Προς το περιεχόμενο

Επιλογή αγοράς οθόνης και κάρτας γραφικών!!!


xronakis55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά....Έστησα πριν 10 περίπου μέρες το καινούριο μου mini-itx pc

με asus z170i μητρική, i5 6600K και 16gb corsair ram (red led), όλα αυτά σε ένα fractal design nano s κουτάκι με thermaltake psu smart se 530..Χρησιμοποιώ έναν sata3 hdd (τον είχα κρατήσει από προηγούμενο μηχάνημα) γιατί ακόμα δεν έχω καταλήξει για το τι δίσκο να πάρω (ssd ή m.2),θα ανοίξω θέμα σε άλλο topic..Επίσης δεν έχω πάρει ακόμα gpu γιατί είμαι σε δίλημμα και εδώ θέλω την άποψή σας..

Ανάλογα την gpu που θα πάρω (rx 480 strix oc 8gb ή gtx 1060 strix 6gb) θα πάρω και το ανάλογο monitor (freesync και g-sync αντίστοιχα).Το monitor δεν θέλω να ξεπερνάει κατά πολύ τα 500 ευρώ!!Με νοιάζει να είναι τουλάχιστον 25''-27''..Δεν ξέρω αν πρέπει να με ενδιαφέρει το ultra-wide για τα games (δεν είχα ποτέ)

δεν ξέρω αν πρέπει να με ενδιαφέρει ανάλυση παραπάνω από 1080p μόνο games παίζω στο pc..Και θα έχω μόνο μια κάρτα λόγω mini-itx!!!Μου αρέσει σαν συνδυασμός το monitor της LG 29UC88 που είναι και ultra-wide,freesync και ips panel με μια rx 480..Από την άλλη ο συνδυασμός με gtx 1060 και g-sync ξεφεύγω στο budget (με τίποτα πάνω από χιλιάρικο και όσο γίνεται πιο κάτω)Ακούω γνώμες και προτάσεις..Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φθηνότερη premium πρόταση με gsync που θα προτιμούσα είναι μια 27" 144hz 1080p VA Acer + gtx 1060, η οθόνη πάει γύρω στα 550 από έξω.

 

Αλλιως σε gtx 480 + την καλύτερη ultrawide 29" LG που αντέχεις με freesync. Η LG έχει και μια τέτοια με 144hz, αλλά ξεφεύγει οικονομικά.

 

https://geizhals.eu/acer-predator-z271bmiphz-um-hx1ee-023-a1438539.html?hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...