Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με PS4 - Κωδικός σφάλματος CE-34878-0 σε παιχνίδια


Dimitris139

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπέρα αγαπητοί φίλοι χρήστες κονσόλας PS4.

 

Πριν από όλα να σας πω ότι είμαι κάτοχος 1 PS1, 1 PS2 , 2 PS3. 1 PSP FAT , 1PS4 σε αυτά που λέω 2 έχω πουλήσει 1 και αγοράσει 1 άλλο (ps3 fat σε ps3 slim) οπότε και μόνο από αυτό μπορεί κάποιος να καταλάβει ότι είμαι υπέρ της SONY PlayStation εδώ και πολλά χρονιά σε ότι αφορά το gaming από κονσόλες.

 

Φυσικά δεν υποστήριζα το hacking των κόνσολών υποστηρίζοντας ότι οι εταιρίες μπορούν να πάνε μπροστά μόνο εφόσον πληρωθούν και βγάλουν κέρδη, αυτό φυσικά το πίστευα μέχρι πρότινος και εξηγώ:

 

Φυσικό να αγοράσω το PS4 σχεδόν με το που έσκασε μύτη στην αγορά, τα πάντα λειτουργούσαν ΟΚ στην αρχή αλλά δυστυχώς λόγω δουλειάς και λόγω εκπαίδευσης του μικρού μου γιου ότι τα μηχανήματα μας διασκεδάζουν και δεν σπαταλάμε όλο το χρόνο μας επάνω τους, δεν την λειώσαμε όπως έπρεπε με αποτέλεσμα να λήξη η εγγύηση μην δίνοντας ιδιαίτερη σημασία στο περιστασιακό error CE - 34878 που έσκαγε καμία φορά και δεν μπορούσαμε να παίξουμε το αγορασμένο παιχνίδι. ​Εντάξει ένα error είναι το κάνεις report, restart την κονσόλα και περιμένεις ότι σε κάποιο μελλοντικό update θα λυθεί, προφανώς αυτά τα error είναι θέμα λογισμικού. ΧΑ! Η SONY όμως έχει άλλα στο μυαλό της το error όχι απλά δεν φτιάχτηκε ποτέ αλλά πλέον πιο πολλές φορές βγαίνει το error και μετά παίζεις το παιχνίδι που κοστίζει πολλά € σε μια κονσόλα που κοστίζει άλλα τόσα πολλά  €.

 

Πιστέψτε με δεν έχω πρόβλημα με το πως τα κοστολογούν ίσα ισά που έλεγα ότι άμα θες αξιοπιστία, ποιότητα  και τεχνογνωσία θα τα πληρώσεις, έτσι λοιπόν πήραν το Customer Service και επι τόπου χάθηκαν τα πάντα ουσιαστικά χωρίς να μπορούν να μου πουν από που προέρχεται το error μου έστειλαν ευγενέστατες οδηγίες για να κάνω back up και initialize το PS4, έκανα τα πάντα και ακόμα παραπάνω αλλά το error εκεί, email στο Customer και φυσικά ευγενέστατες οδηγίες για να αλλάξω το δίσκο του PS4, επειδή δεν είναι 100% άσχετος τους πήρα τηλ. να μου εξηγήσουν γιατί να αλλάξω δίσκο, τι συμβαίνει με το error και τέλος πάντων να λυθεί εγγυημένα το θέμα, ευγενέστατα λοιπόν μου έκλεισαν το τηλέφωνο στην μούρη και στο επόμενο τηλ. μου είπαν ευγενέστατα πάντα ότι δεν έχουν κάτι άλλο να μου πούν η SONY δεν αναγνωρίζει το θέμα και εάν θέλω να πάω την κονσόλα στην Cometron να την δουν, ψάχτηκα λίγο στο Internet και ακου να δεις ένα πολύ μεγάλο ποσοστό έχει το ίδιο ακριβώς θέμα και η SONY λέει ότι απλά το πρόβλημα δεν υπάρχει ότι τα forum δεν είναι επίσημα και κάτι τέτοια κόλπα.

 

Στην cometron μάλλον χάλασα την μέρα του τύπου που ήταν έκει, ο οποίος ακούστε ΔΕΝ ακούμπησε καν την κονσόλα λέγοντας εντάξει και τι θέλετε να κάνω θα βάλω την κονσόλα μπροστα θα βγεί το error και τι θέλετε να κάνω ???????!!!!!!!!! Άμα θέλετε πάρτε άλλη κονσόλα με 200 κάτι €, εγώ σε forum δεν μπαίνω η SONY λέει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, το κουφό τώρα στην ερώτηση μου εάν του έχουν πάει εντός εγγύησης κονσόλες με το ίδιο θέμα η απάντηση ΝΑΙ και τις αλλάζουμε!!!!!!!!!!!!!!!! .

 

Άρα λοιπό η SONY πουλάει εις γνώση της ελλαττωματικό προϊον????????!!!!!!!!!!!! που αν δεν το παρεις νωρίς χαμπάρι γιατί είναι καθαρά προβληματικό το λογισμικό της απλά κλαις ένα κόστος κοντά στα 1.000 € (τόσο είναι κονσόλα, χειριστήριο, παιχνίδια) για την SONY το ποσό φυσικά είναι ευτελές

 

Με τα πολλά λοιπόν άλλαξα και δίσκο στην κονσόλα (μου το είχαν πει ευγενέστατα πάντα στο CUSTOMER SERVICE)  και φυσικά το  ίδιο ERROR είναι ακόμα εκεί και πλέον για να παίξεις ένα παιχνίδι κάνεις 10 restart 20 επανεγκαταστάσεις 30 initialize και ίσως να παίξεις.

 

Συγνώμη αν έγραψα πολλά αλλά θα ήθελα να μοιραστείτε μαζί μου αντίστοιχες εμπειρίες από το PS4 γιατί μου κάνει εντύπωση οι τόσο λίγες αναφορές στο επίσημο forum της SONY ενώ τελικά αυτοί που έχουν θέμα είναι χιλιάδες σε όλο το κόσμο ψάξτε το αν θέλετε και στα ξένα  forum της SONY που είναι άπειρες οι αναφορές.

Εάν κάποιος έχει κάποια ιδέα για το τι να κάνω θα ήθελα να την ακούσω,

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αμα το googlαρεις λεει CE-34878-0 is displayed when a game or system application crashes . Από την εμπειρία μου είναι ο δισκος που τον αλλάζεις + το firmware που φαντάζομαι έχεις το τελευταίο update Μέτα κάνεις initialise 
και rebuilt . H μπορεί να είναι τα patch του nba.. Εκτος αν εχεις κανει κανενα brazilian hack οποτε το πας σε vοodoο forum :P Ναι το τοπικο support της σονυ ψελλας ειναι *** απο το '95 που ειχα παει το πρωτο ps .

Επεξ/σία από dimyok
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιό παιχνίδι στο κάνει; Δεν βλέπω να το ανέφερες κάπου...

 

Crash σπανίως μου κάνει και είναι 100% ευθύνη του παιχνιδιού/game dev. Τώρα εσύ έβγαλες άχρηστη την κονσόλα για software error/crash... στο PS3 σου έκανε freeze όλη την κονσόλα (ακόμα χειρότερο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιό παιχνίδι στο κάνει; Δεν βλέπω να το ανέφερες κάπου...

 

Crash σπανίως μου κάνει και είναι 100% ευθύνη του παιχνιδιού/game dev. Τώρα εσύ έβγαλες άχρηστη την κονσόλα για software error/crash... στο PS3 σου έκανε freeze όλη την κονσόλα (ακόμα χειρότερο).

 

 

Αμα το googlαρεις λεει CE-34878-0 is displayed when a game or system application crashes . Από την εμπειρία μου είναι ο δισκος που τον αλλάζεις + το firmware που φαντάζομαι έχεις το τελευταίο update Μέτα κάνεις initialise 

και rebuilt . H μπορεί να είναι τα patch του nba.. Εκτος αν εχεις κανει κανενα brazilian hack οποτε το πας σε vοodoο forum :P Ναι το τοπικο support της σονυ ψελλας ειναι *** απο το '95 που ειχα παει το πρωτο ps .

Φίλε μου bedazzled ,

παιχνίδια

 

1. GTA VI

2. Uncharted  4

3. Mortal KOMBAT X

4.FIFA 15

5. NBA 2K 15

6. Destiny

 

σταμάτησα πλέον να αγοράζω παιχνίδια έχω δοκιμάσει και άλλα από φίλους όπως και κάποια από PSN

LOADOOUT

RESIDENT EVIL

SMIT

κλπ

νομίζω αρκετά ανέφερα ...

 

Μπερδευτικές όμως δεν έβγαλα άχρηστη την κονσόλα έβγαλα άχρηστη και ανήθικη την SONY. Μόνο τα 6 παιχνίδια να υπολογίσεις + την κονσόλα + 2ο χειριστήριο υπολόγισε το κόστος και πες μου αν είναι εντάξει για εσένα να μην παίζει τίποτα.

 

 

Φίλε μου dimyok

 

To hack εάν διάβασες είναι κάτι που το θεωρούσα ηλίθιο διότι πίστευα ότι πρέπει να πληρώνεις για να παίρνεις όμως τι γίνεται όταν πληρώνεις σχεδόν 1000 € και τελικά η κονσόλα δεν παίζει ? και εντάξει είσαι άτυχος ρε παιδί μου ΟΚ όμως η SONY σου λέει πάρε άλλη κονσόλα δεν έχουμε να σου πούμε πως θα λυθεί το θέμα που δεν αναγνωρίζουμε (φοβερά έντιμη αντιμετώπιση) επίσης από το Google διάβασε εάν θες πόσοι έχουν το ίδιο θέμα και τι απαντήσεις παίρνουν, σε πληροφορώ ότι καμία λύση δεν δουλεύει. μετά από initialize rebuilt κλπ παίζεις λίγο GTA μέχρι την 2η αποστολή με το μηχανάκι αν ξέρεις, μετά έκπληξηηηη, error, Α!  και αυτήν την στιγμή η κονσόλα έχει και νέο δίσκο Western Digital.

Επίσης να σου πω ότι ο Samsung που φόραγε η κονσόλα δουλεύει θαυμάσια και τάχιστα σαν εξωτερικός αυτήν την στιγμή, κανένα πρόβλημα δίσκου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα τις γιορτές το PS4 pro και το ΝΒΑ 2κ 2017...είχα το ίδιο πρόβλημα, λύση δε βρήκα και πήγα άλλαξα το παιχνίδι. Ευτυχώς οτι άλλο έχω δοκιμάσει-αγοράσει δεν είχε θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Η κονσόλα γενικά βαράει σε κάποια games error. Βέβαια στον ts το κάνει πιο συχνά από το συνηθισμένο. Εγώ εχω την εντύπωση πως πρέπει να καθαριστεί ή κονσόλα. Μήπως γίνεται από την ζέστη or sth ή θέλει αλλαγή πάστας.

 

Anw, εγώ συνήθως τρώω error στο GTA online, όταν παίζω αρκετή ώρα (+ party) οπότε και η κονσόλα αρχίζει και κουράζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...