 

 

http://firmwarefile.com/samsung-gt-i9505 αυτη εδω;

Λοιπον περασα μια μεσω odin παλι συνεχιζει το ιδιο. Το διαβαζει ο υπολογιστης φορτωνει αλλαη οθονη κανει γραμμες. 

 

http://www.doctorandroid.gr/2013/04/android-basics-brick.html εδω λεει κατι bootloader μηπως ειναι; 

 

Απλα μου κανει εντυπωση να ειναι η οθονη γιατι λειτουργουσε και πριν κανονικα και ανοιξε το κινητο και οταν περασα την ρομ τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Απο το SamMobile μονο ετσι; Γιατι κατεβαζει παρα πολυ αργα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον τωρα βρηκα χρονο τα εκανα και συνεχιζει να δειχνει γραμμες η οθονη. Μηπως ειναι η μητρικη ή η οθονη; Η οθονη οταν μπαινει σε download mode λειτουργει κανονικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...