Προς το περιεχόμενο

Σημαντική αύξηση συνδρομητών για το Netflix και 1000 ώρες νέου προγράμματος για το 2017


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως θα πλήρωνα 10€ αν έρθει με υπότιτλους για όλες τις σειρές του.

Όχι επειδή δεν μπορώ να βρω το ίδιο περιεχόμενο " τζαμπα "

Αλλά επειδή θέλω να συνεχιστεί το Game of thrones, to west word, άλλες καλές σειρές και όταν θες κάτι να συνεχιστεί, πρέπει οι παραγωγοί του να πληρωθούν για να συνεχίσουν να δημιουργούν ωραία πράγματα , είτε είναι σειρά, είτε video games, είτε μουσική, πρέπει με κάποιο τρόπο να δείξεις έμπρακτα τη στήριξη σου. Οπότε γιαυτό θα πλήρωνα.

 

αυτό βέβαια είναι λίγο σαν την κότα και το αυγό.

 

θεωρώ πως αν αυξάνονται οι χρήστες τόσο αυξάνονται και οι "υποχρεώσεις" του netflix - μέχρι στιγμής, όσο περνάει ο καιρός τόσο περισσότεροι υπότιτλοι (και περιεχόμενο) μπαίνουν.

 

αν η υπηρεσία δεν έχει απήχηση, ε δε νομίζω να κάτσουν να ασχοληθούν ιδιαίτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν φέρουν ελληνικούς υποτίτλους ή συνεργαστούν με τα εδώ site why not.... Το πρόβλημα με το διαθέσιμο περιεχόμενο λύνεται με dns καλύτερα αντί vpn. Με υποτίτλους όμως δεν....

Η καλύτερη φάση θα ήταν συνεργασία με xsubz και subztv και πιστεύω αρκετοί θα πλήρωναν με τη λογική βέβαια της shared 4Κ συνδρομής (για πολλούς). 12 ευρώ / 4 = 3 ευρώ το μήνα για καλή ποιότητα εικόνας και μάλιστα για κάθε ποιότητα σύνδεσης στο internet. 

 Έλεος ένας λόγος που έχω το Netflix είναι επειδή όσους υποτίτλους έχει να διαβάζονται, εάν είναι να έχουν τα ίδια χάλια με τα sites που ανέφερες άστο να λείπει. Αρκετά πονάνε τα μάτια μας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δοκιμασα για ενα μηνα,καλο μεν αλλα οταν σου δινει το 1/10 των επιλογων που εχεις σε  uk και us τι να το κανεις.δεν ξερω αν δινει παραπανω γκαμα σε ελλαδα παρα απο την κυπρο αλλα εδω ειναι ελεεινο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό ομολογώ ότι δεν ήξερα ότι μπορεί να γίνει.. πώς γίνεται; 

 

 

http://news.softpedia.com/news/how-to-add-custom-subtitles-to-netflix-498579.shtml

 

Κάποτε υπήρχε μια υπηρεσία που σου παρείχε το περιεχόμενο όλων των netflix παγκοσμίως, με μια μικρή έξτρα συνδρομή. Πλέον το έκοψαν. Ετσι θα άξιζε, αλλά τώρα δυστυχώς δεν έχει μεγάλη ποικιλία και καθυστερεί χαρακτηριστικά να ανεβάσει επεισόδια σειρών που δεν είναι δικής του παραγωγής. 

 

Στο εξωτερικό πάντως είναι τόσο δεδομένο να έχεις συνδρομή netflix ( και spotify ) όσο το να έχεις τηλεόραση σπίτι σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαστε ολοι τυφλοι ουτε κουφοι .

Επισης δεν βλεπετε ουτε ταινιες ουτε σειρες βλεπετε κλασματα αυτων .

 

 

Γιατί δεν συμβιβαζόμαστε όλοι με τις μέτριες ποιότητες, τα άθλια cams, τον άθλιο ήχο, τους κινέζικους υπότιτλους κάτω από τους ελληνικούς, κλπ κλπ. Για κάποιους είναι οκ βέβαια, οπότε ...περί ορέξεως! :)

Ρε μαγκες, δεν παλευεστε εσεις οι 2. Πατε να πουλησετε τον αερα ανωτεροτητας και premiumilas και μου λετε για το netflix. Δηλαδη, για ονομα. Δεν ξερω αν ειναι καλυτερο του kodi μιας και δεν βλεπω kodi αλλα....το netflix 4k ειναι χειροτερο απο ενα br 1080p. Οποτε αν απολαμβανετε το netflix, και κουφοι και τυφλοι ειστε XD

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαγκες, δεν παλευεστε εσεις οι 2. Πατε να πουλησετε τον αερα ανωτεροτητας και premiumilas και μου λετε για το netflix. Δηλαδη, για ονομα. Δεν ξερω αν ειναι καλυτερο του kodi μιας και δεν βλεπω kodi αλλα....το netflix 4k ειναι χειροτερο απο ενα br 1080p. Οποτε αν απολαμβανετε το netflix, και κουφοι και τυφλοι ειστε XD

 

Μάλλον η σύνδεση σου είναι χάλια, δεν εξηγείται αλλιώς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω εγώ κάτι... Αν ο φίλος μου που είναι Αγγλία, μοιραστεί το account με μένα που είμαι Ελλάδα, εγώ τι περιεχόμενο θα έχω;; Ελληνικό ή Αγγλικό;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ρε μαγκες, δεν παλευεστε εσεις οι 2. Πατε να πουλησετε τον αερα ανωτεροτητας και premiumilas και μου λετε για το netflix. Δηλαδη, για ονομα. Δεν ξερω αν ειναι καλυτερο του kodi μιας και δεν βλεπω kodi αλλα....το netflix 4k ειναι χειροτερο απο ενα br 1080p. Οποτε αν απολαμβανετε το netflix, και κουφοι και τυφλοι ειστε XD

 

Μάλιστα... Αέρας ανωτερότητας επειδή θέλουμε να έχουμε καλή εικόνα και ήχο! Τότε, ναι, μου αρέσει αυτή η ανωτερότητα. Κάποιος βέβαια ταυτόχρονα χαίρεται που κατεβάζει μια ολόκληρη ταινία σε 300mb και νομίζει πως κάτι βλέπει, αλλά ας μη του χαλάσω την αυταπάτη! :P

 

btw το netflix το απολαμβάνω σε full HD, όπως και το amazon prime (απίστευτος ήχος 5.1).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν χρησιμοποιεις Kodi παιρνεις την αποφαση οτι θα κανεις ΤΕΡΑΣΤΙΑ εκπτωση σε εικονα και ηχο. Fact! Προσωπικα δεν εχω πετυχει αρχειο με μεγαλυτερο bitrate απο 2.1 Mbps.

 

Απλα υπαρχουν ταινιες αλλα κυριως σειρες που συνειδητα αποφασιζεις οτι θα τις δω εκει διοτι δεν με πειραζει η χαμηλη ποιοτητα και με βολευει αφανταστα οτι μπορω να δω οτι θελω με μεγαλη ευκολια.

 

Οπως υπαρχουν βεβαια και αμετρητες ταινιες που πρεπει να τις δεις με το μεγαλο bitrate που τους αξιζει. 

 

Τωρα αν βλεπεις τα παντα στο Kodi, ε τοτε εχουμε θεμα  :-D  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα... Αέρας ανωτερότητας επειδή θέλουμε να έχουμε καλή εικόνα και ήχο! Τότε, ναι, μου αρέσει αυτή η ανωτερότητα. Κάποιος βέβαια ταυτόχρονα χαίρεται που κατεβάζει μια ολόκληρη ταινία σε 300mb και νομίζει πως κάτι βλέπει, αλλά ας μη του χαλάσω την αυταπάτη! :P

 

btw το netflix το απολαμβάνω σε full HD, όπως και το amazon prime (απίστευτος ήχος 5.1).

 

Ολα ειναι θεμα αναγκης του καθενος. Για μενα που δεν με τρελαινει να δω κατι σε 4κ ουτε να εχω ηχο 5.1 (γιατι δεν εχω καν συστημα για τετοιο ηχο, αλλα απο την αλλη θελω ποικιλια και ολα με υποτιτλους διοτι τα αγγλικα μου δεν μου επιτρεπουν, τοτε το netflix δεν με καλυπτει ουτε στο ελαχιστο, και απο την αλλη το kodi με το exodus κουμπωμενο πανω του, ειναι το απολυτο εργαλειο.

Για καποιον αλλον με καλο ηχοσυστημα, και με την αναγκη να βλεπει τα 4κ και που να μην τον νοιαζει η ποικιλια, και να βλεπει μονο οτι εχει βγει με υποτιτλους ('η  να μην τον νοιαζουν οι υποτιτλοι), προφανως και θα επιλεξει το netflix. 

Αν καποια στιγμη υποτιτλιστουν ολα, ή βγει ενα πιο ευκολο συστημα για να περαστουν οι υπαρχοντες απο τα γνωστα sites, ευχαριστως να δωσω το δεκαρικο γιατι ξερω οτι θα πιασει τοπο. Την τωρινη στιγμη, το θεωρω χαμενα λεφτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον η σύνδεση σου είναι χάλια, δεν εξηγείται αλλιώς.

Ναι, 50αρα vdsl εχω. Το αντιστοιχο επιχειρημα θα χρησιμοποιησει και ο αλλος για το kodi. Δεν σαρεσει η εικονα? Η συνδεση σου φταιει, δεν εξηγειται αλλιως! Το να εχω απλα πιο υψηλα standards απο σενα, τον billdano και τον fotis13 δεν παιζει...

 

 

 

Μάλιστα... Αέρας ανωτερότητας επειδή θέλουμε να έχουμε καλή εικόνα και ήχο! Τότε, ναι, μου αρέσει αυτή η ανωτερότητα. Κάποιος βέβαια ταυτόχρονα χαίρεται που κατεβάζει μια ολόκληρη ταινία σε 300mb και νομίζει πως κάτι βλέπει, αλλά ας μη του χαλάσω την αυταπάτη! :P

 

btw το netflix το απολαμβάνω σε full HD, όπως και το amazon prime (απίστευτος ήχος 5.1).

Αφου καταλαβες τι ειπα, γιατι κανεις οτι δεν καταλαβες? Εσυ και ο fotis13 χαρακτηριζεται τον τυπο που βλεπει kodi "τυφλο κουφο με κινεζε υποτιτλους" και ξερω γω τι αλλο επειδη βλεπει "χαμηλης ποιοτητας stream". Το point λοιπον ειναι οτι το netflix δεν εχει καν top ποιοτητα εικονας, οποτε αντιστοιχα οι χαρακτηρισμοι που εκανες σε αυτον θα μπορουσαν καλλιστα να ισχυουν για σενα και για τον fotis13. 

 

Εγω που θα μπορουσα να βλεπω 4k br, με τον δικο σου αερα ανωτεροτητας θα γραφα 

 

"καποιος (εσυ εν προκειμενω) χαιρεται που streamari μια ολοκληρη ταινια σε 20gb και νομιζει πως κατι βλεπει, αλλα ας μη του χαλασω την αυταπατη".

 

Για μενα λοιπον που βλεπω μονο 4k br, εσυ και ο fotis13 αυταπαταστε αν νομιζετε οτι εχετε καλη εικονα και ηχο απο το netflix. Απλα ειστε τυφλοι και κουφοι και εχετε χαμηλα standards ;)

 

PS1. Ακου εκει full HD και 5.1!! Καλωσηρθες στο 2005? 

 

ΟΤ τωρα, καλουτσικο το netflix απλα εχει χαμηλο bitrate (οπως και ολα stream) και σε σκοτεινες σκηνες (ιδιως οταν παιζει μπολικη δραση) καταστρεφει την εικονα. Για πιο χαλαρες ταινιες ειναι πολυ καλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fact! όταν χρησιμοποιείς addons στο kodi παίρνεις την απόφαση να κάνεις έκπτωση στην εικόνα, στο kodi μπορείς να δεις ολόκληρο br 40-50 γίγα με HD ήχο ακόμα και 4κ

Οταν χρησιμοποιεις Kodi παιρνεις την αποφαση οτι θα κανεις ΤΕΡΑΣΤΙΑ εκπτωση σε εικονα και ηχο. Fact! Προσωπικα δεν εχω πετυχει αρχειο με μεγαλυτερο bitrate απο 2.1 Mbps.

 

Απλα υπαρχουν ταινιες αλλα κυριως σειρες που συνειδητα αποφασιζεις οτι θα τις δω εκει διοτι δεν με πειραζει η χαμηλη ποιοτητα και με βολευει αφανταστα οτι μπορω να δω οτι θελω με μεγαλη ευκολια.

 

Οπως υπαρχουν βεβαια και αμετρητες ταινιες που πρεπει να τις δεις με το μεγαλο bitrate που τους αξιζει. 

 

Τωρα αν βλεπεις τα παντα στο Kodi, ε τοτε εχουμε θεμα  :-D  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουμε και εμείς τα φτωχαδάκια που δεν μπορούμε να πληρώνουμε το νετφλιχ, και την βγάζουμε με κοδι.υπάρχουμε και εμείς.

 

@για τον μπιλ και ότι έγραψε για τους χρήστες κοδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα ειναι θεμα χρηματων και τροπου ζωης

Οταν ο αλλος βλεπει στην οθονη του pc ή σε μια τηλεορασουλα 32΄΄ μια χαρα ειναι το KODI για να βλεπεις καμια σειρα

Δεν εχουν ολοι τα φραγκα για τηλεοραση 70αρα OLED συνδρομες netflix nova ote  Iphone Mac Porsche κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...