Προς το περιεχόμενο

Το GeForce NOW φέρνει τελευταίας γενιάς παιχνίδια στο παλιό σου PC ή Mac (Video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μπορω να βλεπω σχολια απο μερικους "κρατας τα λεφτα και παιρνεις μια 1060"

Η 1060 απο μονη της παιζει? δεν θελει κ ενα συστημα των 400ε το λιγοτερο?

Η υπηρεσια δεν ειναι για οσους διαθετουν το hardware,αλλα για καποιους που θελουν απλα να παιξουν εναν τιτλο στο παλιο pc ή λαπτοπ τους χωρις να σκασουν 600αριες

Εγω πχ ειμαι με ενα midrange λαπτοπ,παιζω πολυ σπανια games, εχω καλη συνδεση κ μου τη κ@υλωσε να παιξω το battlefield 1 

Mε 10-15 ευρω τερματιζω το campaign.

Δεν εχουμε ολοι τον χρονο για οnline κτλ κτλ καταλαβετε το μερικοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Mε 10-15 ευρω τερματιζω το campaign.

Δεν εχουμε ολοι τον χρονο για οnline κτλ κτλ καταλαβετε το μερικοι.

Συν την αξια του παιχνιδιού κανα 50αρικο το βγαλαμε το μεροκαματο πατριωτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συν την αξια του παιχνιδιού κανα 50αρικο το βγαλαμε το μεροκαματο πατριωτη.

 

Την αξια του παιχνιδιου δεν τη παραλειπω.

Και παλι ομως...με 50 ευρω το παιζω.

Αν δεν υπηρχε η υπηρεσια θα ηθελα 500.

 

Το να εισαι gamer ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν αξιζει

Το να παιζεις ενα παιχνιδι 2 φορες το χρονο ομως αξιζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια... συνδρομη για παιχνιδια, συνδρομη για λειτουργικό, συνδρομη για Antivirus, καλα παμε.

 

Θα μας παρουν και τον υπολογιστη απ'τα χερια και τελος!

 

Ολοι με ενα τερματικό θα ειμαστε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι πιστεύω ότι αλλού το πάνε τα τσακάλια.
Υπάρχουν κινητά και ταμπλέτες με φοβερές οθόνες αλλά αν ζορίσεις τα γραφικά τους, τότε ζεσταίνονται πολύ, η κατανάλωση της μπαταρίας ανεβαίνει κατακόρυφα και η διάρκειά της μειώνεται δραματικά. Ίσως προορίζουν το συγκεκριμένο πρότζεκτ για μελλοντική "κινητή"  χρήση. 
Πάντως η τιμολογιακή πολιτική τους νομίζω είναι λάθος. Ίσως με τα μισά λεφτά από αυτά που ζητάνε να είχανε περισσότερες συνδρομές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν πει κάποιος να παίξει 1 παιχνίδι τύπου SKyrim (200+ ώρες) είναι καλύτερα να αγοράσει ένα σύστημα με την 1060...

Μπράβο τους πάντως... Πολύ καλή ιδέα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να βλεπω σχολια απο μερικους "κρατας τα λεφτα και παιρνεις μια 1060"

Η 1060 απο μονη της παιζει? δεν θελει κ ενα συστημα των 400ε το λιγοτερο?

Η υπηρεσια δεν ειναι για οσους διαθετουν το hardware,αλλα για καποιους που θελουν απλα να παιξουν εναν τιτλο στο παλιο pc ή λαπτοπ τους χωρις να σκασουν 600αριες

Εγω πχ ειμαι με ενα midrange λαπτοπ,παιζω πολυ σπανια games, εχω καλη συνδεση κ μου τη κ@υλωσε να παιξω το battlefield 1 

Mε 10-15 ευρω τερματιζω το campaign.

Δεν εχουμε ολοι τον χρονο για οnline κτλ κτλ καταλαβετε το μερικοι.

να σου καταρριψω αμεσα τον μυθο σου, αν εχεις λεφτα για μια καλη συνδεση 50αρα+ τον μηνα για να μην εχεις latency και λεφτα για να αγορασεις το παιχνιδι  τοτε δεν εχεις θεμα να φυλαξεις 600ε ωστε να μην εχεις νταβατζη ;) το τελευταιο εντελως αστοχο για το online....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη το να δωσεις 200-300ευρω να παρεις μια κονσολα και να παιζεις τα παντα,ναι τα παντα,με αξιοπρεπη γραφικα και καρε δεν ειναι λυση?

 

Το ίδιο ακριβώς πράγμα είναι και η κονσόλα. Πας στο μαγαζί, την βλέπεις 300Ε και λες "Εντάξει φθηνή είναι, ένα καινούριο gaming pc που τρέχει τα πάντα ξεκινάει από τα 500Ε". Την αγοράζεις, πας σπίτι και συνειδητοποιεις ότι δεν έχεις ούτε ΈΝΑ Game να παίξεις επειδή η κονσόλα σου δεν είναι backwards compatible. Παει η περιουσία που είχες ρίξει στο Last gen. Πας να πάρεις ένα Game, δίνεις 60Ε. Γυρνάς σπίτι και καταλαβαίνεις ότι δεν έχεις online, δίνεις αλλά 60Ε για το subscription. Θες δεύτερο Controller? Αλλά 60Ε. Σιγά σιγά έχεις ρίξει μια περιουσία και σε 3 χρόνια η Sony βγαίνει και σου λέει "PlayStation 5" και καταλαβαίνεις ότι όλα σου τα games/controllers/subscriptions κτλ είναι άχρηστα, μαζί και η κονσόλα σου, ενώ ένα pc θα κόστιζε κάνα 200αρακι αλλά στο long term θα έβγαινες κερδισμένος και με το παραπάνω, άσε που όταν χρειαστείς αναβάθμιση, ακόμα και socket να αλλάξεις μπορείς να κρατήσεις κουτί, τροφοδοτικό, δίσκους και ram.

Δεν προσπαθώ να ξεκινήσω debate, απλώς θέλω να δείξω ότι και η κονσόλα το ίδιο πράγμα είναι. Αντί να στα παίρνει όλα με την μια σε αρμεγει με την πάροδο του χρόνου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου καταρριψω αμεσα τον μυθο σου, αν εχεις λεφτα για μια καλη συνδεση 50αρα+ τον μηνα για να μην εχεις latency και λεφτα για να αγορασεις το παιχνιδι  τοτε δεν εχεις θεμα να φυλαξεις 600ε ωστε να μην εχεις νταβατζη ;) το τελευταιο εντελως αστοχο για το online....

 

Α ενταξει κοροιδευομαστε μεταξυ μας.

Τα λεφτα για τη 50αρα δεν τα δινεις για την υπηρεσια, τα δινεις γιατι εχεις ενα αλλο σωρο οφελη.Εγω εχω 50αρα κ δεν ειμαι gamer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ενταξει κοροιδευομαστε μεταξυ μας.

Τα λεφτα για τη 50αρα δεν τα δινεις για την υπηρεσια, τα δινεις γιατι εχεις ενα αλλο σωρο οφελη.Εγω εχω 50αρα κ δεν ειμαι gamer.

επειδη εσυ μαλλον μας κοροιδευεις ? τα λεφτα για το παιχνιδι αγορα απο που θα τα βρεις?

αντιλαμβανεσαι οτι για να παιξεις με την τεχνολογια αυτη θελεις γραμμη υψηλης ταχυτητας της οποιας το κοστος ειναι υψηλο, για τα αλλα ωφελη εισαι ικανοποιημενος και με 20αρα γραμμη, και εαν εχεις λοιπον τα λεφτα για μια γραμμη υψηλης ταχυτητας τοτε σιγουρα μπορεις να εξοικονομησεις τα χρηματα για δικο σου συστημα, αλλα οπως φαινεται μαλλον μιλαω σε ισχυρογνωμονα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όταν με το καλό έρ8ουν νέες καμπίνες ΚΑΦΑΟ για vdsl στο υπόλοιπο ακριτικό Περιστέρι ίσως τα ξαναπούμε...

 

Και η πλάκα ειναι οτι έχουν βάλει τα ΚΑΦΑΟ απλά καθόμαστε και τα κοιτάμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο ακριβώς πράγμα είναι και η κονσόλα. Πας στο μαγαζί, την βλέπεις 300Ε και λες "Εντάξει φθηνή είναι, ένα καινούριο gaming pc που τρέχει τα πάντα ξεκινάει από τα 500Ε". Την αγοράζεις, πας σπίτι και συνειδητοποιεις ότι δεν έχεις ούτε ΈΝΑ Game να παίξεις επειδή η κονσόλα σου δεν είναι backwards compatible. Παει η περιουσία που είχες ρίξει στο Last gen. Πας να πάρεις ένα Game, δίνεις 60Ε. Γυρνάς σπίτι και καταλαβαίνεις ότι δεν έχεις online, δίνεις αλλά 60Ε για το subscription. Θες δεύτερο Controller? Αλλά 60Ε. Σιγά σιγά έχεις ρίξει μια περιουσία και σε 3 χρόνια η Sony βγαίνει και σου λέει "PlayStation 5" και καταλαβαίνεις ότι όλα σου τα games/controllers/subscriptions κτλ είναι άχρηστα, μαζί και η κονσόλα σου, ενώ ένα pc θα κόστιζε κάνα 200αρακι αλλά στο long term θα έβγαινες κερδισμένος και με το παραπάνω, άσε που όταν χρειαστείς αναβάθμιση, ακόμα και socket να αλλάξεις μπορείς να κρατήσεις κουτί, τροφοδοτικό, δίσκους και ram.

Δεν προσπαθώ να ξεκινήσω debate, απλώς θέλω να δείξω ότι και η κονσόλα το ίδιο πράγμα είναι. Αντί να στα παίρνει όλα με την μια σε αρμεγει με την πάροδο του χρόνου.

Εισαι κατα των κονσολών, το έχουμε εμπεδώσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη εσυ μαλλον μας κοροιδευεις ? τα λεφτα για το παιχνιδι αγορα απο που θα τα βρεις?

αντιλαμβανεσαι οτι για να παιξεις με την τεχνολογια αυτη θελεις γραμμη υψηλης ταχυτητας της οποιας το κοστος ειναι υψηλο, για τα αλλα ωφελη εισαι ικανοποιημενος και με 20αρα γραμμη, και εαν εχεις λοιπον τα λεφτα για μια γραμμη υψηλης ταχυτητας τοτε σιγουρα μπορεις να εξοικονομησεις τα χρηματα για δικο σου συστημα, αλλα οπως φαινεται μαλλον μιλαω σε ισχυρογνωμονα....

 

1) Παρελειψα καπου να αναφερω τα χρηματα για την αγορα του παιχνιδιου? Μαξ 60ε ειναι το παιχνιδι .

2) Ποσο πιστευεις οτι δινεις για vdsl? +30ευρω το μηνα? σχεδον ολες οι εταιριες στο δινουν +10ε απο τη βασικη σου adsl γραμμη

 

Αρα συμφωνα με τα λεγομενα σου για να μπορεσω να παιξω ΕΝΑ παιχνιδι πρεπει να κανω οικονομιες 5 χρονων απο το vdsl για να παρω συστημα των 600 που θα μου ειναι αχρηστο εκτος 2 φορες το χρονο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...