Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα you tube σε android TV box


sakkisaa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα

έχω αγοράσει αυτό  http://www.banggood.com/H96-Pro-Amlogic-S912-Octa-core-3GB-RAM-16GB-ROM-TV-Box-p-1091054.html

το οποίο έχει ένα δικό το android launcher  όπως φαίνεται στη επισυναπτόμενη εικόνα.

 

Ποιο είναι το πρόβλημα:

Απεγκακτεστησα το προεγκατεστημένο You Τube γιατί φαινόταν τεράστια τα εικονίδια και εγκατέστησα το κανονικό You tube app από το play store.

To οποίο  ανοίγει άλλα δεν φορτώνει - παίζει τα video όχι μόνο στη εφαρμογή άλλα και σε οποιοδήποτε browser  από τον οποίο θα προσπαθήσω να μπω στο You Τube.

Έκανα εκκαθαρίσεις μνήμης απεγκαταστάσεις  Reset κλπ άλλα πάλι αν απεγκαταστήσω τη πρωτοποθετημένη εφαρμογή του You Τube γίνεται το ίδιο.

 

 

post-188467-0-75050800-1484165369_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα

έχω αγοράσει αυτό  http://www.banggood.com/H96-Pro-Amlogic-S912-Octa-core-3GB-RAM-16GB-ROM-TV-Box-p-1091054.html

το οποίο έχει ένα δικό το android launcher  όπως φαίνεται στη επισυναπτόμενη εικόνα.

 

Ποιο είναι το πρόβλημα:

Απεγκακτεστησα το προεγκατεστημένο You Τube γιατί φαινόταν τεράστια τα εικονίδια και εγκατέστησα το κανονικό You tube app από το play store.

To οποίο  ανοίγει άλλα δεν φορτώνει - παίζει τα video όχι μόνο στη εφαρμογή άλλα και σε οποιοδήποτε browser  από τον οποίο θα προσπαθήσω να μπω στο You Τube.

Έκανα εκκαθαρίσεις μνήμης απεγκαταστάσεις  Reset κλπ άλλα πάλι αν απεγκαταστήσω τη πρωτοποθετημένη εφαρμογή του You Τube γίνεται το ίδιο.

 

Καλημέρα.

 

Για δες εδώ μήπως σε βοηθήσει κάτι από αυτά

 

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/610437-alfawise-h96-pro-android-6-0-3-32gb-gig-lan-dual-wifi-and-bt?p=616000#post616000

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να κατεβάσεις το youtube app for android tv (αναφέρεται στο λινκ του stark). Το youtube app από το play store δεν δουλεύει σωστά (πλέον) στα tv boxes.

Αλλιώς youtube μέσα από το kodi.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ευχαριστώ πολύ παίδες.  :-D

 

Το  YouTube for Android TV δουλεύει άλλα είναι χάλια σαν εφαρμογή (τεράστια εικονίδια, μειωμένες λειτουργίες κλπ).

Άλλα αφού δουλεύει οκ, γίνεται η δουλειά μας.

 

Συνεχίζει όμως να μην παίζει video από οποιοδήποτε browser  από τον οποίο θα προσπαθήσω να μπω στο You Τube.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα,έχω ένα θέμα με το tv box μου,μπαίνοντας σε site να δω ταινία την φορτώνει αλλά μετά βγάζει error,τη μπορώ να κάνω 

20210506_230305.jpg

Επεξ/σία από nikosfc729
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, micos000 είπε

Μέσα από κινητό παίζουν; Με ποιον browser είσαι;

παίζουν από κινητό κανονικά,και opera και chrome και Firefox χρησιμοποίησα 

χρειάζεται να κατεβάσω κανένα flash????

59 λεπτά πριν, micos000 είπε

Μέσα από κινητό παίζουν; Με ποιον browser είσαι;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Flash δεν μπορείς να κατεβάσεις γιατί δεν δουλεύει πλέον. Τι android έχει το μποξάκι και ποιον επεξεργαστή; Έχω δει κάποια προβλήματα σε allwinner επεξεργαστές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, micos000 είπε

Flash δεν μπορείς να κατεβάσεις γιατί δεν δουλεύει πλέον. Τι android έχει το μποξάκι και ποιον επεξεργαστή; Έχω δει κάποια προβλήματα σε allwinner επεξεργαστές

αυτά είναι χαρακτηριστικά υου

 

Screenshot_20210508-203428_Chrome.jpg

Επεξ/σία από nikosfc729
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό είναι. Τουλάχιστον από χαρακτηριστικά είναι κομπλέ με s905x3 που είναι καινούργιος επεξεργαστής και αρκετή μνήμη. Από άλλο mirror πέραν του userload έχεις δοκιμάσει; Στο κάνει και σε άλλα stream sites;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, micos000 είπε

Πολύ καλό είναι. Τουλάχιστον από χαρακτηριστικά είναι κομπλέ με s905x3 που είναι καινούργιος επεξεργαστής και αρκετή μνήμη. Από άλλο mirror πέραν του userload έχεις δοκιμάσει; Στο κάνει και σε άλλα stream sites;

ναι σχεδόν σε όλα δεν μου τα παίζει,γιαυτό απευθύνθηκα εδώ γιατί δεν ξέρω τι να κάνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...