Προς το περιεχόμενο

iPhone 7 με νέο φινίρισμα, χωρίς θύρα ακουστικών, ανανεωμένη κάμερα, και με αντοχή στο νερό


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ορθή παρατήρηση! Ποιός ο λόγος να βγάλεις το 3.5 mm headphone jack, απο τι στιγμή που πάλι δίνεις εναλλακτική με διαφορετικό καλώδιο? Η απάντηση είναι απλή: ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΠΡΟΪΟΝΤΑ ΤΗΣ Γ@ΜΗΜΕΝΗΣ APPLE και όχι για κανέναν άλλο λόγο. Ούτε για πρακτικούς λόγους, ούτε για τεχνολογικούς, ούτε για τίποτε άλλο. Πάρτε το χαμπάρι!!!

ρε τυπε τσιλαρε βαλανε δευτερο ηχειο εκει που δεν γινοταν αλλιως καλα κανανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολύ ορθή παρατήρηση! Ποιός ο λόγος να βγάλεις το 3.5 mm headphone jack, απο τι στιγμή που πάλι δίνεις εναλλακτική με διαφορετικό καλώδιο? Η απάντηση είναι απλή: ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΠΡΟΪΟΝΤΑ ΤΗΣ Γ@ΜΗΜΕΝΗΣ APPLE και όχι για κανέναν άλλο λόγο. Ούτε για πρακτικούς λόγους, ούτε για τεχνολογικούς, ούτε για τίποτε άλλο. Πάρτε το χαμπάρι!!!

Ωπα φιλαράκι είπαμε Hater αλλά χαλάρωσε λιγάκι έτσι; Δεν πάτε καλά μερικοί εδω μέσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε την θυρα ακουστικων, για το κεντρικο κουμπι της σαμσουνγκ πες μας,

ποσο χρήσιμο ειναι και ποσο λειτουργικο και οτι πρεπει να μεινει ετσι για παντα επειδη βολεύει αφάνταστα.

Προσωπικα με βολευει και η samsung ειχε και την προνοητικοτητα να μην το κανει τεραστιο.

Θα φυγει καποια στιγμη και θα παει σε onscreen button.

 

Το ημιμετρο της apple δεν πιστευω θα το ακολουθησει του χρονου. (κουμπι που πιανει χωρο, αλλα φαινεται να εχει κακη αισθηση πατηματος)

Για τετοια gimmick, καλη ειναι η apple.

http://www.theverge.com/2016/9/7/12827772/iphone-7-plus-photos-video-hands-on

Another thing I tried: the new home button, which uses a "taptic engine" to give you physical feedback when you press it — it's pressure sensitive, too, so it can tell if you really mean to press it or just tap it. And it's awful. On a MacBook trackpad, you get this uncanny feeling that you're actually hitting a button. On the iPhone, the whole bottom of the phone just sort of "kicks." It's not bad haptics like you remember, with weird vibration, it's just a new kind of bad haptics. It doesn't feel like a button at all. It's a bummer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα με βολευει και η samsung ειχε και την προνοητικοτητα να μην το κανει τεραστιο.

Θα φυγει καποια στιγμη και θα παει σε onscreen button.

 

Το ημιμετρο της apple δεν θα το ακολουθησει του χρονου. (κουμπι που πιανει χωρο, αλλα φαινεται να εχει κακη αισθηση πατηματος)

http://www.theverge.com/2016/9/7/12827772/iphone-7-plus-photos-video-hands-on

Αντί να δοκιμάσεις κάτι μόνος σου, ποστάρεις συνεχώς άρθρα τρίτων. Όταν θα βγει στα καταστήματα όπως θα πάμε οι περισσότεροι πήγαινε και εσύ και δοκίμασε το κουμπί και τότε σχημάτισε γνώμη. Ψάχνεις σε κάθε άρθρο της Apple να βγάλεις από την μύγα ξίγκι. Το έχουμε καταλάβει ότι γουστάρεις Android συσκευές, δεν χρειάζεται να μας πείσεις σε κάθε άρθρο, αγοραστές Apple είμαστε και δεν αλλάζουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί να δοκιμάσεις κάτι μόνος σου, ποστάρεις συνεχώς άρθρα τρίτων. Όταν θα βγει στα καταστήματα όπως θα πάμε οι περισσότεροι πήγαινε και εσύ και δοκίμασε το κουμπί και τότε σχημάτισε γνώμη. Ψάχνεις σε κάθε άρθρο της Apple να βγάλεις από την μύγα ξίγκι. Το έχουμε καταλάβει ότι γουστάρεις Android συσκευές, δεν χρειάζεται να μας πείσεις σε κάθε άρθρο, αγοραστές Apple είμαστε και δεν αλλάζουμε.

Κατσε να σε βοηθησω ξανα στην αναγνωση:

Προσωπικα με βολευει και η samsung ειχε και την προνοητικοτητα να μην το κανει τεραστιο.

Θα φυγει καποια στιγμη και θα παει σε onscreen button.

 

Το ημιμετρο της apple δεν πιστευω θα το ακολουθησει του χρονου. (κουμπι που πιανει χωρο, αλλα φαινεται να εχει κακη αισθηση πατηματος)

Για τετοια gimmick, καλη ειναι η apple.

http://www.theverge.com/2016/9/7/12827772/iphone-7-plus-photos-video-hands-on

 

Τα υπολοιπα ασχετα που γραφεις ειναι λογικα οταν για πολλοστη φορα αδυνατεις να καταλαβεις απλα πραγματα, εγω προσωπικα θα συνεχισω να χρησιμοποιω και android και ios και mac os x.

 

Υ.Γ.: Το παραπανω ποστ γραφτηκε απο ενα macbook air.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε να σε βοηθησω ξανα στην αναγνωση:

Και εγώ σου ξαναλέω ότι οθόνες όπως αυτές της Samsung ή των περισσότερων Android συσκευών γνωστές και ώς Edge to Edge είναι χάλι μαύρο, ότι και καλά μπορείς και χρησιμοποιείς το Edge δίχως να πατήσει η παλάμη σου καταλάθος την οθόνη και να σου σπάσει στο τέλος τα νεύρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό επίσημη ιστοσελίδα Apple για την μπαταρία του iPhone 7 και 7 Plus....

 

For the 4.7-inch model, audio playback drops from 50 hours on the iPhone 6s to 40 hours on the iPhone 7.

 

For the 5.5-incher, audio playback falls from 80 hours to 60 hours.

 

Talk-time is down from 24 hours to 21 hours.

 

Συγκρίνεις audio playback με ενσύρματα ακουστικά και audio playback με ασύρματα (wireless). Ομοίως και για το talk-time.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

"Κολλημένος" με την Apple δεν είμαι, αν και την εκτιμώ ιδιαίτερα για τις συσκευές που βγάζει.

 

:D  Μου βγήκε ο freddo από την μύτη !!!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ σου ξαναλέω ότι οθόνες όπως αυτές της Samsung ή των περισσότερων Android συσκευών γνωστές και ώς Edge to Edge είναι χάλι μαύρο, ότι και καλά μπορείς και χρησιμοποιείς το Edge δίχως να πατήσει η παλάμη σου καταλάθος την οθόνη και να σου σπάσει στο τέλος τα νεύρα.

Ξεχασες να πεις και για την υπερθερμανση του πλανητη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχασες να πεις και για την υπερθερμανση του πλανητη.

Έλα πόσταρε μερικά ακόμα πληρωμένα άρθρα της Samsung για να μου αποδείξεις πόσο λάθος έχω και το πόσο εργονομικές είναι οι Edge οθόνες στην καθημερινή χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα πόσταρε μερικά ακόμα πληρωμένα άρθρα της Samsung για να μου αποδείξεις πόσο λάθος έχω και το πόσο εργονομικές είναι οι Edge οθόνες στην καθημερινή χρήση.

Και για τα μνημονια πες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για τα μνημονια πες!

Εντάξει δεν έχει άλλο νόημα η παραπάνω συζήτηση, αφού δεν θες να δεις την πραγματικότητα και αρχίζεις τις γελοιότητες τότε κάτσε στην γυάλα της Samsung και του ανώτερου Android, αλλά τουλάχιστον μην μας ζαλίζεις σε κάθε άρθρο που έχει να κάνει με την Apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δεν έχει άλλο νόημα η παραπάνω συζήτηση, αφού δεν θες να δεις την πραγματικότητα και αρχίζεις τις γελοιότητες τότε κάτσε στην γυάλα της Samsung και του ανώτερου Android, αλλά τουλάχιστον μην μας ζαλίζεις σε κάθε άρθρο που έχει να κάνει με την Apple.

(btw, πολλοστo μηνυμα που γραφω απο το apple macbook air μου)

Με στεναχωρεις, γιατι δεν ξαναδιαβασες τα ποστ.

 

Κατσε να σε βοηθησω:

Ασε την θυρα ακουστικων, για το κεντρικο κουμπι της σαμσουνγκ πες μας,

ποσο χρήσιμο ειναι και ποσο λειτουργικο και οτι πρεπει να μεινει ετσι για παντα επειδη βολεύει αφάνταστα.

Μου εγινε μια ερωτηση για τη samsung και το κουμπι της σε σχεση με την apple και απαντησα.

 

Μετα αρχισες το παραληρημα σου.

Παρε βαθια ανασα και ξαναδιαβασε τα ποστ. Ισως σε βοηθησει να μην κανεις χαρακτηρισμους λογω ανυπαρξιας επιχειρηματων. Ισως βεβαια τοσο να μπορεις.

 

Καλη συνεχεια, δεν θα σε ακολουθησω σε αυτο το επιπεδο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

, ότι και καλά μπορείς και χρησιμοποιείς το Edge δίχως να πατήσει η παλάμη σου καταλάθος την οθόνη και να σου σπάσει στο τέλος τα νεύρα.

δεν ισχυει αυτό όχι άλλο καραμελααααα :X  :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...