Προς το περιεχόμενο

Μαύρο Μονωτικό Αυτοκόλλητο Μητρικής Laptop


TerraByter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

 

θα ήθελα να με ενημερώσει αν κάποιος ξέρει τι ακριβώς υλικό ειναι τα μαύρα αυτοκόλλητα που υπάρχουν πάνω στις μητρικές των Laptop και που μπορώ να βρώ.

 

Θα με ενδιέφερε να ειναι σε μεγαλη διάσταση ώστε να κόψω ακριβώς τα κομματια που θέλω.

 

post-384394-0-39796200-1483902570_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μπορούσα να υποθέσω βινύλιο

αν δεν σε ενδιαφέρει η εμφάνιση μπορείς να βάλεις για μόνωση κομμάτια από φαρδιά χαρτοταινία

 

 

αλλιώς

http://www.ebay.com/itm/MATTE-FLAT-BLACK-Vinyl-Car-DIY-Wrap-Sticker-Decal-Sheet-Air-Bubble-Free-/172332208927?var=&hash=item281fccd31f:m:moM9NI7pmZ811LzDbsMhwTw&vxp=mtr

 

και σε μαγαζιά για καγκουριές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα φίλε και σε ευχαριστώ

 

το υλικό που θα μπεί θα πρέπει να αντέχει στις υψηλές θερμοκρασίες και δεν θα πρέπει να ειναι αγώγιμο ούτε το υλικό αυτό ούτε η κόλα του.

 

για χαρτοταινία δεν, πιστεύω ότι δεν θα αντεξει τις υψηλές θερμοκρασίας

 

το υλικό στο e-bay που μου εβαλες δεν αναφέρει πουθενα για θερμοκρασίες οπότε δεν θα το έβαζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ, για υψιλές θερμοκρασίες και μόνωση υπάρχει μόνο ένα στο νου μου - kapton tape

τα μονωτικά στις μητρικές δεν αντέχουν θερμοκρασίες

 

http://www.ebay.com/itm/50mm-5cm-x-30M-Kapton-Tape-Sticky-High-Temperature-Heat-Resistant-Polyimide-/311575483296?hash=item488b5893a0:g:DmQAAOSwZ8ZW9Uxk

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την εχω αφήσει στην άκρη την συγκεκριμένη γιατι δεν είναι σε φύλλα ώστε να μπορεσει καποιος εύκολα να κόψει αυτό που θέλει και δεύτερον είναι πάρα πολύ λεπτή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...