Προς το περιεχόμενο
Συνδεθείτε  
ilias_72

backup & επεξεργασία σε άλλο mac

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα!
έχω ένα macbook με 500gb ssd το οποιο περιλαμβάνει κάποια από τη μουσική μου κ το οποιο χρησιμοποιώ κυρίως για μουσική επαγγελματικά(serato, traktor, ableton). έχω επίσης έναν 500gb εξωτερικό στον οποιο κάνω αντιγραφή τη μουσική μου μια στο τόσο.

θέλω να κάνω τα εξής... θέλω να παίρνω backup πιο συχνά κ σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω το TimeMachine. Θέλω όμως τον εξωτερικό σκληρό να τον συνδέω στο Mac Mini που έχω κ να μπορώ εκεί να πραγματοποιώ κάποιες αλλαγές κ μετά να πηγαίνω πίσω στο MacBook k να το ενημερώνω... αυτό γίνεται με το TimeMachine ή χρειάζεται άλλο λογισμικό κ ποιό?

Σκέφτηκα πριν αρχίσω τις δοκιμές με το TimeMachine να ρωτήσω τους ειδικούς...

Ευχαριστώ!

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι κάνει το timemachine συγχρονισμό. Backup ναι. Ίσως μέσο cloud,Dropbox και τέτοια.

Άλλη λύση είναι προγραμμα που να συγχρονίζει τα αρχεία στο σκληρό και αντίστοιχα στον άλλο υπολογιστή. Ψάχνεις δηλαδή για προγραμμα συγχρονισμού.

• Like 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δεν νομίζω ότι κάνει το timemachine συγχρονισμό. Backup ναι. Ίσως μέσο cloud,Dropbox και τέτοια.

Άλλη λύση είναι προγραμμα που να συγχρονίζει τα αρχεία στο σκληρό και αντίστοιχα στον άλλο υπολογιστή. Ψάχνεις δηλαδή για προγραμμα συγχρονισμού.

ευχαριστώ για την απάντηση!

κάποιο πρόγραμμα που θα πρότεινες για αυτό?

ευχαριστώ κ πάλι 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ηλία μπορείς με το ChronoSync ή κάποιο παρόμοιο από http://alternativeto.net/software/chronosync/

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
Συνδεθείτε  
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.