Προς το περιεχόμενο
Xristalif

πρόβλημα σε βίντεο..

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρεται!.. εχω ενα πρόβλημα στον υπολογιστή οπου ενω βλέπω ταινιες περνανε οριζόντιες γραμμες και καποιες φορες και καθετες..  εχω windows 10 και nvidia.. το προβλημα προέκυψε ξαφνήκα χωρις να πειράξω κατι, το κανει κυρίος στις ταινιες και οχι καπου αλου, ( youtube, παιχνιδια) ισως να το ειχα προσέξει στο youtube μια με δυο φορες... εχω δοκιμασει με αρκετα προγράματα ταινιων, επίσης εχω κάνει ολες τις δοκιμές στις ρυθμισεις τις nvidia που αναφερουνε κιολας σε παρόμιες περιπτωσεις, εχω δοκιμασει με αλλη κάρτα και εχω κανει φορματ αλλα εξακολουθεί να μου το κανει..  αν γνωρίζει κάποιος κατι η εχει κάποια ιδέα θα ήτανε μεγάλη βοήθεια.. Ευχαριστώ!

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς ανέβασε κάπου ένα μικρό βίντεο για να καταλάβουμε ακριβώς τι εννοείς.

Οι γραμμές αυτές έχουν κάποιο χρώμα ή είναι ποιο πολύ σαν "σπάσιμο" στην εικόνα;

Στο mpc-hc πήγαινε View->options->video->Frame synchronization και τσεκάρισε vsync και accurate vsync ή αν είναι τσεκαρισμένα ξετσεκάρισε τα και ξαναδοκίμασε.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

καλησπερα και ευχαριστω για την απάντηση..  οι γραμμες ειναι σαν σπασιμο τις εικονας..  κοιταξα στο mpc-mc γιατι αυτο το προγραμα χρησιμοποιω κιολας αλλα δεν μπορω να βρω αυτη την ρυθμιση (Frame synchronization)

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Σόρυ ήμουν σε άλλη έκδοση του mpc.

Βάλε μια ταινία να παίζει και πάτα CTRL+T και θα εμφανίσει δύο κόκκινες γραμμές που θα μετακινούνται στην εικόνα από αριστερά προς τα δεξιά. Πάτα v (το Αγγλικό v) (ή  μενού View->Render settings->vsync και τσεκάρισε το vsync) για να ενεργοποιήσει τον συγχρονισμό και δες πως πάει. Αν δε στρώσει τσεκάρισε και το accurate ή το alternate μήπως και σταματήσει τα σπασίματα.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

ενταξει φιλε το εκανα και το τσεκαρα, προς το παρον ολλα καλα, αν και δεν μου το κανει συνεχεια, θα δω πως θα παει..

ευχαριστω πολυ φιλε μου!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.