Προς το περιεχόμενο

Αναβαθμιση υπολογιστη εως 800ευρω


geokav

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποσό που διαθέτουμε : 800ευρω

Χρήση υπολογιστή :Browsing,video editing και gaming(fsx,assetto corsa,ir racing,project cars)

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε:Adobe premiere,sony vegas(Δεν εχω καταληξει),arduino coding

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη. Εχω μια dell u2312hm οποτε οχι.

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? Υπαρχουν καθως και κουτι.

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). Δεν εχω προβλημα.

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? Δεν με πειραζει.

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο?Θα στηθει απο εμενα.

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο .Windows 10,Manjaro linux dual boot να μην περιλαμβανονται στην τιμη(windows).

 

Η υπαρχουσα συνθεση μ ειναι

cpu a10 5800k

mb gigabyte GA-F2A85X-UP4

ram 8gb της kingston

Τροφοδοτικο corsair cx600

και θα γινει htpc

Υπαρχουν ακομα ενας ssd 120 samsung και 1tb hdd.

Περιμενω τις γνωμες σας..

Επεξ/σία από geokav
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι,καθαρα σε ερασιτεχνικη,εχω ξεκινησει εδω και λιγο καιρο και με την συνθεση που εχω μου βγαινει η πιστη στο editing k rendering.

Μιλαμε για 1080 σε 60fps,για μεγαλυτερη αναλυση δεν το κοβω να κανω την υπερβαση σε συντομο χρονικο διαστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...