Προς το περιεχόμενο

Προβλημα στη θυρα HDMI της καρτας.


bergoulan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα ομαδα. Εχω το εξης προβλημα : Προσφατα μου εστειλαν το PC απο Ελλαδα στο εξωτερικο.
Το κουτι ηρθε ψιλο γαμημενο αλλα ηλπιζα να ειναι ολα οκ με το hardware. Συνδεω λοιπον τα παντα κανονικα και δεν αναγνωριζει η οθονη μου την καρτα γραφικων μεσω του HDMI output. 
Ενω λειτουργει κανονικα αν την συνδεσω στον επεξεργαστη ή τεσπα στην αλλη θυρα HDMI.
Ρωταω λοιπον : Ποια η πιθανοτητα να εχει γαμηθει η καρτα μου; Πως θα το καταλαβω; 
Επισης προσπαθω να κανω update τα drivers αλλα οταν ανοιγω το Catalyst Center μου λεει οτι δεν υπαρχει εγκαταστημενο προγραμμα οδηγησης γραφικων.

Τι μπορω να κανω; Ευχαριστω για το χρονο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα - πρώτα άνοιξε το κουτί και επιβεβαίωσε ότι η κάρτα σου πατάει κανονικά και δεν έχει ξεκουμπώσει (έστω και λίγο) κατά τη μεταφορά, από κανένα κοπάνημα. Βάλ'την καλά στην υποδοχή, τσέκαρε τα καλώδια αν είναι καλά κουμπωμένα και ξαναδοκίμασε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα Ορεστη, ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση. Ειμαι σχετικα ασχετος απο hardware και φοβαμαι μη κανω καμια μαλακια αλλα θα δοκιμασω και θα σου πω αν παρατηρω κατι περιεργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...