Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με wifi


darky299

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στο φόρουμ,έχω ένα προβληματάκι με το ίντερνετ,ο σταθερός υπολογιστής έχει σχετικά Καλή σύνδεση στο speed test φτάνει πάνω από 10mbs το θέμα το έχω μέσω WiFi,υπερβολικά χαμηλές ταχύτητες ακόμα και κοντά στο ρουτερ να φτάνει με το ζόρι 2-3 mbs..το router είναι νομίζω το αλκατελ cellpipe .Υπάρχει κάποιος τρόπος ή ρυθμίσεις να το διορθώσω κάπως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν ειναι κανα τρελο ρουτερ εν τουτοις.

α.δοκιμασε αλλο καναλι.

β.δοκιμασε απο αλλη ασυρματη συσκευη.

γ.πιο νεους Drivers για την ασυρματη καρτα.

δ.μετακινησε το ρουτερ απο εκει που ειναι.οχι σε γωνιες οχι σε τοιχους κοντα οχι σε συρταρια και δεν ξερω τι.

ε.firmware update αν υπαρχει για το ρουτερ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις συμβουλές,το ξερω οτι δεν ειναι και κανα σουπερ ρουτερ αλλα οχι τοσο υπερβολικα αχρηστο.Θα δοκιμασω αμα ειναι το α και το ε μιας και τα αλλα βηματα τα εχω κανει και δεν εχω δει διαφορα καμια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις συμβουλές,το ξερω οτι δεν ειναι και κανα σουπερ ρουτερ αλλα οχι τοσο υπερβολικα αχρηστο.Θα δοκιμασω αμα ειναι το α και το ε μιας και τα αλλα βηματα τα εχω κανει και δεν εχω δει διαφορα καμια

ενταξει ναι δεν ειναι για πεταμα υπαρχουν και χειροτερα.αν μου λεγες πχ οτι εχεις zte παιζει να εγραφα "παρε αλλο" χωρις τιποτα παραπανω.σιγουρα ενα εμποριου ειναι καλυτερο τις περισσοτερες φορες απο αυτα που δινουν οι παροχοι.πχ zte,crypto,huawei.

Δεν υπάρχει Ε σίγουρα.

Μπορεις να κάνεις αντικατάσταση εξοπλισμού από την Vodafone.

σε καποια routers πραγματι δεν εχουν βγει Firmware update.απλα προσοχη στην αντικατασταση.μην του πουν τιποτα για ανανεωση συμβολαιου ή του δωσουν καμια αλλη πατατα ρουτερ.και καποιοι παροχοι τα χρεωνουν πλεον οποτε προσοχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hol όχι δεν νομίζω να κάνει ανανέωση κλπ

αν ειναι χρησιδανειο ναι δεν κανουν ανανεωση που η Hol οσο ξερω χρησιδανειο ειναι πλεον

τωρα τι θα του δωσουν .....αν ειναι κανα zte ...

επισης ξεχασα να το γραψω.να κανει Hard reset το router μηπως εχει σκαλωσει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες δεν εκανα κανενα update τελικα,ειχα στην ακρη ενα thompson και το συνδεσα,αλλα το αποτελεσμα ηταν παλι το ιδιο,χαμηλες ταχυτητες,μου αρεσει που προσφατα ειχε ερθει τεχνικος και ειπε οτι ειναι ενταξει η γραμμη,μονο ενα καλωδιο ηθελε αλλαγη το εκανα και αυτο αλλατιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...