Προς το περιεχόμενο

Αγορά κλειδιού win 10


alex22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα παιδιά, να ρωτήσω κάτι γιατί έχω μπερδευτεί. Βρήκα στο digital master κλειδί για win 10 home english edition με 39 ευρώ. επειδή θέλω να τα αγοράσω αυθεντικά, είναι legit αυτή η φάση? Μου φαίνεται περίεργο το ότι το πουλάνε τόσο φθηνά...

 

Έχω ξαναγοράσει απτο σαιτ, μια χαρά είναι τα παιδιά απλά δε καταλαβαίνω που τα βρίσκουν αυτά τα κλειδιά + θα λειτουργεί για καινούργιο tower που έφτιαξα? Γράφει ότι είναι oem, έχω μπερδευτεί με το αν τα oem και dsp δουλεύουν σε custom pc.

 

thanks προκαταβολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα παιδιά, να ρωτήσω κάτι γιατί έχω μπερδευτεί. Βρήκα στο digital master κλειδί για win 10 home english edition με 39 ευρώ. επειδή θέλω να τα αγοράσω αυθεντικά, είναι legit αυτή η φάση? Μου φαίνεται περίεργο το ότι το πουλάνε τόσο φθηνά...

 

Έχω ξαναγοράσει απτο σαιτ, μια χαρά είναι τα παιδιά απλά δε καταλαβαίνω που τα βρίσκουν αυτά τα κλειδιά + θα λειτουργεί για καινούργιο tower που έφτιαξα? Γράφει ότι είναι oem, έχω μπερδευτεί με το αν τα oem και dsp δουλεύουν σε custom pc.

 

thanks προκαταβολικά

Οι διαφορές μεταξύ DSP και Retail είναι αδειοδοτικές ως επί το πλείστον και είναι οι εξής:

1) Η DSP έκδοση δεν έχει τεχνική υποστήριξη από την Microsoft, αλλά από τον OEM. H Retail έχει υποστήριξη straight from Microsoft Hellas.

2) Η άδεια μιας DSP έκδοσης, αφορά έναν υπολογιστή και μόνο, και μπορεί να εγκατασταθεί μόνο σε ένα PC. Κατά την ενεργοποίηση διαβάζει τον τύπο του chipset και διάφορες άλλες πληροφορίες, και τις στέλνει στον Activation server. Εάν στο μέλλον προσπαθήσεις να κάνεις ενεργοποίηση τα ίδια Windows, σε άλλο PC θα δεις ότι δε γίνεται. Αντιθέτως η Retail έκδοση δεν έχει τέτοιο περιορισμό. Μπορείς να την εγκαταστήσεις σε όσα PC θέλεις. Kαι φυσικά δεν εννοώ ταυτοχρόνως.

3) Σαν λειτουργικό είναι απολύτως όμοια.

4) Διαφορά στη τιμή.

Δεν υπάρχει καμία διαφορά μεταξύ των αδειών, οσον αφορά τα Windows Updates.

 

με ένα απλό googlarisma θα έβρισκες σε γειτονικό forum

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρωτάω όμως αν αυτό το κλειδί είναι legit και αν όντως θα δουλεύει, δεν έχω πρόβλημα με την τιμή.


στον nev πήγαινε η από πάνω απάντηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρωτάω όμως αν αυτό το κλειδί είναι legit και αν όντως θα δουλεύει, δεν έχω πρόβλημα με την τιμή.

στον nev πήγαινε η από πάνω απάντηση...

γιατί δεν βάζεις μια αγγελία στο forum

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι διαφορές μεταξύ DSP και Retail είναι αδειοδοτικές ως επί το πλείστον και είναι οι εξής:

1) Η DSP έκδοση δεν έχει τεχνική υποστήριξη από την Microsoft, αλλά από τον OEM. H Retail έχει υποστήριξη straight from Microsoft Hellas.

2) Η άδεια μιας DSP έκδοσης, αφορά έναν υπολογιστή και μόνο, και μπορεί να εγκατασταθεί μόνο σε ένα PC. Κατά την ενεργοποίηση διαβάζει τον τύπο του chipset και διάφορες άλλες πληροφορίες, και τις στέλνει στον Activation server. Εάν στο μέλλον προσπαθήσεις να κάνεις ενεργοποίηση τα ίδια Windows, σε άλλο PC θα δεις ότι δε γίνεται. Αντιθέτως η Retail έκδοση δεν έχει τέτοιο περιορισμό. Μπορείς να την εγκαταστήσεις σε όσα PC θέλεις. Kαι φυσικά δεν εννοώ ταυτοχρόνως.

3) Σαν λειτουργικό είναι απολύτως όμοια.

4) Διαφορά στη τιμή.

Δεν υπάρχει καμία διαφορά μεταξύ των αδειών, οσον αφορά τα Windows Updates.

 

με ένα απλό googlarisma θα έβρισκες σε γειτονικό forum

 

Πάντως απότι έχω διαβάσει τώρα πια μια άδεια win 10 "κλειδώνει" στο λογαριασμό microsoft που έχεις, οπότε αν αλλάξεις pc (όπως έκανα εγώ με win 10 από αναβάθμιση από 8 αυθεντικά) απλά μπαίνεις με τον microsoft account και έχεις πάλι αυθεντικά win. δεν κλειδώνουν πια στο hardware. εκτός κι αν είναι διαφορετικά για oem εκδόσεις. εγώ πήρα με 30 ευρώ απευθείας απτη microsoft τα win 8 και μετά έκανα το free upgrade στα 10

γιατί δεν βάζεις μια αγγελία στο forum

 

Γιατί να βάλω αγγελία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ενδεχομένως κατοχυρώνεται η άδεια στον λογαριασμό σου, άν φυσικά έχεις λογαριασμό microsoft και όχι τοπικό- ακόμη κι αν προχωρήσεις σε αλλαγή μητρικής (γιατί ουσιαστικά μόνο τότε χρειάζεται ξανά άδεια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως απότι έχω διαβάσει τώρα πια μια άδεια win 10 "κλειδώνει" στο λογαριασμό microsoft που έχεις, οπότε αν αλλάξεις pc (όπως έκανα εγώ με win 10 από αναβάθμιση από 8 αυθεντικά) απλά μπαίνεις με τον microsoft account και έχεις πάλι αυθεντικά win. δεν κλειδώνουν πια στο hardware. εκτός κι αν είναι διαφορετικά για oem εκδόσεις. εγώ πήρα με 30 ευρώ απευθείας απτη microsoft τα win 8 και μετά έκανα το free upgrade στα 10

 

Γιατί να βάλω αγγελία?

για να βρεις κλειδί μπορεί και ποιο φθηνά και να έχεις άμεση επαφή με το πωλητή (γνώμη μου) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δες εδώ USD $14.15 @GamesDeal

Αλλα

Τσαμπα και νομιμα εδω : https://www.microsoft.com/el-gr/accessibility/windows10upgrade

 

**απο την στιγμη που μενουμε/ζουμε ακομα στην Ελλαδα ολο και καποια αναπηρια θα εχουμε ! ! ! ! **

 

ή

παρε απο τον γερμανο , με 7€ , [ 1831 κλειδια για 10αρια εχει δωσει ο τυπος και ειναι ακομα στο ebay me 99.8% feedback ]   εχω παρει για φιλο που του εβαλα σε ενα λαπτοπ και ειναι ΟΚ ( δεν ξερω για ποσο ομως  ) .

Ειχα παρει 2 , αλλα τελικα το ενα δεν χρειάστηκε γιατι ενεργοποιηθηκαν απο μονα τους χωρις να βαλω κωδικο .

Ηταν λαπτοπακι που εσκασε ο δισκος , του εβαλα δισκο  ( ειχε win 8 πριν ) του περασα τα windows 10 και αυτα ενεργοποιηθηκαν μονα τους , δεν ξερω πως .....

 

Anyway τωρα εχω ενα κλειδι εαν το θες ( απο τον γερμανο  Windows 10 Professional ( win 10 pro)32/64 Bits OEM Product Key     )

Επεξ/σία από villasg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για τις απαντησεις, τελικα λειτουργησαν τα σπασμενα 7αρια που ειχα, απλα αν δε λειτουργουσαν εναλλακτικα θα επαιρνα κλειδι (ωραιος ο γερμανος, αλλα σταματησε να πουλαει πια)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...
  • 5 μήνες μετά...
5 ώρες πριν, dimi.d είπε

Καλησπέρα, εχω mac και θα ηθελα να περασω λειτουργικο windows 10.

Που θα βρω activ key? νομιμο εννοειτε απο που προτεινετε να αγορασει τωρα καποιος?

https://www.microsoft.com/el-gr/windows/get-windows-10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...