Προς το περιεχόμενο

E-Learning με E-ClassRoom πρόγραμμα


bobby32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας και καλή χρονιά να έχετε. Επειδή δεν ξέρω σε ποια κατηγορία να ανοίξω το thread πίστεψα ότι εδώ είναι το καλύτερο. Λοιπόν αυτό που ζητάω να κάνω είναι μαθήματα με καθηγητή μέσω internet με αντικείμενο ζωγραφική/σκίτσο. Επειδή είμαστε σε πειραματικό στάδιο δεν ξέρω τι άλλο θα προκύψει. Αυτά που ζητάει είναι το εξής: 
 

  1. Εικόνα την στιγμή που εργάζομαι πάνω στην εργασία μου ( Share Screen ) 
  2. Αν υπάρχει κάποιος τρόπος να με διορθώσει επιτόπου δείχνοντας μου τον τρόπο που πρέπει να ακολουθήσω ( παρέμβαση από τον καθηγητή με οποιονδήποτε τρόπο όπως και αυτός να δώσει την εικόνα του σε εμένα ). 
  3. Όλα τα παραπάνω σε 1 προς 1 σύνδεση έχω βρει τρόπους, αλλά το θέμα μου είναι αν θες να έχεις μια τάξη του στυλ 6 ατόμων. Πως γίνετε να παρακολουθεί και τους 6 (θα έχει πρόβλημα καθυστέρησης λόγω και internet, με τόσα πολλά άτομα φαντάζομαι θα είναι πολύ βαρύ)

Φανταστείτε αυτό που θέλω είναι κάπως σαν την κεντρική οθόνη που παρακολουθεις πολλές κάμερες από διάφορους χώρους και επιλέγεις να την δεις και full screen. 
Αυτό είναι πρωτεύον, τώρα αν μπορεί αντί με share screen, μπορεί να γίνει με webcameras δεκτό και αυτό. 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...