Προς το περιεχόμενο

απατη με εταιρεια


Elysian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια ενα γνωστο μου ατομο μεγαλης ηλκιας... εστειλε μνμ σε  μια  διαφημιστηκι εταιρεια  που διαφημιζουν και καλα οτι θα κερδιζε κατι    και + οτι χρεωθηκε τωρα  οταν βαζει καρτα παντα....της τα τρωει δλδ  ελεος τι πραγματα αυτα θα μου πειτε γτ εστειλε μνμ αλλα ενταξει μεγαλη ηληκια τελος παντων τωρα τι πρεπει να γινει για να σταματησει αυτο? να παρουμε τηλεφωνο τον παροχο να μπλοκαρει το ταδε αριθμο ? ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που μου αρέσει ειναι οτι ο "μεγαλης ηλικίας" κατάφερε να βρει το νούμερο να συντάξει το sms και να το στείλει

 

Γράψε εδω το νούμερο που έστειλε το sms να σου πουν οσοι ξέρουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ιδια μαλακια ειχε καταφερει ο πατερας μου .. πρεπει να ψαξεις στο ιντερνετ τον αριθμο και να στειλεις ενα μυνημα ωστε να διακοψεις την συνδρομη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω ειναι το 54444 :/  οποιος ξερει κατι ας πει σας ευχαριστω εμ ναι οι μεγαλοι καμια φορα δεν ξερω πως τα βρισκουν πως τα κανουν.... και μετα εμας λενε προσεχε τελος παντων σας ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσω μηνύματος sms: Οι συνδρομητές μπορούν να διαγραφούν ανά πάσα στιγμή στέλνοντας το μήνυμα TC STOP στο 54444, όπως αναφέρεται στην τοποθεσία web.

 

Με ένα απλό γκουγκλάρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έπρεπε οι εταιρίες κινητής να μπλοκάρουν αυτόματα τέτοιες χρεώσεις? Τι πάει να πει του τραβάνε αυτόματα τα λεφτά όταν βάζει κάρτα?

 

Ανάθεμα και αν υπάρχει κάποια νόμιμη χρήση αυτής της μεθόδου. Τι μπουρδελονόμοι είναι αυτοί που διέπουν την λειτουργία των εταιριών κινητής και την δυνατότητα να χρεώσει κάποιος όποιον γουστάρει? Αν είναι να πιάσω να το κάνω και εγώ. Έλεος...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έπρεπε οι εταιρίες κινητής να μπλοκάρουν αυτόματα τέτοιες χρεώσεις? Τι πάει να πει του τραβάνε αυτόματα τα λεφτά όταν βάζει κάρτα?

 

Ανάθεμα και αν υπάρχει κάποια νόμιμη χρήση αυτής της μεθόδου. Τι μπουρδελονόμοι είναι αυτοί που διέπουν την λειτουργία των εταιριών κινητής και την δυνατότητα να χρεώσει κάποιος όποιον γουστάρει? Αν είναι να πιάσω να το κάνω και εγώ. Έλεος...

Δεν ειναι ετσι οπως τα λες, τα 5ψηφια κάποιοι τα θέλουν και τα χρησιμοποιούν ειναι υπηρεσίες, το οτι εσεις στέλνεις sms εκει και γίνεσαι συνδρομητής τους δεν φταίνε οι εταιρείες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγες ημέρες το έπαθε ανηψιός μου αυτό απο αυτό το νούμερο 54444 .

Απλά πήρα τηλέφωνο στην vodafone και βάλαμε φραγή σε όλα τα 5ψήφια νούμερα απο Υπηρεσίες Πολυμεσικής Πληροφόρησης  και τέλος.

Εδώ για vodafone :http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=2340

Έχω την εντύπωση ότι και οι άλλες εταιρείες θα έχουν κάτι αντίστοιχο .  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζήτα από το πάροχο να μπλοκάρουν όλα τα 5ψήφια νούμερα. ίδιο πρόβλημα που είχε η μητέρα μου λύθηκε έτσι (βέβαια εκείνη δεν είχε στείλει μνμ σε κάποια τέτοια υπηρεσία όπως ο πατέρας σου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αυτο ομως δεν ειναι παρανομο γιατι εχω διαβασει οτι και χωρις να δωσεις τον αριθμο μπορει καποιες εταιρεις να σου στειλουν μνμ και να χρεωθεις.  ενταξει στην περιπτωση το ατομο τωρα εκανε το λαθος αλλα στις αλλες? κατι πρεπει να γινει να σταματησουν ολα αυτα δηλαδη πως εχουν αυτο το δικαιωμα να σου τρωνε τα χρηματα και δεν ειναι και αγνωστες εταιρειες δλδ στο σιτε λεει στοιχεια κτλπ δεν θα μπορει να τις σταματησουν?

 

σας ευχαριστω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αυτο ομως δεν ειναι παρανομο γιατι εχω διαβασει οτι και χωρις να δωσεις τον αριθμο μπορει καποιες εταιρεις να σου στειλουν μνμ και να χρεωθεις.  ενταξει στην περιπτωση το ατομο τωρα εκανε το λαθος αλλα στις αλλες? κατι πρεπει να γινει να σταματησουν ολα αυτα δηλαδη πως εχουν αυτο το δικαιωμα να σου τρωνε τα χρηματα και δεν ειναι και αγνωστες εταιρειες δλδ στο σιτε λεει στοιχεια κτλπ δεν θα μπορει να τις σταματησουν?

 

σας ευχαριστω 

Κάπου πατάνε και είναι καλυμμένοι δυστυχώς...και βγάζουν τζάμπα λεφτά. Μακάρι να ασχοληθούν και να μπορέσουν να τις κλείσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αυτο ομως δεν ειναι παρανομο γιατι εχω διαβασει οτι και χωρις να δωσεις τον αριθμο μπορει καποιες εταιρεις να σου στειλουν μνμ και να χρεωθεις.  ενταξει στην περιπτωση το ατομο τωρα εκανε το λαθος αλλα στις αλλες? κατι πρεπει να γινει να σταματησουν ολα αυτα δηλαδη πως εχουν αυτο το δικαιωμα να σου τρωνε τα χρηματα και δεν ειναι και αγνωστες εταιρειες δλδ στο σιτε λεει στοιχεια κτλπ δεν θα μπορει να τις σταματησουν?

 

σας ευχαριστω 

Οι  πάροχοι κάνουν τα στραβά μάτια, γιατί βγάζουν παντεσπάνι από τα 5ψήφια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...