Προς το περιεχόμενο

Στο 1,2% των συσκευών Android βρίσκεται το Nougat


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως περνάει ο καιρός, εξι εκδοσης εχουν περάσει απο τοτε που απέκτησα κινητό με Android και παω για την έβδομη, για την ιστορία το κινητό ηταν το Samsung Galaxy S IIhappy.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ έχω ένα S7 edge (μάλλον απο Γερμανία, σύμφωνα με το IMEI αλλά δεν ξέρω απο ποιον carrier, άραγε μπορώ κάπως να το βρω;) και δεν έχει έρθει ακόμα το nougat ρε γμτ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω μία φορά το μήνα θα έχουμε click bait το ίδιο άρθρο;

http://www.insomnia.gr/_/articles/google/android/το-nougat-βρίσκεται-στο-04-των-συσκευών-android-r13124

 

Αυτό το μήνα βέβαια σαν πρωτιά το flame το άρχισε administrator είναι μία πρωτιά και αυτό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε μηνα θα μπορουσαμε να κανουμε copy-paste τις απαντησεις σε αυτο το θρεντ αφου στην πραγματικοτητα δεν αλλαζει τιποτα...

 

Η σύγκριση με το iPhone δεν ειναι σωστη, εκτος αν μιλαμε για Nexus/Pixel. 

 

Ετσι παντως καθαρα για πληροφοριακους λόγους, το 94% των συσκευων Apple τρεχουν τουλαχιστον iOS 9 (ξερω ατομα με 5αρια που δεν αναβαθμιζουν επιτηδες μην πεσει η αποδοση). Το 76% τρεχει iOS 10 (εχουν δηλαδη τουλαχιστον iPhone 5)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χίλιες φορές Kit Kat παρά το γεροντίστικο, βαρετό Ios 10

 

Why Android malware scares are almost never as bad as they seem

 

 

So those reports about hundreds of millions of Android devices being "vulnerable" to this or that? In theory, if you go out of your way to disable all of Android's built-in safeguards, sure. In the real world, not so much.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε τι προβληματα εχει  ο κοσμος.Τα λεγομενα σου ερχονται σε αντιθεση με την υπογραφη σου.

Χιουμοριστικο σχολιο ειναι εξυπνακια.Δεν δινω ενα σκασμο λεφτα για το κινητο παιρνω ενα budget mid-high κινητο το οποιο κακομεταχειριζομαι στο επακρο με το που περασει ο χρονος μπορω ανετα να το σπρωξω και να παρω καποιο αλλο.Και περαν τουτου χωρις να βγαζω το τρελο χρημα η να μου περισσευουν πολλα δινω χρηματα σε φιλανθρωπια με παγια μηνιαια εντολη οποτε τις ξινιλες αλλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Να υποθέσω μία φορά το μήνα θα έχουμε click bait το ίδιο άρθρο;

http://www.insomnia.gr/_/articles/google/android/το-nougat-βρίσκεται-στο-04-των-συσκευών-android-r13124

 

Αυτό το μήνα βέβαια σαν πρωτιά το flame το άρχισε administrator είναι μία πρωτιά και αυτό!!!

 

Αν η αναφορά σε μια αδυναμία του λειτουργικού σε κάνει να αναστατώνεσαι, δεν φταίω εγώ! :) Είμαι και android χρήστης ταυτόχρονα και οφείλω να "γκρινιάζω" για όσα με ενοχλούν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι όχι καμία σχέση αγαπητέ μου.

Απλά μου έκανε εντύπωση σαν πρώτο σχόλιο και ότι το άρθρο είχε βγει ξανά.

Βέβαια κάθε μήνα βγαίνει ανακοίνωση αλλά και πάλι είναι too much κατά την γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όχι όχι καμία σχέση αγαπητέ μου.

Απλά μου έκανε εντύπωση σαν πρώτο σχόλιο και ότι το άρθρο είχε βγει ξανά.

Βέβαια κάθε μήνα βγαίνει ανακοίνωση αλλά και πάλι είναι too much κατά την γνώμη μου.

 

Με την ίδια συχνότητα βγαίνει η σχετική είδηση σε όλα τα sites κλπ. 

 

Επιστρέφω ontopic: 

Σαν gadget-άκιας, προφανώς και θέλω κάθε φορά να έχω το νεότερο λειτουργικό στις συσκευές μου. Ειδικά όταν τις έχω για λιγότερο από έναν χρόνο, έχουν super specs και μπορούν άνετα να "τρέξουν" τις νέες εκδόσεις.

 

Το ότι σε ναυαρχίδες εκτός pixel, κατά μέσο όρο κάνει σχεδόν 6 μήνες+ μέχρι να φτάσει μια νέα έκδοση του android από τη μέρα που ανακοινώνεται, είναι σαφώς κάτι αρνητικό και προσωπικά με ενοχλεί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χίλιες φορές Kit Kat παρά το γεροντίστικο, βαρετό Ios 10

 

Why Android malware scares are almost never as bad as they seem

 

Γεροντιστικο;  :-D  :-D  :-D

 

Εχω ακουσει διαφορα κατα του iOS (αλλες φορες σωστα, αλλες υπερβολικα), γεροντιστικο δεν το εχω ξανακουσει...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Γεροντιστικο;  :-D  :-D  :-D

 

Εχω ακουσει διαφορα κατα του iOS (αλλες φορες σωστα, αλλες υπερβολικα), γεροντιστικο δεν το εχω ξανακουσει...

 

Το "βαρετό" λειτουργικό περιορίζεται για μερικούς στη home screen και στα εφεδάκια των εικονιδίων! Α και στα συννεφάκια του weather widget. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ίδια συχνότητα βγαίνει η σχετική είδηση σε όλα τα sites κλπ. 

 

Επιστρέφω ontopic: 

Σαν gadget-άκιας, προφανώς και θέλω κάθε φορά να έχω το νεότερο λειτουργικό στις συσκευές μου. Ειδικά όταν τις έχω για λιγότερο από έναν χρόνο, έχουν super specs και μπορούν άνετα να "τρέξουν" τις νέες εκδόσεις.

 

Το ότι σε ναυαρχίδες εκτός pixel, κατά μέσο όρο κάνει σχεδόν 6 μήνες+ μέχρι να φτάσει μια νέα έκδοση του android από τη μέρα που ανακοινώνεται, είναι σαφώς κάτι αρνητικό και προσωπικά με ενοχλεί. 

εγω απο την αλλη σαν average user το τελευταιο update το εκανα επειδη καταλαθος πατησα το update now και δεν μπορω να πω οτι αλλαξε την ζωη μου.

Αν θες updates στην ωρα τους τα nexus,pixel ειναι μονοδρομος ειναι σαν τα iphone σαρεσει δεν σαρεσει αυτο βγηκε φετος αν θες το παιρνεις αν δεν θες πας σε λυση αλλης εταιρειας και δεχεσαι αναγκαστικα τα αρνητικα του bloatware,update issues

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χίλιες φορές Kit Kat παρά το γεροντίστικο, βαρετό Ios 10

Ναι αλλα το γεροντιστικο και βαρετο ειναι 10φορες πιο σταθερο απο το ''μοντερνο'' των android.

 

Βασικα εδω μεχρι και το stock android ορισμενοι ειχαν κραξει επειδη λεγανε οτι ηταν αδειο,φτωχο απο μονο του τι να λεμε τωρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...