Προς το περιεχόμενο

Οι αποστολές smartphones της Sony σημείωσαν πτώση 33%, στα 5,1 εκατομμύρια το Q4 2016


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

year-on-year

...σε σχέση με το αντίστοιχο οικονομικό τρίμηνο του 2015

 

Τίτλος είναι,όχι έπος.

 

Ζητούν αρθρογράφους στο gsmarena γιατί αυτός που έχουν τώρα γράφει και για ποιο timeline μιλάμε στον τίτλο και δεν τους κάνει. Στείλε ένα CV.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ας κατσουν να φτιαξουν εν σοβαρο ps5+vr και ας αφησουν τα κινητα στη samsung.

#ΕκαστοςΣτοΕιδοςΤου

γιατι samsung καλή είναι σε αυτο? απλά προσπαθεί παραπάνω τπτ αλλο μονο ποιοτιτκη δεν ειναι τελευταίο  καιρό.. καλά για software δεν το συζητάμε καν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το Ζ3 και δεν ξανασχοληθικα για κινητο.

Τελεια συσκευή.ουτε κιχ 2 χρονια.πανεμορφο.

Ενα φουκαριαρικο samsung S5 διπλα του ενος φιλου διχνει σαν πλαστικο παιχνιδι απο τα τζαμπο.

 

Yeap! Εχω Z3 compact 2 χρονια τωρα και ειναι σαν καινουριο. Έψαχνα κινητο που να μην ειναι σανιδα του σερφ, με hi-end (για την εποχη του) χαρακτηριστικα και ηταν μονοδρομος. Και ισως για compact κινητο να ειναι ακομη.

 

Η αληθεια ειναι οτι μετα απο Ζ3 και Ζ5 η sony δεν ειχε αξιολογη προταση για να ανταγωνιστει τους υπολοιπους. ΠΡΟΦΑΝΩΣ σε αυτο οφειλεται και η πτωση. Αυτο ισχυει και για αλλες εταιριες ομως, δεν ειναι καινουριο.

 

Αλλα αν θες να βρεις ξερολες, ειναι ευκολη η συνταγη: μπαινεις insomnia > διαλεγεις ενα οποιοδηποτε αρθρο > διαβαζεις comments.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά σαν συσκευες δεν τις εκτιμουσα μεχρι να βγει η σειρά Ζ. Απο την στιγμη που βγηκε πιστευω οτι η εταιρια εκανε στροφη 180 μοιρων. Ηταν η πρωτη συσκευη που πραγματικα μου εκανε κλικ σε ολα τα επιπεδα λες και την εφτιαξε για μενα. Μεγαλο πλεονεκτημα που η σειρα βγηκε αδιαβροχη (κατι που ο ανταγωνισμος πλασαρε αρκετα αργοτερα ειδικα σαν standart feature). Σιγουρα δεν ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει αλλα για καποιον που θελει κατι στιβαρο και ισορροπιμενο θεωρω οτι ειναι η καλυτερη επιλογη. Εχουν περασει απο τα χερια μου Ζ,Ζ2,Ζ3 και τωρα Ζ5 και αυτο που μπορω να πω ειναι οτι φαινεται σαν εταιρια αν και με μικρα σκαμπανεβασματα να ακουει τους καταναλωτες και να βελτιωνει εκει που πρεπει την σειρα.

 

Πριν πεσετε να με φατε για αυτα που λεω να σας ενημερωσσω οτι ειναι η γνωμη καποιου που θελει μονο μια συσκευη που να τον καλυπτει και να την παντρευεται. Οποτε σχολια του στυλ δεν εχει μεταπωλητικη αξια και κλειδωμενα bootloader ειναι απλα περιτα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η sony mobile είχε κέρδη όμως, η lg για παράδειγμα με περισσότερες πωλήσεις είχε 224 εκατομμύρια χασούρα, αν κυνηγας πωλήσεις με φθηνά κινητά γίνεται απλά μπαίνεις μέσα.. Επίσης κανένας Κινέζος κατασκευαστής δεν δίνει οικονομικά στοιχεία μόνο πωλήσεις.. γιατί άραγε??

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sony fan εδω. δεν μου πολυ κανει εντυπωση το νουμερο. υπαρχει κορεσμος στην αγορα. + οτι για εμενα ειναι θεμα design επειδη το ονομα της sony ειναι συνδεμενο και με το design μετα το αξεπεραστο design του original Ζ (c6603) καπου το εχασε μετα η sony πολλα bezels etc etc.

 

θα συμφωνησω με το φιλο πιο πανω οτι δινει πωλησεις και οχι οικονομικα στοιχεια.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Z5 και ειμαι μια χαρα. κανενα προβλημα και ας εχει παλιοτερο επεξεργαστη μιας και δεν με πειραζει και με καλυπτει σαν κινητο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία δούλεψα το Z3+ και το Z5 Premium. Υπέροχες συσκευές εφάμιλλες των ναυαρχίδων της Samy. Αλλά πρέπει κάποια πράγματα όπως τα τεράστια περιθώρια πάνω κάτω να τα βελτιώσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Sony πούλησε 5,1 εκατομμύρια smartphone( !; )

 

Αυτός είναι ο τίτλος.

Λίγα είναι σε σχέση με τα 1,5 δις που πουλήθηκαν συνολικά. Και είναι μόνο για το τελευταίο τρίμηνο.

 

 

 

 

 

Έχει κορεστεί η αγορά των smartphones ποσά πια να αγοράσει ο κόσμος

Nope. Αύξηση 3% είχε η αγορά. Στα 1,5 δις περίπου σύνολο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά σαν συσκευες δεν τις εκτιμουσα μεχρι να βγει η σειρά Ζ. Απο την στιγμη που βγηκε πιστευω οτι η εταιρια εκανε στροφη 180 μοιρων. Ηταν η πρωτη συσκευη που πραγματικα μου εκανε κλικ σε ολα τα επιπεδα λες και την εφτιαξε για μενα. Μεγαλο πλεονεκτημα που η σειρα βγηκε αδιαβροχη (κατι που ο ανταγωνισμος πλασαρε αρκετα αργοτερα ειδικα σαν standart feature). Σιγουρα δεν ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει αλλα για καποιον που θελει κατι στιβαρο και ισορροπιμενο θεωρω οτι ειναι η καλυτερη επιλογη. Εχουν περασει απο τα χερια μου Ζ,Ζ2,Ζ3 και τωρα Ζ5 και αυτο που μπορω να πω ειναι οτι φαινεται σαν εταιρια αν και με μικρα σκαμπανεβασματα να ακουει τους καταναλωτες και να βελτιωνει εκει που πρεπει την σειρα.

 

Πριν πεσετε να με φατε για αυτα που λεω να σας ενημερωσσω οτι ειναι η γνωμη καποιου που θελει μονο μια συσκευη που να τον καλυπτει και να την παντρευεται. Οποτε σχολια του στυλ δεν εχει μεταπωλητικη αξια και κλειδωμενα bootloader ειναι απλα περιτα.

Εγω να συμφωνησω θελω.

Εγω το ξεκλειδωσα,Z3, για να βαλω adblock.

Εδω σου λενε επισημα οτι και να κανεις το κινητο δεν κρασαρει,δεν χαλαει.

ROM custom δεν εχει νόημα σε κινητο με 3gb ram.

Aυτα χρειαζονται σε συσκευες με 1ram αντε 1,5ram.

Και αξια μεταπωλησης εχουν αφου το Ζ3 πωκειται αν είναι αριστο 200+ ευρω.σχεδον

3 ετη συσκευη.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...