Προς το περιεχόμενο

Google: Διαγραφή 1.7 δισεκατομμυρίου διαφημίσεων από το δίκτυο της για το 2016


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το tabloid clocking είναι μια μορφή απάτης όπου ο διαφημιζόμενος μεταμφιέζει τρόπον τινά το site του να φαίνεται ως ειδησεογραφικό ενώ στην ουσία προμοτάρει πολύ έντονα κάποιο προϊόν. Έτσι κάνει τη διαφήμιση να φαίνεται πιο αξιόπιστη. Άλλο να δεις μια διαφήμιση για χάπια αδυνατίσματος στο site του Μήτσου κι άλλο σε κάποιο που φαίνεται ως ειδησεογραφικό. Ειδικά αν η διαφήμιση είναι μέρος του περιεχομένου (βλέπε native advertising). Πολλές δε από τις ειδήσεις είναι εντελώς fake. Για παράδειγμα "Ποιο προϊόν χρησιμοποιεί η Μενεγάκη για να φαίνεται νεώτερη".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ η Google που σε έχει ρημάξει στο να σου κλέβει τα προσωπικά δεδομένα δεν σου φταίει,και σου φταίνε οι ψεύτικες διαφημίσεις ε ρε τζάμπο που σε χρειάζεται

για μένα προσωπικά δεν ξέρει τίποτα εκτός από αυτά που θέλω εγώ να ξέρει, ούτε ιστορικό κρατάω ούτε τοποθεσίες ούτε τίποτα, πότε logαρισμένος και mail μόνο από Windows Live Mail Client (το ξέρω με ξέρει , ξερενομαστε γενικά), τώρα αν κάποιοι δεν ξέρουν να ρυθμίσουν τις συσκευές του για καλύτερη προστασία των δεδομένων τους μάλλον τους χρειάζεται τζαμπο...

 

ps

τα παραπάνω είναι και ένας λόγος που δεν αναβάθμισα σε windows 10 χωρίς να το πλατιάσω περαιτέρω, also οπως είπε και κάποιος φίλος παραπάνω Adblock και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θυμάμαι κάποια επίσημη αρχή να έχει αναθέσει στη goog κανονιστικό ρόλο επί του διαδικτύου, ούτε χρειάζεται να κάνει το batman για να μας προστατέψει από ανταγωνιστικές διαφημιστικές εταιρίες. Αυτές είναι φασιστικού τύπου πρωτοβουλίες προς ικανοποίηση των δικών της οικονομικών συμφερόντων.

 

Γιατί δεν αφαιρεί τις δικές της διαφημίσεις, οι οποίες έχουν μετατρέψει το διαδίκτυο σε χωματερή; Police State το διαδίκτυο με αρχιφύλακα τη goog.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μένα προσωπικά δεν ξέρει τίποτα εκτός από αυτά που θέλω εγώ να ξέρει, ούτε ιστορικό κρατάω ούτε τοποθεσίες ούτε τίποτα, πότε logαρισμένος και mail μόνο από Windows Live Mail Client (το ξέρω με ξέρει , ξερενομαστε γενικά), τώρα αν κάποιοι δεν ξέρουν να ρυθμίσουν τις συσκευές του για καλύτερη προστασία των δεδομένων τους μάλλον τους χρειάζεται τζαμπο...

 

ps

τα παραπάνω είναι και ένας λόγος που δεν αναβάθμισα σε windows 10 χωρίς να το πλατιάσω περαιτέρω, also οπως είπε και κάποιος φίλος παραπάνω Adblock και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

 

μια απλή επίσκεψη στον ιστό να πραγματοποιηθεί από τον υπολογιστή του σπιτιού σου ή καλύτερα ακόμα θα στο πω ποιο όμορφα στο ιντερνέτ απλά να συνδεθείς ήδη η Google γνωρίζει ποιος είσαι που είσαι και τι δουλειά κανεις.

όσο για τα άλλα σάιτ τα παράνομα ναι μπορούν να σου υποκλέψει στοιχεία μόνο αν κατεβάσεις η μπεις σε κάποιο περίεργο σάιτ .

εξακολουθω να πιστεύω ότι τα τζάμπο τα χρειάζεσαι .

 

εσύ αν νομίζεις ότι είσαι καλυμμένος και δεν σε ξέρει κανείς πλανιεσαι...αυτά που θέλεις εσύ να ξέρουν ?καλό .....δεν θα σε ρωτήσουν ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια απλή επίσκεψη στον ιστό να πραγματοποιηθεί από τον υπολογιστή του σπιτιού σου ή καλύτερα ακόμα θα στο πω ποιο όμορφα στο ιντερνέτ απλά να συνδεθείς ήδη η Google γνωρίζει ποιος είσαι που είσαι και τι δουλειά κανεις.

όσο για τα άλλα σάιτ τα παράνομα ναι μπορούν να σου υποκλέψει στοιχεία μόνο αν κατεβάσεις η μπεις σε κάποιο περίεργο σάιτ .

εξακολουθω να πιστεύω ότι τα τζάμπο τα χρειάζεσαι .

 

εσύ αν νομίζεις ότι είσαι καλυμμένος και δεν σε ξέρει κανείς πλανιεσαι...αυτά που θέλεις εσύ να ξέρουν ?καλό .....δεν θα σε ρωτήσουν ....

έλα σπίτι μου να πιεις ένα καφεδάκι και να κάτσεις λίγο στον υπολογιστή και κρίνε μετά, παράδειγμα, κάνω login στο γουγλη και αυτά που μου δείχνει (και σαν αποτελέσματα αναζήτησης, και στο Youtube και σε όποια υπηρεσία του μπώ) δεν έχουν καμία σχέση με τα ενδιαφέροντα μου, ότι ξέρει ποιος είμαι ξέρει, ότι ξέρει τι κάνω το ξέρει αλλά δεν μπορεί να τα χρησιμοποιήσει γιατί έτσι του έχω πει, όλα αυτά σε συνδυασμό με adblock και το hardware firewall που τρέχω μου δίνουν μια καλύτερη ασφάλεια από το 90% των χρηστών τουλάχιστον, αυτό που δεν μπορώ να αποφύγω είναι τις πληροφορίες μου που παίρνει από το κινητό που είναι πρακτικά μόνιμα λογκαρισμένο αλλά τι να κάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...