Προς το περιεχόμενο

Το Laptop μου πηγαίνει μόνο του σε αναμονή/sleep!


Tsalikis177

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδή η μπαταρία έχει αχρηστευτεί, την έχω βγάλει εντελώς. Δεν έχει να κάνει όμως...

 

το λαπτοπ μου πηγαίνει σε sleep μετά από 4-5 λεπτά αδράνιας, ενώ στις ρυθμίσεις το έχω να μην πηγαίνει ποτέ.

 

έβαλα ένα παιχνίδι να κατέβει και σε 4-5 λεπτά έκλεισε η οθόνη και πήγε σε αναμουνί.

 

τι φταίει?

 

screenshot_17.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή η μπαταρία έχει αχρηστευτεί, την έχω βγάλει εντελώς. Δεν έχει να κάνει όμως...

 

το λαπτοπ μου πηγαίνει σε sleep μετά από 4-5 λεπτά αδράνιας, ενώ στις ρυθμίσεις το έχω να μην πηγαίνει ποτέ.

 

έβαλα ένα παιχνίδι να κατέβει και σε 4-5 λεπτά έκλεισε η οθόνη και πήγε σε αναμουνί.

 

τι φταίει?

 

screenshot_17.jpg

Σε τι πήγε;  B)

 

Λοιπόν πέρα απο την πλάκα, πες μας το λειτουργικό που έχεις και από εκεί και πέρα μπαίνει σε αναμονή σταθερά μετά απο πέντε λεπτά αδράνειας; Μήπως απλά σβήνει η οθόνη και νομίζεις οτι πάει σε αναμονή; Στο κάνει ΚΑΘΕ φορά ή κάποιες φορες το κάνει και καποιες αλλες οχι;

 

Αν το 5 λεπτά ειναι σταθερό δες τις ρυθμίσεις ενεργείας και βάλει σε όλα (σβήσιμο οθονης, δίσκων, κλπ) κάτι αλλο συγκεκριμενο

πχ 20 λεπτα. Αν επιμένει, επελεξε κάποιο αλλο πακέτο διαχείρησης (πχ υψηλής απόδοσης) και κάνε το ίδιο (συγκεκριμένους χρόνους σε όλα).

 

Χρονομετρησε αν κλέινει σταθερα σε αυτους τους χρόνους ή με τυχαία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...