Προς το περιεχόμενο

Επιστροφη ηλεκτρονικου τσγιαρου γινεται?


Dr4In

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, πηγε και αγορασε ο αδερφος μου προχθες ενα ηλεκτρονικο τσιγαρο 140€ (στο Gearbest κοστιζει μολις 50€) ο αδερφος μου ειχε κοψει το τσιγαρο και αυτο δεν μπορω να καταλαβω γιατι το αγορασε, τελος παντων περασε 1 μερα χρησης και λεει πως το μετανιωσε και με εβαλε να το πουλησω εδω.

Η ερωτηση μου ειναι, αντι να το πουλησω γινεται να το παω πισω και να παρω τα χρηματα μου? Με καλυπτει ο νομος? Εν το μεταξυ δεν εκοψαν αποδειξη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πούλα το. Η μόνη λύση.

 

Από τη στιγμή που δεν υπάρχει καν απόδειξη, το προϊόν δε πουλήθηκε ποτέ. Δε θα σου επιστρέψουν χρήματα. Το πιθανότερο είναι να σου πουν ότι δε το αγόρασες καν από αυτούς, αφού δεν έχεις απόδειξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που μου αρέσει είναι ότι γράφεις κιόλας ότι στο Gearbest έχει μόλις 50€ αλλά παρόλα αυτά την αγγελία την έβαλες στα 120€.

 

Όπως και να έχει επιστροφή χωρίς απόδειξη δεν υφίσταται και μπράβο που αφήσατε τον μαγαζάτορα να σας πιάσει τον κώλο κανονικότατα. 

 

Εμ σας το πούλησε στην διπλή τιμή εμ δεν έκοψε και απόδειξη. Και γαμώ τα μεροκάματα του κάνατε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει και φορτιστή και 2 μπαταρίες μαζί.

 

120 πάλι πολλά είναι, αλλά κανά 90άρι όλο το πακέτο, ειδικά αν χρησιμοποιήθηκε μόνο 1-2 μέρες, για πλάκα φεύγει.

Τουλάχιστον είσαι τυχερός που αγόρασε το πιο δημοφιλές πακέτο της αγοράς αυτήν την στιγμή και όχι κανά σκουπίδι

που δεν πουλιέται με τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δε χανεις τιποτα να πας και να ρωτησεις. Φυσικά το κανεις σήμερα κιολας αν ειναι. Το ότι δεν εδωσαν αποδειξη ενδέχεται και να λειτουργήσει υπέρ, αν φοβηθούν πχ. οτι θα τους δημιουργήσεις κανενα πρόβλημα.

 

Αλλιως παρε κανένα πιστωτικό να αγοράσεις αναλώσιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πάει στο μαγαζί να πει θέλω να το επιστρέψω. Αν αρχίσουν τα περίεργα ας πει δεν καταλάβαβα ότι δεν μου βάλατε απόδειξη στη σακούλα κτλ. Στη χειρότερη ας απειλήσει ότι θα τους καταγγείλει που δεν του έδωσαν απόδειξη.

 

Όσο για το ότι έδωσε τόσα λεφτά (χωρίς απόδειξη) ενώ μπορούσε να το βρει στη μισή τιμή, ασχολίαστο...

Τουλάχιστον υπάρχουν και "έντιμοι παράνομοι" που ναι μεν δε σου κόβουν απόδειξη, αλλά σου αφαιρούν από την τιμή τον φόρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...