Προς το περιεχόμενο

Στο 1,2% των συσκευών Android βρίσκεται το Nougat


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεροντιστικο;  :-D  :-D  :-D

 

Εχω ακουσει διαφορα κατα του iOS (αλλες φορες σωστα, αλλες υπερβολικα), γεροντιστικο δεν το εχω ξανακουσει...

 

Να στο αιτιολογήσω, κατά κανόνα όσο μεγαλώνει ο άνθρωπος δυσκολεύεται να μάθει καινούρια πράγματα (πάντα υπάρχουν και εξαιρέσεις βέβαια αλλά λίγες). Οι νεαροί και κυρίως τα παιδιά μαθαίνουν με πολύ γρήγορο ρυθμό.

 

Αυτό το χαρακτηριστικό των ηλικιωμένων που αντιστέκονται στην εξέλιξη και στις απότομες αλλαγές σε πράγματα που έχουν μάθει να χρησιμοποιούν, αντικατοπτρίζετε

-στην πολύ αργή εξέλιξη του IOS

-καθυστέρηση υιοθέτησης νέων τεχνολογιών

-αποφυγή σημαντικών αλλαγών στο interface, παρόλο που αλλαγές στο interface μπορεί να βελτιώσουν την ευχρηστία.

-στα κλειδώματα και στις προεπιλογές του IOS που είναι καλά κριμένες σε υπομενού

 

αυτά γίνονται για να μην πανικοβάλλουν ένα μεγάλο κομμάτι του target group στο οποίο απευθύνεται. Ένα target group που αποτελείτε από ανθρώπους που δεν είχαν επαφή με την τεχνολογία όταν ήταν νέοι και σαν άνθρωποι μιας κάποιας ηλικίας τώρα τους συναρπάζει το iphone που δεν αλλάζει καθόλου ή ελάχιστα σε βάθος χρόνου παρόλο που είναι προϊόν τεχνολογίας. Χαρακτηριστικό ότι το 7 έχει σχεδιαστεί ουσιαστικά πρίν τρία και πάνω χρόνια, χαρακτηριστικό ότι στην παρουσίαση του IOS 10 το ποιο θερμό χειροκρότημα το πήραν τα emoji.

 

Γεροντίστικο, καλό το λέω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να στο αιτιολογήσω, κατά κανόνα όσο μεγαλώνει ο άνθρωπος δυσκολεύεται να μάθει καινούρια πράγματα (πάντα υπάρχουν και εξαιρέσεις βέβαια αλλά λίγες). Οι νεαροί και κυρίως τα παιδιά μαθαίνουν με πολύ γρήγορο ρυθμό.

 

Αυτό το χαρακτηριστικό των ηλικιωμένων που αντιστέκονται στην εξέλιξη και στις απότομες αλλαγές σε πράγματα που έχουν μάθει να χρησιμοποιούν, αντικατοπτρίζετε

-στην πολύ αργή εξέλιξη του IOS

-καθυστέρηση υιοθέτησης νέων τεχνολογιών

-αποφυγή σημαντικών αλλαγών στο interface, παρόλο που αλλαγές στο interface μπορεί να βελτιώσουν την ευχρηστία.

-στα κλειδώματα και στις προεπιλογές του IOS που είναι καλά κριμένες σε υπομενού

 

αυτά γίνονται για να μην πανικοβάλλουν ένα μεγάλο κομμάτι του target group στο οποίο απευθύνεται. Ένα target group που αποτελείτε από ανθρώπους που δεν είχαν επαφή με την τεχνολογία όταν ήταν νέοι και σαν άνθρωποι μιας κάποιας ηλικίας τώρα τους συναρπάζει το iphone που δεν αλλάζει καθόλου ή ελάχιστα σε βάθος χρόνου παρόλο που είναι προϊόν τεχνολογίας. Χαρακτηριστικό ότι το 7 έχει σχεδιαστεί ουσιαστικά πρίν τρία και πάνω χρόνια, χαρακτηριστικό ότι στην παρουσίαση του IOS 10 το ποιο θερμό χειροκρότημα το πήραν τα emoji.

 

Γεροντίστικο, καλό το λέω.

Το γεγονος οτι δεν θελουν ολοι να ειναι ολη μερα πανω απο ενα κινητο να το σκαλιζουν δεν σου εχει περασει απο το μυαλο ετσι. Το γεγονος οτι το ios σε γενικες γραμμες προσφερει αυτο ακριβως που ενδιαφερει τον μεσο χρηστη(οπως και το stock android)δηλαδη την απλοτητα/αμεσοτητα/σταθεροτητα ουτε αυτο ειναι αξιο αναφορας ετσι?

 

Τι ειναι το καλυτερο δηλαδη.Να φορτωνουμε τα Android κινητα σε σημειο να γινονται δυσχρηστα και μετα να καταφευγουμε σε custom rom?

 

Ισχυει οτι το Ios εχει αρκετους περιορισμους σε σχεση με το Android.

Ισχυει οτι η γρηγορη φορτιση σιγουρα ειναι πιο βολικη(αλλα κακη σε βαθος χρονου)απο την αργη φορτιση και βεβαια το Sar οτι πρεπει να μειωθει.

Αλλα απο την αλλη κερδιζεις σε σταθεροτητα,επιδοσεις και αναβαθμισεις,πραγμα που προφανως και προτιμαει ο μεσος χρηστης.Ισως δηλαδη και οι λογοι που τρεξανε ολοι να αγορασουν το αντιστοιχα πανακριβο Pixel.

Βλεπεις ακομα και η λεξη ''υπερκοστολογημενο'' φετος ισχυει περισσοτερο για το Android με τις πανακριβες ναυαρχιδες(pixel,LG V20,Note 7 με αρχικη τιμη,Huawei mate 9 pro και porsche edition και παει λεγοντας)παρα για το iphone.

 

Για να ειμαστε και λιγο αντικειμενικοι και να μην γραφουμε μονο οτι μας συμφερει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΛΣ θα πρέπει να υποστηρίζει τις ανάγκες και τις απαιτήσεις του χρήστη. Το android παρέχει και τις δυο επιλογές, ενώ το iOS μόνο τη μία.

 

Μπορεί να είναι σύνθετο για όσους σκαλίζουν (adblock και λοιπές cusoμιές), ενώ μπορεί να είναι εξίσου βαρετό και γεροντίστικο για όσους δεν ασχολούνται. Τα Pixel όπως και τα Nexus επιτυγχάνουν υποδειγματικά και τα δυο, ενώ το iPhone σε υποχρεώνει μόνο στο ένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γεγονος οτι δεν θελουν ολοι να ειναι ολη μερα πανω απο ενα κινητο να το σκαλιζουν δεν σου εχει περασει απο το μυαλο ετσι. Το γεγονος οτι το ios σε γενικες γραμμες προσφερει αυτο ακριβως που ενδιαφερει τον μεσο χρηστη(οπως και το stock android)δηλαδη την απλοτητα/αμεσοτητα/σταθεροτητα ουτε αυτο ειναι αξιο αναφορας ετσι?

 

Ναι εγώ όλη μέρα πάνω από το κινητό μου είμαι και αλλάζω ρυθμίσεις. Να σε ρωτήσω κάτι με εμποδίζει κανείς να το αφήσω όπως ήταν την πρώτη μέρα που το άνοιξα? Απλά αν και όταν θελήσω υπάρχουν επιλογές.

 

Αναφέρομαι στο κοινό που τρομάζει να κάνει έστω και μία επισκόπηση των επιλογών του. Και κατά την γνώμη μου που μπορεί να είναι και λάθος αλλά αυτήν την στιγμή στην ζωή μου έχω αυτή τη γνώμη αυτό το κεινό είναι γερασμένο.

 

Ο τρόπος που χειρίζεται/ομαδοποιεί τα notification για παράδειγμα το android σε σχέσει με το IOS απαιτεί από εμένα κάποια προσπάθεια? Πρέπει να κάθομαι όλη μέρα πάνω από τις ρυθμίσεις?? Το γεγονός ότι κάθε φορά που αφαιρώ ένα app στο ios μου μετακινεί όλα τα υπόλοιπα εικονίδια ενώ στο Android δεν το κάνει αυτό σημαίνει ότι έκατσα με τις ώρες στο android κινητό μου για να το "φτιάξω" έτσι???

 

 

Αλλα απο την αλλη κερδιζεις σε σταθεροτητα,επιδοσεις και αναβαθμισεις,πραγμα που προφανως και προτιμαει ο μεσος χρηστης.Ισως δηλαδη και οι λογοι που τρεξανε ολοι να αγορασουν το αντιστοιχα πανακριβο Pixel.

 

Δεν βλέπω ότι ο κόσμος ενδιαφέρεται για τις αναβαθμίσεις γιατί αν ενδιαφερόταν τα Nexus θα είχαν μεγαλύτερες πωλήσεις από τα Galaxy ή τα Pixel. Βλέπω ότι ο κόσμος ενδιαφέρεται περισσότερο για το τι δηλώνει ένα Galaxy, Pixel, Iphone για αυτόν που το έχει και όχι για τις αναβαθμίσεις. Και αν δεν σε ζάλιζε η ειδοποίηση ότι υπάρχει νέα αναβάθμιση τότε θα γελάγαμε ακόμα περισσότερο με τα ποσοστά. Πάρε για παράδειγμα την αναβάθμιση των widnows 10, ήθελαν όλοι να την κάνουν πραγματικά???

 

 

Για να ειμαστε και λιγο αντικειμενικοι και να μην γραφουμε μονο οτι μας συμφερει.

 

Προσωπικά δεν έχω κανένα όφελος. Το insomnia που μας φιλοξενεί έχει όφελος από τις διαφημίσεις και την σκεπτικότητα επομένως όσο κρατάω την κουβέντα ζωντανή.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εγώ όλη μέρα πάνω από το κινητό μου είμαι και αλλάζω ρυθμίσεις. Να σε ρωτήσω κάτι με εμποδίζει κανείς να το αφήσω όπως ήταν την πρώτη μέρα που το άνοιξα? Απλά αν και όταν θελήσω υπάρχουν επιλογές.

 

Αναφέρομαι στο κοινό που τρομάζει να κάνει έστω και μία επισκόπηση των επιλογών του. Και κατά την γνώμη μου που μπορεί να είναι και λάθος αλλά αυτήν την στιγμή στην ζωή μου έχω αυτή τη γνώμη αυτό το κεινό είναι γερασμένο.

 

Ο τρόπος που χειρίζεται/ομαδοποιεί τα notification για παράδειγμα το android σε σχέσει με το IOS απαιτεί από εμένα κάποια προσπάθεια? Πρέπει να κάθομαι όλη μέρα πάνω από τις ρυθμίσεις?? Το γεγονός ότι κάθε φορά που αφαιρώ ένα app στο ios μου μετακινεί όλα τα υπόλοιπα εικονίδια ενώ στο Android δεν το κάνει αυτό σημαίνει ότι έκατσα με τις ώρες στο android κινητό μου για να το "φτιάξω" έτσι???

 

 

Δεν βλέπω ότι ο κόσμος ενδιαφέρεται για τις αναβαθμίσεις γιατί αν ενδιαφερόταν τα Nexus θα είχαν μεγαλύτερες πωλήσεις από τα Galaxy ή τα Pixel. Βλέπω ότι ο κόσμος ενδιαφέρεται περισσότερο για το τι δηλώνει ένα Galaxy, Pixel, Iphone για αυτόν που το έχει και όχι για τις αναβαθμίσεις. Και αν δεν σε ζάλιζε η ειδοποίηση ότι υπάρχει νέα αναβάθμιση τότε θα γελάγαμε ακόμα περισσότερο με τα ποσοστά. Πάρε για παράδειγμα την αναβάθμιση των widnows 10, ήθελαν όλοι να την κάνουν πραγματικά???

 

 

Προσωπικά δεν έχω κανένα όφελος. Το insomnia που μας φιλοξενεί έχει όφελος από τις διαφημίσεις και την σκεπτικότητα επομένως όσο κρατάω την κουβέντα ζωντανή.....

Η κατασταση μεταξυ Android και Iphone ειναι γνωστη εδω και χρονια με τα καλα και τα κακα του καθενος. Αυτο το οποιο ομως ειναι χαζο ειναι μια ζωη να αναφερουμε μονο τα κακα του Iphone αλλα ποτε τα κακα του Android.

 

Προφανως και οι περισσοτεροι πανε με την νοοτροπια της μαζας,δηλαδη τι εχει ο διπλα τους που ειδικα στην Ελλαδα ειναι μονο Iphone ή Galaxy. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να στο αιτιολογήσω, κατά κανόνα όσο μεγαλώνει ο άνθρωπος δυσκολεύεται να μάθει καινούρια πράγματα (πάντα υπάρχουν και εξαιρέσεις βέβαια αλλά λίγες). Οι νεαροί και κυρίως τα παιδιά μαθαίνουν με πολύ γρήγορο ρυθμό.

 

Αυτό το χαρακτηριστικό των ηλικιωμένων που αντιστέκονται στην εξέλιξη και στις απότομες αλλαγές σε πράγματα που έχουν μάθει να χρησιμοποιούν, αντικατοπτρίζετε

-στην πολύ αργή εξέλιξη του IOS

-καθυστέρηση υιοθέτησης νέων τεχνολογιών

-αποφυγή σημαντικών αλλαγών στο interface, παρόλο που αλλαγές στο interface μπορεί να βελτιώσουν την ευχρηστία.

-στα κλειδώματα και στις προεπιλογές του IOS που είναι καλά κριμένες σε υπομενού

 

αυτά γίνονται για να μην πανικοβάλλουν ένα μεγάλο κομμάτι του target group στο οποίο απευθύνεται. Ένα target group που αποτελείτε από ανθρώπους που δεν είχαν επαφή με την τεχνολογία όταν ήταν νέοι και σαν άνθρωποι μιας κάποιας ηλικίας τώρα τους συναρπάζει το iphone που δεν αλλάζει καθόλου ή ελάχιστα σε βάθος χρόνου παρόλο που είναι προϊόν τεχνολογίας. Χαρακτηριστικό ότι το 7 έχει σχεδιαστεί ουσιαστικά πρίν τρία και πάνω χρόνια, χαρακτηριστικό ότι στην παρουσίαση του IOS 10 το ποιο θερμό χειροκρότημα το πήραν τα emoji.

 

Γεροντίστικο, καλό το λέω.

 

Οταν κατι δουλευει καλα, γιατι να το αλλαξεις; Γιατι να πειραξεις κατι που ειναι ηδη ευχρηστο προς χαριν της "εξελιξης". Το οτι η Apple δεν υιοθετησε την ασυρματη φορτιση πχ, ελαχιστα εχει να κανει με το iOS και τους περιορισμους του. Αν ειναι δυνατον να κατηγορουμε μια εταιρια γιατι κανει το λογισμικο της ευκολο και προσιτο ακομα και στον αρχαριο χρηστη. Ναι το Android εχει σαφως περισσοτερες επιλογες τροποποιήσης ομως αυτα ελαχιστα ενδιαφερουν τον μεσο χρηστη που θελει να κανει τη δουλεια του. Αυτη η αναλυση για τους γερους πραγματικα δεν ξερω που βασιζεται. Δεν τους συναρπαζει το iPhone επειδη δεν αλλαζει, τους συναρπαζει γιατι δουλευει!

 

screenshot_2013-11-01-10-49-18.png?itok=

 

Android_5.0_%22Lollipop%22_homescreen.jp

 

Android-6-0-marshmallow-home-screen-1000

 

post-308272-0-27612400-1486732898_thumb.jpg

 

Οι αλλαγες στο UI ειναι εκθαμβωτικες. Παλι καλα που δεν βαριομαστε στο iOS

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν κατι δουλευει καλα, γιατι να το αλλαξεις; Γιατι να πειραξεις κατι που ειναι ηδη ευχρηστο προς χαριν της "εξελιξης". Το οτι η Apple δεν υιοθετησε την ασυρματη φορτιση πχ, 

Για την ασυρματη φορτιση δεν λεω προσωπικα κατι γιατι μπορει να δουμε κατι τετοιο στα επομενα μοντελα ή για γρηγορη φορτιση(οπως ειδαμε και για αδιαβροχοποιηση).

 

Βεβαια και στην Android μερια,παρολο που ειχαμε αδιαβροχα κινητα τουλαχιστον απο εποχες galaxy S5,δεν ειδα αναλογη αντιδραση στο γιατι τα περισσοτερα κινητα δεν ειχαν αδιαβροχοποιηση.

Μια απο τα ιδια και στον χωρο και στις καρτες μνημης.Να ενα galaxy S6,ενα google pixel,και αρκετα αλλα κινητα που βγηκαν χωρις επεκταση μνημης.

Για τα στερεο ακουστικα επισης μια απο τα ιδια. Nexus 6p αψογα μπροστινα στερεχο ακουστικα. Google pixel σκετη απογοητευση.

Αλλα ειπαμε ειναι της μοδας να τρωει κραξιμο μονο η Apple λες και στο Android ειναι ολα μελι γαλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ασυρματη φορτιση δεν λεω προσωπικα κατι γιατι μπορει να δουμε κατι τετοιο στα επομενα μοντελα ή για γρηγορη φορτιση(οπως ειδαμε και για αδιαβροχοποιηση).

 

Βεβαια και στην Android μερια,παρολο που ειχαμε αδιαβροχα κινητα τουλαχιστον απο εποχες galaxy S5,δεν ειδα αναλογη αντιδραση στο γιατι τα περισσοτερα κινητα δεν ειχαν αδιαβροχοποιηση.

Μια απο τα ιδια και στον χωρο και στις καρτες μνημης.Να ενα galaxy S6,ενα google pixel,και αρκετα αλλα κινητα που βγηκαν χωρις επεκταση μνημης.

Για τα στερεο ακουστικα επισης μια απο τα ιδια. Nexus 6p αψογα μπροστινα στερεχο ακουστικα. Google pixel σκετη απογοητευση.

Αλλα ειπαμε ειναι της μοδας να τρωει κραξιμο μονο η Apple λες και στο Android ειναι ολα μελι γαλα.

 

Μα προφανως και τα δυο εχουν κουσουρια και τα δυο εχουν πλεονεκτηματα. Ο καθενας τα βαζει κατω και κρινει. Απλα πολλες φορες οι φανατικοι γενικευουν. Οι μηλαραδες λενε οτι το Android ειναι δυσχρηστο και κολλαει και οι ρομποτακηδες οτι το iOS ειναι για βλαμμενους. Εχοντας χρησιμοποιησει 3 χρονια Android και αλλα τοσα iOS βλεπω οτι η αληθεια ειναι καπου στη μεση...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκρίνεται το κλειδωμένο ios που εδώ και 10 χρόνια είναι ίδιο και βαρετό όσο δεν πάει με το Android που από την έκδοση 2.1 μέχρι και την 5 έχει εξελιχθεί τόσο πολύ? Λειτουργίες που έχει το Android εδώ και χρόνια τις υιοθετεί τώρα το ios. Επίσης 2 συσκευές τρέχουν ios και 700 Android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θέλω ένα μόνο χαρακτηριστικό να ενσωματώσει το android: να παψουν πασίγνωστες εφαρμογές (e.g. spotify, facebook messenger κτλ) να τρώνε γνωστά κολλήματα και να ξεζουμάνε την μπαταρία του κινητού. Και όταν λέω ξεζουμάνε ενώ να πέφτει η μπαταρία από 100% σε 10% σε δυο ώρες.

Με το android 6.0 πρέπει να κάνω factory reset κάθε δυο μήνες, γιατί γινεται τόσο μπάχαλο το σύστημα που μετά από λίγο καιρό το κινητό καταρρέει (freezing, lag, battery drain etc.).

Από την άλλη το iOS όσο απίστευτα βαρετό και αν είναι, δεν έχει τέτοια θέματα, ότι εφαρμογή και να του βάλεις πάνω δουλεύει όπως ακριβώς πρέπει. Factory reset δεν έχει χρειαστεί ΠΟΤΕ να κάνω, κάνω μόνο προληπτικά όταν κάθε δεύτερη major release (π.χ. από iOS 8 σε iOS 10).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Google φταιει που πχ το Huawei P8 δεν θα παρει Android 7(εκτως αν αλλαξει κατι)ενω το P9 lite 2gb με χειροτερο επεξεργαστη θα παρει?

Η Google φταιει που υπαρχουν εταιρειες που εχουν Near stock android εμπειρια και αλλες που εχουν μεσα ενα καρο αχρηστες εφαρμογες προεγκατεστημενες?

 

 

Η Google φταίει, ναι! Γιατί η Google έφτιαξε ένα Nougat με πόρους που το P8 δε στερείται, η Google έφτιαξε ένα Nougat καλύτερο του Marshmallow που το P8 σηκώνει σαν κομμάτι χαρτί και η Google είναι υπεύθυνη για τη διατήρηση του πρεστίζ και του ονόματος του Android, γιατί μιλάμε για ένα προϊόν της ίδιας της Google. Απ' τη στιγμή που το πουλάει, θα πρέπει να θέτει σαν όρο ότι αν η συσκευή έχει χαρακτηριστικά που σηκώνουν τη νέα ενημέρωση, θα πρέπει να την παίρνει.

 

 

Κάπου πιο πάνω διάβασα κάτι ότι το XPERIA M είναι το ισάξιο του iPhone 5. Δε ξέρω πώς δεν έφτυσα τον καφέ μου και δε τον ξανάπια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω με το ταμπλετ galaxy tab a 2016 smt280 στο 5.1.1 ειμαι δεν το βλεπω για την 6 γιατι εχουν βαλει επεξεργαστη 3ετειας αντι να βαλουν τον 410 που ειναι λιγο καλυτερος εχουν βαλει τον αλο που σερνετε και το 1.5gb ραμ και τα 8gb μονο αποθηκευτικο τιποτα τσιγκουνια στην τσιγκουνια η samsung

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια σοβαρα τωρα, αντε τη jelly bean να τη καταλαβω φταιξιμο των εταιριων αλλα ποια συσκευη εχει ακομα android gingerbread και ice cream?

 

Γελώ πραγματικά με ορισμένους εδώ μέσα. Δυο πράγματα συμβαίνουν.. είτε σας χαρτζιλικώνει ακόμα ο μπαμπάς και δεν έχετε επαφή με την πραγματικότητα ή πιστεύεται ότι τα χρήματα φυτρώνουν στα δέντρα! Ναι έχουμε ακόμη gingerbread και ice cream σε κινητά 4 ετών που ακόμη την δουλειά τους την κάνουν άψογα. (απλό σερφάρισα, fb, φωτογραφίες και φυσικά να είναι κινητά τηλέφωνα!).

Βέβαια κάποιος θα αναρωτηθεί για πιο λόγο δεν περνάς κάποια άλλη έκδοση?

Για δυο λόγους. Πρώτον γιατί η εταιρία δεν έδωσε ποτέ κάποια αναβάθμιση και δεύτερων γιατί ο απλός κόσμος απλά δεν έχει καμία όρεξη ή διάθεση να κάνει κάτι τέτοιο από τη στιγμή που ακόμα κάνει την δουλειά του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Γελώ πραγματικά με ορισμένους εδώ μέσα. Δυο πράγματα συμβαίνουν.. είτε σας χαρτζιλικώνει ακόμα ο μπαμπάς και δεν έχετε επαφή με την πραγματικότητα ή πιστεύεται ότι τα χρήματα φυτρώνουν στα δέντρα! Ναι έχουμε ακόμη gingerbread και ice cream σε κινητά 4 ετών που ακόμη την δουλειά τους την κάνουν άψογα. (απλό σερφάρισα, fb, φωτογραφίες και φυσικά να είναι κινητά τηλέφωνα!).

Βέβαια κάποιος θα αναρωτηθεί για πιο λόγο δεν περνάς κάποια άλλη έκδοση?

Για δυο λόγους. Πρώτον γιατί η εταιρία δεν έδωσε ποτέ κάποια αναβάθμιση και δεύτερων γιατί ο απλός κόσμος απλά δεν έχει καμία όρεξη ή διάθεση να κάνει κάτι τέτοιο από τη στιγμή που ακόμα κάνει την δουλειά του.

Και με ένα Νοκια 6310i θα έκανες ακόμη τη δουλειά σου. So?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...