Προς το περιεχόμενο

Καλωδιο hd audio case zalman z3 plus


noobogadgetakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους..εχω το κουτι του τιτλου.το παλιο μ κουτι ηταν ενα cooler master elite 331.μολις εβαλα την μητρικη στο καινουριο κουτι και ξεινησα με την καλωδιωση του κουτιου πρωτα.μπορει καποιος να μ πει που μπαινει το καλωδιο hd audio;ψαχνω στην μητρικη και δεν βλεπω κατι να λεει καπου.επισης το μανουαλ που κατεβασα δειχνει πως τα καλωδια μπαινουν πανω σε καποιο ανταπτορα πρωτα και μετα κουμπωνουν επανω στην μητρικη αλλα δεν ηταν ετσι πριν..εχω ψιλομπερδευτει να σας πω την αληθεια.στο προηγουμενο κουτι το καλωδιο power reset kai led ηταν ενα βυσμα και τωρα τα εχει ξεχωριστα.τα λεντ ειναι μονα πιν και τα power και reset ειναι διπλα.οποτε φοβαμαι μην κανω κανα λαθος

Edit

Να πω επισης πως το κουτι το καινουριο ειχε ενα σακουλακι με βιδακια κτλ κτλ και ειχε μεσα και ενα μικρο καλωδιο που ελεγε επανω speakers και σαν βυσμα ταιριαζε εκει που ελεγε η μητρικη οτι μπαινει.

Edit

τελικα εβγαλα ακρη με το power switch kai reset switxh και το power led.μονο reset led δεν βλεπω καπου να μπαινει και του εβαλα ακριβως διπλα με το power led.λογικα δεν θα εχει θεμα..αυτο που δεννξερω ειναι αν το καλωδιο που λεει hd audio μπαινει οντως καπου γτ σε μια παλια μητεικη σαν την δικη μ μπορει να μην εχει υποδοχη

Edit

Εκανα λαθος τελικα με τα μονα πιν led.power led + power led - ηταν τελικα και μπηκαν σωστα..αρα μονο το καλωδιο μ εχει μεινει μονο που λεει hd audio..σας ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την p5b-e.στο παλιο κουτι παντως παλι δεν ηταν συνδεδεμενα επανω οι μπροστινες θυρες ηχου και μικροφωνου..ειναι λογικο αυτο;;

Επισης ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο.το κουτι εχει εξτρα ανεμιστηρα μπροστα και πανω αλλους δυο..τα οποια εχουν και λεντ..το τροφοδοτικο το καινουριο ομως εχει αποσπωμενα καλωδια για ρευμα που ειναι συνδεση σατα...πως θα τα συνδεσω αυτα ππυ εχουν συνδεση molex;ειναι δυο φισσες molex και αλλα δυο πιο μικρα που εχουμ δυο πιν το καθενα μεσα..λογικα ειναι τα λεντ των ανεμιστηρων αυτα τα μικρα.μαλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακυρο.κατι βρηκα..το δοκιμαζω και επιστρεφω

Αψογα..δουλευει.μια χαρα...τωρα οσον αφορα το θεμα των ανεμιστηρων τι κανω;;υπαρχει μετατροπη σατα σε θυληκο μολεξ;το αντιθετο ξερω οτι υπαρχει γτ εχω.

Μόλεξ δεν έχει καθόλου?

To manual δες για το που θα μπει το audio.

molex εχει.αλλα ειναι αρσενικα αποτι βλεπω.αρα πρεπει να παρω μετατροπη μολεξ αρσενικο σε μολεξ θυληκο.ετσι δεν ειναι; Επεξ/σία από noobogadgetakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...