Προς το περιεχόμενο

Νέες πληροφορίες και φωτογραφία του Galaxy S8 που αποκαλύπτεται στις 29 Μαρτίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Αυτό που σε κάθε άρθρο θα υπάρχουν τα ίδια άτομα να μας λένε πόσο οπισθοδρομικό είναι το iPhone με ξεπερνά σε αυτό το Forum. Με είδηση της Samsung ξεκινήσαμε στο iPhone καταλήξαμε. Τελικά γύρω γύρω μπούρδες και μπαμ στην μέση πάντα το iPhone. Άμα ήταν τόσο άσχημο και αδιάφορο δεν θα σας απασχολούσε σε κάθε μα σε κάθε άρθρο που δεν έχει να κάνει με τα iPhone.

 

Το αστείο είναι πως στο 99% των περιπτώσεων, το ξεκινάνε μόνοι τους! Υπάρχει μια λέξη για αυτό αλλά ας μην κάνω την κατάσταση χειρότερη... :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Το αστείο είναι πως στο 99% των περιπτώσεων, το ξεκινάνε μόνοι τους! Υπάρχει μια λέξη για αυτό αλλά ας μην κάνω την κατάσταση χειρότερη... :P

+1

Το ειπες νομιζω και μονος σου:

 

Θα περιμένουμε τώρα με αγωνία το S8 που δεν θα μοιάζει με τίποτα από όσα έχουμε δει εως τώρα... Oh wait!  :P

 

Σοβαρά τώρα: έτσι και βάλει πίσω τον αισθητήρια για το ξεκλείδωμα και ειδικά εκεί κοντά στην κάμερα (για την έχεις συνεχώς γεμάτη δαχτυλιές), bye bye από εμένα που τα τελευταία χρόνια αγόραζα πάντα τη "ναυαρχίδα" τους (από διαστροφή ίσως...) 

 

Απειρα παραδειγματα που απο το πουθενα ξεκινανε μονοι τους να αναφερονται στο εκαστοτε "αντιπαλο δεος".

Πχ σε αρθρο για iphone που γινεται συζητηση για το κουμπι του καινουριου iphone 7:

 

Και εγώ σου ξαναλέω ότι οθόνες όπως αυτές της Samsung ή των περισσότερων Android συσκευών γνωστές και ώς Edge to Edge είναι χάλι μαύρο, ότι και καλά μπορείς και χρησιμοποιείς το Edge δίχως να πατήσει η παλάμη σου καταλάθος την οθόνη και να σου σπάσει στο τέλος τα νεύρα.

 

Φυσικα, αντιστοιχα παραδειγματα υπαρχουν σε αρθρα για samsung/android και καποιος θα εμφανιστει να πει κατι ασχετο με τη συζητηση(οχι οπως εδω που γινεται συζητηση για το μεγεθος οθονης, διαστασεις και bezels) για να αναφερθει στο iphone.

 

 

-----------------------------------------

 

Προσωπικα θα προτιμουσα να εβγαινε και μια εκδοση flat, να μην ειναι ολες οι εκδοσεις με edge οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αστείο είναι πως στο 99% των περιπτώσεων, το ξεκινάνε μόνοι τους! Υπάρχει μια λέξη για αυτό αλλά ας μην κάνω την κατάσταση χειρότερη... :P

 

Άσε μας ρε billdano και εσύ και ο Neg όταν έχετε PMS σας βαριέται όλο το insomnia. Εγώ γράφω τρία μηνύματα την βδομάδα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

Το ειπες νομιζω και μονος σου:

 

 

Απειρα παραδειγματα που απο το πουθενα ξεκινανε μονοι τους να αναφερονται στο εκαστοτε "αντιπαλο δεος".

Πχ σε αρθρο για iphone που γινετια συζητηση για το κουμπι του καινουριου iphone 7:

 

 

Φυσικα, αντιστοιχα 

Όταν φυσικά το αντίπαλο δέος έχετε σε κάθε άρθρο να μας πει πόσο Last year είναι το κινητό λόγω των Bezels και επαναλαμβάνετε σε κάθε άρθρο για το πόσο γαματος είναι ο ανταγνωνισμός των Android συσκευών τον οποίο πρέπει να ακολουθήσει με τα Bezels. Πάνω από ένα χρόνο από τα ίδια άτομα με αρχηγό εσένα με τις ίδιες εικόνες, λες και δεν βαριέστε τα ίδια και τα ίδια και μετά σας πειράζουν οι απαντήσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αστείο είναι πως στο 99% των περιπτώσεων, το ξεκινάνε μόνοι τους! Υπάρχει μια λέξη για αυτό αλλά ας μην κάνω την κατάσταση χειρότερη... :P

Και πριν αλέκτωρ λαλήσει τρις, 2 ασχετα μηνυματα με το θεμα που συζηταμε με billdanos και nickelodeon:

 

Όταν φυσικά το αντίπαλο δέος έχετε σε κάθε άρθρο να μας πει πόσο Last year είναι το κινητό λόγω των Bezels και επαναλαμβάνετε σε κάθε άρθρο για το πόσο γαματος είναι ο ανταγνωνισμός των Android συσκευών τον οποίο πρέπει να ακολουθήσει με τα Bezels. Πάνω από ένα χρόνο από τα ίδια άτομα με αρχηγό εσένα με τις ίδιες εικόνες, λες και δεν βαριέστε τα ίδια και τα ίδια και μετά σας πειράζουν οι απαντήσεις;

Αυτό που σε κάθε άρθρο θα υπάρχουν τα ίδια άτομα να μας λένε πόσο οπισθοδρομικό είναι το iPhone με ξεπερνά σε αυτό το Forum. Με είδηση της Samsung ξεκινήσαμε στο iPhone καταλήξαμε. Τελικά γύρω γύρω μπούρδες και μπαμ στην μέση πάντα το iPhone. Άμα ήταν τόσο άσχημο και αδιάφορο δεν θα σας απασχολούσε σε κάθε μα σε κάθε άρθρο που δεν έχει να κάνει με τα iPhone.

 

Πως την ειπες αυτην την λεξη billdanos?

 

...bye bye από εμένα που τα τελευταία χρόνια αγόραζα πάντα τη "ναυαρχίδα" τους (από διαστροφή ίσως...) 

 

 

----------------------------------------------------

 

Το ζουμι παντως της υποθεσης ειναι που θα βαλουν τον αισθητηρα αναγνωρισης και αν θα ειναι ενσωματωμενος στην οθονη. Το κοβω αρκετα δυσκολο, για να δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Άσε μας ρε billdano και εσύ και ο Neg όταν έχετε PMS σας βαριέται όλο το insomnia. Εγώ γράφω τρία μηνύματα την βδομάδα.

 

Α με το "κιλό" πάει? Λίγα και καλά ας πούμε? 

 

Αφού μόνος σου το ξεκίνησες, γιατί απορείς μετά? Επειδή δεν συμφωνούν όλοι με όσα λες? :P

 

Αρχίζει και ο άλλος μετά τα ίδια κατεβατά και ...ΖΖΖζζζΖΖΖζζζζΖΖΖΖζζζζ

 

:)

και πριν αλέκτωρ λαλήσει τρις...

 

Δε νομίζω Τάκη... Από τη στιγμή που "γουστάρετε" τέτοιες αντιπαραθέσεις και τις επιδιώκετε αρχικά ξεκινώντας το "χορό", δεν γίνεται να σας χαλάσουμε το χατίρι. Χορεύουμε? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω Τάκη... Από τη στιγμή που "γουστάρετε" τέτοιες αντιπαραθέσεις και τις επιδιώκετε αρχικά ξεκινώντας το "χορό", δεν γίνεται να σας χαλάσουμε το χατίρι. Χορεύουμε? :P

Συζητηση γινεται για το θεμα του μεγεθους οθονης , των bezel και του αισθητηρα αποτυπωματων στα κινητα.

 

Οτι μερικοι δεν ειναι ικανοι να συμμετασχουν στη συζητηση και πετανε ασχετα πραγματα, δεν θα ενοχλησει ιδιαιτερα εμενα, εσενα ή τον nickelodeon να συζηταμε(ή να "χορευουμε" ) για το θεμα της οθονης κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αποσπώμενη μπαταρία θα έχει;

 

Αστείο...

Συζητηση γινεται για το θεμα του μεγεθους οθονης , των bezel και του αισθητηρα αποτυπωματων στα κινητα.

 

Οτι μερικοι δεν ειναι ικανοι να συμμετασχουν στη συζητηση και πετανε ασχετα πραγματα, δεν θα ενοχλησει ιδιαιτερα εμενα, εσενα ή τον nickelodeon να συζηταμε(ή να "χορευουμε" ) για το θεμα της οθονης κλπ.

 

Είναι θέμα κατανόησης πάντα, τα έχουμε πει 1.000.000 φορές! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι θέμα κατανόησης πάντα, τα έχουμε πει 1.000.000 φορές! :)

+1

Mερικοι αδυνατουν να κατανοησουν και την πιο απλη συζητηση και πετανε ασχετα μηνυματα λογω εμμονων τους. Αρκετα συζητησαμε για αυτο ομως.

 

Εσυ θα προτιμουσες flat ή edge εκδοση?

Eγω προσωπικα θα προτιμουσα flat, ακομα και αν εχουν λυθει τελειως τα θεματα χειρισμου με την edge οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α με το "κιλό" πάει? Λίγα και καλά ας πούμε? 

 

Αφού μόνος σου το ξεκίνησες, γιατί απορείς μετά? Επειδή δεν συμφωνούν όλοι με όσα λες? :P

 

Αρχίζει και ο άλλος μετά τα ίδια κατεβατά και ...ΖΖΖζζζΖΖΖζζζζΖΖΖΖζζζζ

 

:)

 

Δε νομίζω Τάκη... Από τη στιγμή που "γουστάρετε" τέτοιες αντιπαραθέσεις και τις επιδιώκετε αρχικά ξεκινώντας το "χορό", δεν γίνεται να σας χαλάσουμε το χατίρι. Χορεύουμε? :P

 

Σε τεχνολογικό φόρουμ, συγνώμη που με συναρπάζουν οι νέες τεχνολογίες και κατακρίνω τον οπισθοδρομησμό, συγνώμη που συγκρίνω τις νέες τεχνολογίες με τις παλαιές για να στηρίξω κάποια συμπεράσματα που βγάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

+1

Mερικοι αδυνατουν να κατανοησουν και την πιο απλη συζητηση και πετανε ασχετα μηνυματα. Αρκετα συζητησαμε για αυτο ομως.

 

Εσυ θα προτιμουσες flat ή edge εκδοση?

Eγω προσωπικα θα προτιμουσα flat, ακομα και αν εχουν λυθει τελειως τα θεματα χειρισμου με την edge οθονη.

 

Όχι εύκολη απάντηση. Για το χειρισμό προτιμώ flat, ενώ για το "μάτι" edge. Το S7 edge το έδιωξα γιατί ενώ ήταν πανέμορφο, κάθε φορά που βιαζόμουν να γράψω κάτι κλπ, έβριζα ασύστολα... 

 

Συνεπώς αν δεν κάνουν κάτι ώστε να βελτιώσουν το χειρισμό σε μια edge οθόνη, τότε προτιμώ flat. Πάντως δε νομίζω να είναι ακατόρθωτο στο να προσέξουν κάποιες λεπτομέρειες που αφορούν τις άκρες (θα έλεγα πως αυτό θα λυθεί αν η apple βγάλει edge screen, αλλά θα πέσετε πάλι να με φάτε :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι εύκολη απάντηση. Για το χειρισμό προτιμώ flat, ενώ για το "μάτι" edge. Το S7 edge το έδιωξα γιατί ενώ ήταν πανέμορφο, κάθε φορά που βιαζόμουν να γράψω κάτι κλπ, έβριζα ασύστολα... 

 

Συνεπώς αν δεν κάνουν κάτι ώστε να βελτιώσουν το χειρισμό σε μια edge οθόνη, τότε προτιμώ flat. Πάντως δε νομίζω να είναι ακατόρθωτο στο να προσέξουν κάποιες λεπτομέρειες που αφορούν τις άκρες (θα έλεγα πως αυτό θα λυθεί αν η apple βγάλει edge screen, αλλά θα πέσετε πάλι να με φάτε :P )

Προσωπικα , προτιμω flat ακομα και αν δεν υπαρχει κανενα θεμα χειρισμου στην edge οθονη.

 

Η edge οθονη δεν μου αρεσει οταν βλεπω μια ταινια/φωτογραφια/βιντεο και ειναι και πιο ευαλωτη/ευθραστη σε μια πτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ηχειάκι σταθερά ένα, λίγο και σε κακή θέση.

Το Home βγήκε για να μεγαλώσει η οθόνη.... πιό κάτω και πιό μικρό δέν θα με χάλαγε να υπάρχει.

Κατά τα άλλα.... S7 χωρίς Home button.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δει την πλειοψηφια να θελει 6" γιατι εγω δεν το εχω δει. Αν ηταν ετσι το iphone plus θα πωλουσε πολυ περισσοτερο απο το μικρο. ΠΑρολο οτι το μικρο ειναι κατω απο 5" που σημαινει οτι δεν ειναι πολυ βολικο καθως οι 4,7" ειναι αρκετα μικρες, εν τουτοις πουλαει πολυ.

Αυτο σημαινει οτι ο κοσμος δεν ειναι ακραιος οπως η αποψη που εκφραζεις και θελει μια μεση κατασταση, καπου στις 5"-5,5" με μαζεμενα μπεζελ ομως

 

 

 

Φιλε μου διαφωνω. Μεχρι ενα σημειο ισχυει αυτο που λες, αλλα οταν πας σε 6" οθονη, και καθολου μπεζελ να μην εχεις, το δαχτυλο σου δεν φτανει ουτε μεχρι τη μιση οθονη. Αυτο απο μονο του κανει μη βολικο το πραγμα... Τωρα το να εχεις 4,7" αι φον με μπεζελ, ειναι σιγουρα ενοχλητικο, αλλα χειριζεσαι μεγαλο μερος της οθονης. Το να εχεις 5,5" χωρις μπεζελ, ειναι ισως ιδανικο, γιατι πιανεις πολυ μεγαλο μερος οθονης, το να πας ομως απο εκει και πανω, εχει δεν εχει μπεζελ, ειναι μη πρακτικο για τον πολυ κοσμο..

Τωρα καποιοι που θελετε να βλεπετε ταινιες, παρτε ταμπλετ.

 

Το θεμα ειναι οτι θα φανει ποσο λαθος επιλογη ειναι η μη υπαρξη μικρων διαστασεων και θα γυρισουν.

ΤΟ iPhone plus πιστεύω δεν το προτιμάει ο κόσμος γιατί σε μέγεθος tablet έχει οθόνη μικρότερη από το note

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...