Προς το περιεχόμενο

backup & επεξεργασία σε άλλο mac


ilias_72

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα!
έχω ένα macbook με 500gb ssd το οποιο περιλαμβάνει κάποια από τη μουσική μου κ το οποιο χρησιμοποιώ κυρίως για μουσική επαγγελματικά(serato, traktor, ableton). έχω επίσης έναν 500gb εξωτερικό στον οποιο κάνω αντιγραφή τη μουσική μου μια στο τόσο.

θέλω να κάνω τα εξής... θέλω να παίρνω backup πιο συχνά κ σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω το TimeMachine. Θέλω όμως τον εξωτερικό σκληρό να τον συνδέω στο Mac Mini που έχω κ να μπορώ εκεί να πραγματοποιώ κάποιες αλλαγές κ μετά να πηγαίνω πίσω στο MacBook k να το ενημερώνω... αυτό γίνεται με το TimeMachine ή χρειάζεται άλλο λογισμικό κ ποιό?

Σκέφτηκα πριν αρχίσω τις δοκιμές με το TimeMachine να ρωτήσω τους ειδικούς...

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι κάνει το timemachine συγχρονισμό. Backup ναι. Ίσως μέσο cloud,Dropbox και τέτοια.

Άλλη λύση είναι προγραμμα που να συγχρονίζει τα αρχεία στο σκληρό και αντίστοιχα στον άλλο υπολογιστή. Ψάχνεις δηλαδή για προγραμμα συγχρονισμού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι κάνει το timemachine συγχρονισμό. Backup ναι. Ίσως μέσο cloud,Dropbox και τέτοια.

Άλλη λύση είναι προγραμμα που να συγχρονίζει τα αρχεία στο σκληρό και αντίστοιχα στον άλλο υπολογιστή. Ψάχνεις δηλαδή για προγραμμα συγχρονισμού.

 

ευχαριστώ για την απάντηση!

κάποιο πρόγραμμα που θα πρότεινες για αυτό?

ευχαριστώ κ πάλι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...