Προς το περιεχόμενο

Δημιουργια 2ης γλωσσας σε site Joomla


pokemonhunter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια φτιαχνω ενα site σε joomla στα αγγλικα, και τωρα θελω να το κανω και ελληνικα(δηλ πατωντας πανω στη σημαιουλα να γινεται αντιστοιχα η μεταφραση). Καποιο module/program να με βοηθησει στο εργο μου?

 

Ευχαριστω.

 

YΓ> εχω αρχισει και δουλευω το falang αλλα οταν παταω την σημαιουλα δεν αλαζει γλωσσα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά απο το 2.5 και μετά δεν χρειάζεται κάποιο extra component.Το υποστηρίζει εγγενώς το joomla. Ψαξε στο google και θα βρεις αναλυτικά πως γίνεται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το site ειναι αυτο > bluehawk.gr

μηπως μπορει να εντοπισει καποιος που κανω λαθος γιατι κανω βημα βημα το documentation αλλα δεν κανει μεταφραση :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το site ειναι αυτο > bluehawk.gr

μηπως μπορει να εντοπισει καποιος που κανω λαθος γιατι κανω βημα βημα το documentation αλλα δεν κανει μεταφραση :/

 

ριξε μια ματια εδω http://www.faboba.com/en/composants/falang/documentation.html

κατι θα κανεις λαθο!

post-315377-0-97025500-1484129361_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι βλεπω παντως το url πανω αλλάζει απλα δεν αλλάζει το κειμενο. Έχεις μεταφράσει το κείμενο στην 2η γλώσσα; Μήπως θελεις να μεταφράζεται αυτοματα απο κάποιο plugin και δεν έχω καταλάβει καλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια φτιαχνω ενα site σε joomla στα αγγλικα, και τωρα θελω να το κανω και ελληνικα(δηλ πατωντας πανω στη σημαιουλα να γινεται αντιστοιχα η μεταφραση). Καποιο module/program να με βοηθησει στο εργο μου?

 

Ευχαριστω.

 

YΓ> εχω αρχισει και δουλευω το falang αλλα οταν παταω την σημαιουλα δεν αλαζει γλωσσα..

Γιατί δεν το φτιάχνεις σε Wordpress ;

Νομίζω θα είναι όλη η διαδικασία πολύ πιο εύκολη από το joomla.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το wordpress δεν έχει καν native multi-language capability. Ευτυχώς παίζουν μερικά καλά plugins πλέον που κάνουν αξιόλογη δουλεια βέβαια αλλα και πάλι δεν κατασκευάζεις την σελίδα σου με την λογική να μεταφράζεις τα κείμενα σε 2η γλώσσα αλλά συνολικά με το τι πρέπει να σου παρέχει η κάθε πλατφόρμα. Επίσης να προσθέσω πως η κατασκευή και η ρύθμιση της σελίδα θα πρέπει να γίνεται από άτομα που έχουν σχετική εμπειρία ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...