Προς το περιεχόμενο

Λήξη ισχύος ταυτοτήτων με συντμήσεις


gregdel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νόμιζα ότι ήταν τρολλάρισμα όταν το άκουσα στο ραδιόφωνο αλλά το επιβεβαίωσα με τηλέφωνο στο τμήμα ταυτοτήτων της ασφάλειας.

 

Όσες ταυτότητες έχουν συντμήσεις δεν ισχύουν πλέον από 1/1/2017 (π.χ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗ αντί για ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ στον τόπο γέννησης!

 

Πρόβλημα θα έχετε σίγουρα όσοι θα βγάλουν διαβατήριο, όπου και ακυρώνουν την "προβληματική" ταυτότητα.

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει κανένα θέμα με ταξίδι προς το εξωτερικό... ας μας ενημερώσει κάποιος καθώς έχω ταξίδι τέλη του μήνα!

 

Φυσικά, για να μην πλήττουμε, θέλει στη συνέχεια ενημέρωση τράπεζών, εφορίας κλπ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νόμιζα ότι ήταν τρολλάρισμα όταν το άκουσα στο ραδιόφωνο αλλά το επιβεβαίωσα με τηλέφωνο στο τμήμα ταυτοτήτων της ασφάλειας.

 

Όσες ταυτότητες έχουν συντμήσεις δεν ισχύουν πλέον από 1/1/2017 (π.χ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗ αντί για ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ στον τόπο γέννησης!

 

Πρόβλημα θα έχετε σίγουρα όσοι θα βγάλουν διαβατήριο, όπου και ακυρώνουν την "προβληματική" ταυτότητα.

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει κανένα θέμα με ταξίδι προς το εξωτερικό... ας μας ενημερώσει κάποιος καθώς έχω ταξίδι τέλη του μήνα!

 

Φυσικά, για να μην πλήττουμε, θέλει στη συνέχεια ενημέρωση τράπεζών, εφορίας κλπ.

 

Ανανέωσα διαβατήριο με ταυτότητα του 1988 και με σύντμηση (ΦΘ/ΔΑ, αντί για ΦΘΙΩΤΙΔΑ) στις 10/01. Στο αστυνομικό τμήμα μου είπαν ότι μπορεί να είχα πρόβλημα με τη σύντμηση, αλλά τελικά το βγάλανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει μόνο για τις κλασικές συντμήσεις με κάθετο, ή και για την τελεία; Εγώ π.χ. έχω τόπο γέννησης "Ν. ΙΩΝΙΑ".

Δεν ξέρω... πάρε τηλ. στην ασφάλεια...

 

@nikko_ Θεσσαλονίκη από όσο ξέρω δεν βγάζουν διαβατήριο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...