Προς το περιεχόμενο

Σφάλμα nvlddmkm.sys και αγορά νέας κάρτας γραφικών .


DoukasAnastasios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Χθες στα ξαφνικά ενώ πήγα να μπω να παίξω ένα παιχνίδι στο Steam μου πέταξε μπλε οθόνη με το σφάλμα nvlddmkm.sys. Επίσης η οθόνη εμφάνιζε σε όλη την επιφάνειά της μικρές κόκκινες γραμμές, αφού έκανα επανεκκίνηση. Δοκίμασα διάφορες λύσεις που είδα στο διαδίκτυο όμως δεν δούλεψε καμία. Έπειτα έκανα φορμάτ, όμως πάλι τίποτα. Η κάρτα γραφικών μου είναι η Gigabyte GTX 560 Ti OC.

Σήμερα ένας φίλος μου έφερε τη δική του κάρτα γραφικών που είναι η Gigabyte GTX 550 Ti OC και όλα δούλεψαν κανονικά (δεν δοκίμασα κάποιο παιχνίδι απλά ο υπολογιστής δεν πετούσε μπλε οθόνη με αυτό το σφάλμα, ούτε εμφάνιζε κόκκινες γραμμές στην οθόνη ενώ με την κάρτα μου το έκανε συνέχεια ειδικά μόλις πήγαινα να κάνω αναβάθμιση τους οδηγους).

Γενικά αργούσε λίγο παραπάνω ο υπολογιστής όμως ολα δούλευαν εντάξει. Απ' ότι είδα σε συζητήσεις η κάρτα γραφικών μου πρέπει να χάλασε εφόσον το πρόβλημα δεν λυνόταν με την αναβάθμιση των οδηγών. Αξίζει να αναφέρω ότι τους τελευταίους μήνες το ένα ανεμιστηράκι της κάρτας έκανε πολύ θόρυβο και ήταν πιο αργό από το άλλο.

Το ερώτημά μου είναι το εξής :
Η μητρική μου είναι η Gigabyte H67M-D2-B3 και το τροφοδοτικό μου το Akasa ES 600W ACTIVE PFC 80 και σκέφτομαι να αγοράσω για κάρτα γραφικών από τα e-shop αυτή εδώ: http://www.e-shop.gr/vga-gigabyte-radeon-rx460-windforce-oc-2g-gv-rx460wf2oc-2gd-2gb-gddr5-pci-e-retail-p-PER.516833

Θα είναι συμβατή; Θα την σηκώνει ο υπολογιστής; Επίσης σε σχέση με αυτή που έχω είναι καλύτερη; Δεν θέλω να δώσω περισσότερα λεφτά απ' όσο έχει η συγκεκριμένη.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αρκετα κατω σε σχεση με αυτη που ειχες, επισης αμα παρεις καινουρια αλλαξε το τροφοδοτικο σου ειναι θανατος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αρκετα κατω σε σχεση με αυτη που ειχες, επισης αμα παρεις καινουρια αλλαξε το τροφοδοτικο σου ειναι θανατος

:mellow:

Μια χαρά καλύτερη είναι. Επίσης και το τροφοδοτικό καλό είναι, κορυφή δεν το λες, αλλά δεν χρειάζεται αλλαγή.

 

Ts, γράψε εδώ http://www.insomnia.gr/topic/606957-%CE%B2%CE%BF%CE%B7%CE%B8%CE%B5%CE%B9%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%B1%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%B1%CF%83-%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B9%CE%BA%CF%89%CE%BD/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:mellow:

Μια χαρά καλύτερη είναι. Επίσης και το τροφοδοτικό καλό είναι, κορυφή δεν το λες, αλλά δεν χρειάζεται αλλαγή.

 

Ts, γράψε εδώ http://www.insomnia.gr/topic/606957-%CE%B2%CE%BF%CE%B7%CE%B8%CE%B5%CE%B9%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%B1%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%B1%CF%83-%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B9%CE%BA%CF%89%CE%BD/

Απο την GTX 560 TI  ειναι καλυτερη η 460;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό εδώ είναι το σύστημα μου,δεν υπάρχει περίπτωση για bottleneck η μη συμβατότητας αυτή η κάρτα;

Case: ASUS VENTO TA-M21 BLACK
Motherboard: GIGABYTE H67M-D2-B3
CPU: INTEL CORE i5 2500 3.30GHz 6MB
RAM: G.SKILL F3-10666CL9D-8GBRL 8GB (2X4GB) DDR3 PC3-10666 RIPJAWS DUAL CHANNEL KIT
GPU: GIGABYTE GTX 560 Ti OC 1GB
HDD: WESTERN DIGITAL 1TB WD10EZRX 64MB SATA3
PSU: AKASA ES 600W ACTIVE PFC 80
Optical Drive: DVD-RW AD5260S-0B 24X SAT
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...